اجتماعگزارشگر کسب و کار

قیمت رویه کوبی مبل استیل 9 نفره به همراه ترمیم مصالح

رویه کوبی مبل چیست؟

عملیات آماده سازی و تعمیرات مبل با ساخت کلاف خام شروع می شود. کلاف، اسکلت و بدنه اصلی مبلمان استکه کیفیت آن روی ماندگاری و طول عمر مبل ها تاثیرگذار است. عملیاتی روی کلاف خامانجام می شود تا مبل ها تکمیل شوند. این عملیات رویه کوبی مبل نام دارد. پروسه آماده سازی و تکمیل مبل ها در کارگاه و زیر نظر اساتید این حرفه انجام میشود. اما در شرایطی که مبل ها قدیمی شده و رنگ و روی اولیه را از دست داده باشندمی تواند از رویه کوبی مبل در منزل برای ترمیم مبلمان استفاده کرد.

رویه کوبی مبل یکی از راهکارهایی است که مبلمانی که دوست دارید را با رنگ و طرح جدید نونوار کنید. رویه کوبی مبل شامل تعمیر فوم مبل،تغییر پارچه مبل، تعویض اسفنج، فنر و تعویض کوسن مبل ها است. رویه کوبی مبل راحتی، مبل استیل، مبل چستر و غیره بهترین راه حل برای نوسازی مبلمان قدیمی و تعمیر صندلی نهارخوری است. به طور کلی در دراین فرآیند هر آنچه به جز اسکلت مبلمان، تعویض یا تعمیر می‌شوند. این موضوع درنهایت باعث می‌شود که مبلمان راحتی و حتی استیل، شکل ابتدایی خود را به دست آورد و همچنین در مواردی ظاهری زیباتر از روز اول پیدا کنند. در ادامه به انواع مراحل وعوامل موثر بر قیمت رویه کوبی مبل خواهیم پرداخت.

فوم و فنر مبلمان در رویه کوبی مبل چیست؟

فوم و فنر مبلمان ازاصلی ترین متریال مبلمان اداری و خانگی هستند. نرمی و انعطاف پذیری قسمت نشیمن مبلها به دلیل استفاده از فوم و اسفنج مرغوب و همچنین فنر استاندارد است. فنر و فومدر کنار یکدیگر راحتی، دوام و استحکام مبلمان را به وجود می آورند. هر کدام از این متریال به تنهایی نمی توانند ضامن کیفیت مبل ها باشد لازم است تا هم فوم و هم فنربا کیفیت در مبل استفاده نمود. اگر جنس فنر خوب نباشد خیلی زود، قابلیت ارتجاعیخود را از دست می دهد و کف مبلمان، شل و وارفته می شود.

انواع فوم مبلمان

از نظر ترکیبات شیمیایی و پروسه ساخت فوم ها به دو گروه گرم و سرد تقسیم می شوند. فوم گرم درهنگام تولید تحت دمای زیاد قرار گرفته و همین موضوع کیفیت فوم را کاهش داده است.در مبل های خوب همیشه از انواع فوم سرد استفاده می شود. فوم های گرم خیلی زود خوردشده و انسجام خود را از دست می دهند.

فوم نمدی

از این نوع فوم درتهیه کوسن مبل استفاده می شود. فوم های نمدی در ضخامت های گوناگون تولید می شوند.معمولا سایر ترکیبات نیز در فوم نمدی دیده می شود و به تنهایی مورد استفاده ندارد.

فوم پنبه ای

این متریال به طورکامل از الیاف پنبه خالص تهیه شده و دارای ترکیبات متفرقه نیست. لایه های الیاف پنبه بر روی هم قرار می گیرند و فوم به صورت لایه بندی شده است. این محصول شامل فوم های نازک و ضخیم است.

فوم صنعتی

این متریال کیفیت بالاییی ندارد و در تولید مبل های ارزان قیمت استفاده می شود. فوم های صنعتی دوامکمی دارند.

انواع فنر در رویه کوبی مبلمان

حالا نوبت به معرفیفنرهای مبل رسیده است. فنر بخش موثری در نشیمن مبلمان است که به نوعی نقش حامی فوم را هم دارد. حتی بهترین فوم و اسفنج نیز نمی تواند بدون فنر، کارایی مناسبی داشتهباشد. فنرها به اسکلت نصب می شوند و از قسمت رو و ظاهر مبل ها اصلا دید ندارند.برخی موارد روی این قسمت با آستری پوشانده شده و به هیچ وجه دیده نمی شود. در حالحاضر ۲ نوع فنر در صنعت مبل استفاده می شود فنر لول و فنر زیگزاگ.

رویه کوبی مبل چگونه انجام می شود؟

رویه کوبی مبل براساس میزان آسیب دیدگی مبل تعیین می شود. مواردی مانند پر کردن فوم مبل یا تعویض فوم مبلمان، تغییر دادن پارچه مبل، تعویض فنر مبل از جمله مواردی هستند که دراین فرایند انجام می شود. رویه کوبی در واقعآخرین مرحله در ساخت مبلمان است. پس از آماده شدن اسکلت یا بدنه اصلی مبلمان نوبت به روکوبی مبل می رسد. در رویه کوبی، کلاف مبلمان پر می شود و روی آن پارچه مبلی کشیده می‌شود و به این ترتیب مبل ظاهر نو و تازه ای پیدا می کند. این اقدامات بایدتوسط فردی ماهر و کارآزموده انجام شود. یک رویه‌کوب ماهر باید بتواندپارچه مورد نظر را با ظرافت و بدون عیب و نقص، روی مبل بکشد که طرح پارچه به خوبی بر روی مبل قرار بگیرد.

