اقتصادیعمومیگزارشگر کسب و کار

نمای بیرونی ساختمان با پی وی سی

نمای پی وی سی نورتم چیست

قیمت سنگ مشکی نجف آباد: یکی از محصولات نمای ساختمان آذران فضانما، استفاده از نمای پی وی سی با برند ( ) می باشد که مورد استفاده بسیاری از کاربران قرار گرفته است. نما با متریال پی وی سی مزایای زیادی دارد که موجب شده جایگزین مناسبی بجای متریال های سنتی باشد.

قبل از هر چیز که بخواهیم شما را با نمای PVC آشنا کنیم، در ابتدا بهتر است بگوییم که شما عزیزان می توانید طراحی،اجرا و نصب سیستم پوشش دهنده نمای خارجی ساختمان در برند نورتم، نمای پی وی سی (PVC) نورتم قابل اجرا و خرید در پانل نورتم با بهترین قیمت را از شرکت آذران فضانما تهیه کنید.

پی وی سی (PVC) چیست؟

سنگ مشکی نجف آباد: همانطور که می دانید مخفف کلمه پلی وینیل کلراید (Poly vinyl chloride) بوده که جزو پلیمرهای ترموپلاست می باشد. اضافه کردن مواد دیگر به این عنصر باعث شده در انعطاف پذیری و همینطور سخت شدن آن تاثیر بسزایی بگذارد.

این روزها استفاده از ماده پی وی سی جز ارزشمندترین محصولات صنعت پتروشیمی به شمار می رود. علاوه بر آن استفاده از محصولات پی وی سی در صنعت ساختمان سازی بسیاری مورد توجه طراحان و پیمانکاران قرار گرفته است.

در طی سال های اخیر استفاده از (PVC) جایگزین مناسبی بجای متریال سنتی قرار داده شده است و آن هم به دلیل داشتن مزایای بسیار می باشد.

استفاده از نمای پی وی سی

همانطور که در مطالب قبل مطالعه کردید، استفاده از نمای بیرونی ساختمان با پی وی سی دارای مزایای بسیاری است که نسبت به مصالح ساختمانی سنتی از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار می باشد. پانل های نورتم مخصوص نمای بیرونی ساختمان است این از ویژگی های زیر برخوردار می باشد

ویژگی های استفاده از نمای پی وی سی

 • پنل های پی وی سی در برابر اشعه UV مقاومت بالایی دارد.
 • جایگزین مناسب برای ورق کامپوزیت، ترموود و همینطور مصالح سنتی می باشد.
 • دارای مقاومت زیاد در برابر رطوبت و پوسیدگی در شرایط جوی دشوار
 • دارای نصب سریع و آسان
 • صرفه جویی در زمان و همینطور هزینه پروژه های ساختمانی
 • سطح بالای ماندگاری طرح و رنگ

مزایای نمای بیرونی ساختمان با پی وی سی که در بالا به هریک از آنها اشاره کردیم موجب شده تا مورد توجه معماران و سازندگان ساختمان های مدرن قرار گرفته بگیرد. محصولات آذران فضانما نیز از این ویژگی ها و خصوصیات بی بهره نمی باشند

نصب پنل های PVC روی نمای ساختمان

پنل های پی وی سی را می توان به دو صورت بر روی نمای ساختمان نصب کرد که در ادامه به معرفی هر یک خواهیم پرداخت:

نصب بدون ابزار تزئینی

پنل ها با استفاده از دستگاه های فارسی بر در زاویه های دلخواه برش داده شده و در کنار هم قرار می گیرند.

* نکته: در این روش باید حداقل 3 میلی متر میان محل برش دو پنل فاصله ایجاد شود

نصب با ابزار تزئینی

در این روش دیگر احتیاجی به فارسی بر کردن پنل ها نبوده و از کنج ها و اتصال دهنده های پیش ساخته استفاده می شود.

قیمت نمای پی وی سی ساختمان

نمای ساختمان در انواع متریال ها وجود دارد که همین امر موجب می شود قیمت و هزینه نمای ساختمان نیز متفاوت باشد. قیمت خرید و نصب نمای ساختمان بر اساس نوع متریال انتخابی، مساحت نما محاسبه می شود. همچنین قیمت ها در هریک انواع نمای ساختمان یک طبقه، دو طبقه، سه طبقه و بالاتر، متفاوت خواهد بود. شما عزیزان می توانید نمای پی وی سی مورد استفاده خود را در برند نورتم از شرکت آذران فضانما با هزینه مناسب خریداری کنید.

نمای پی وی سی ساختمان در برند نورتم

شرکت فضانما تولید کننده نمای پی وی سی ساختمان در برند نورتم می باشد که برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه تماس بگیرید تا کارشناسان ما راهنمایی های لازم را به عمل آورند

PVC چیست؟

پیش از هر چیز، بهتر است با خود پی وی سی آشنا شوید. PVC مخفف کلمه پلی وینیل کلراید (Poly vinyl chloride) است. در واقع، PVC جزء پلیمرهای ترموپلاست می باشد و با توجه به موادی که به آن افزوده می شوند، می تواند انعطاف پذیر یا سخت باشد. جالب است بدانید که در حال حاضر، این ماده جزو ارزشمندترین محصولات صنعت پتروشیمی به شمار می رود. جالب تر این که چیزی بیشتر از ۵۰% از پی وی سی ساخت بشر در عملیات ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد، چرا که این متریال در مقایسه با دیگر مواد پلیمری، قیمت مناسب تری داشته و امکان تولید محصولات مختلف با آن وجود دارد.

طی سال های گذشته، (PVC) به عنوان یک جایگزین خیلی خوبی برای بسیاری از مصالح ساختمانی شناخته شده است. محصولات مختلفی که با استفاده از این ماده نوین و پرکاربرد تولید می شوند، ماندگاری بسیار بالا و قابل