رویه کوبی مبل راحتی

به علت استفاده زیاد از این مبلمان، رویه کوبی مبل راحتی بیشتر درخواست می شود. این فرآیند ممکن است از تعمیر کناف مبل راحتی شروع شود و در نهایت با تغییر پارچه مبلی به اتمام برسد. در نتیجه نمی توان رقمی را به عنوان قیمت رویه کوبی مبل راحتی اختصاص داد و باید توسط تعمیرکار مبل راحتی اعلام شود.

رویه کوبی مبل استیل

رویه کوبی مبلمان استیل جدید، نسبت به مبلمان کارکرده راحت تر است. در این مورد باید تمامموارد مربوط به ساختار و کلاف بندی مبل به طور دقیق بررسی و تمام ایرادات رفعشوند و نیازبه به دقت و زمان زیادی است. ابتدا باید کلاف مبل به دقت بررسی شود که آیا قابل بازسازی است و یا خیر. اگر نیاز به ساخت اسکلت جدید در تهیه مبل باشد، هزینه رویه کوبی مبل استیل بسیار بالا میرود، در نتیجه در این حالت قیمت مقرون به صرفه نیست و باید مبل تعویض گردد.

رویه کوبی مبل چستر

مبل چستر از دسته مبلهای راحتی و بسیار زیبایی هستند که دارای کاناپه هایی با پشتی کوتاه و کم ارتفاع میباشند و لمسه کاری شده اند. در مبل چسترفیلد از پارچه های کتان و مخمل و حتی چرماستفاده می شود که دارای زیبایی چشمگیری هستند. مهم ترین نکته در رویه کوبی، گرم فوم است، مواردی مانند رنگ مبل، ساخت و اتصال لمسه ها در این پروسه باید با دقت انجام شود.

رویه کوبی مبل کلاسیک

رویه کوبی مبل کلاسیک از مواردی است که در دسته گروه رویه کوبی مبل سلطنتی قرارمی گیرند. این دسته از مبلمان علاوه بر تعمیر اسکلت مبل، نیاز به مرمت وتغییر رنگ چوب مبلمان نیز می باشد. مبل کلاسیک از تلفیق چوب و پارچه تشکیل شدهاست. از این رو خدماتی مانند تعویض فوم نشیمگاه مبل کلاسیک و خدمات مرمت رنگدر قسمت های چوبی آن انجام می شود.

هزینه رویه کوبی مبل به چه مواردی بستگی دارد؟

همانطورکه پیش تر بیان شد، روکوبی مبلمان کلاسیک و مبل راحتی مراحل گوناگونی دارند. به همین دلیل است که قیمت رویه کوبی مبل را نمیتوان قیمت ثابتی بر شمرد. بنابراین برای برآورد قیمت رویه کوبی، ابتدا باید نوع تعمیرات مورد نیاز مبل را بررسی و مشخص کرد.بعد از آن کارشناسان باید به مشتریان اطلاع بدهند که دقیقا چه انتظاراتی بایدداشته باشند. در نهایت با توجه به این دو مورد می‌توان نیاز مشتری را بررسی نمود و هزینه رویه کوبی مبل را تخمین زد. در ادامه به مهم‌ترین فاکتورهای موثر در تعیین قیمت رویه کوبی مبل خواهیم پرداخت:

  • قیمت رویه کوبی بر اساس فوم‌ها و فنرهای مبل
  • قیمت رویه کوبی بر اساس تعداد مبلمان
  • هزینه رویه کوبی بر اساس نوع مبل و شکل مبل
  • قیمت هر متر پارچهجدید انتخاب شده برای مبل.
  • میزان مهارت و دستمزدرویه کوب. (هزینه دستمزد رویه کوب بر اساس نوع مبل که میزان سختی کار راتعیین می‌کند و همچنین تعداد مبل‌ها مشخص می شود)

رویه کوبی مبل در منزل

در برخی موارد رویه کوبی مبل فرآیند پیچیده‌ای ندارد و می توان تمام این اقدامات را در منزلانجام داد. در صورتی که میزان آسیب دیدگی مبل کم باشد می توان خدمات درمنزل و بدون انتقال به کارگاه ها انجام داد. در این صورت تنها هزینه رویه کوبی دریافت خواهد شد و نیاز به هزینه جابجایی نیست.

صفر تا صد رویه کوبی مبل را به متخصصین مبل کوثر بسپارید

در کنار مهارت دررویه کوبی مبل استفاده از متریال با کیفیت از جمله مواردی است که تعیین کننده کیفیت کار در انتهای کار می باشد. بر این اساس باید مجریانی حرفه ای در این زمین انتخاب نمود. تمام خدمات توسط متخصصین مبل کوثر برای انواع مبلمان منزل و اداری انجام می شود . برای دریافت این خدمات تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه مبل کوثر ثبت درخواست نمایید تا متخصصین ما جهت ارائه مشاوره و ارائه خدمات با شما تماس بگیرند.

همیار شماییم تاپایان سرویس…

به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس رویه کوبی مبل و همچنین ارایه خدمات ، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات مبلمان ارائه می دهد. همیاران مبل کوثر تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های را خواهند داشت.

دکمه بازگشت به بالا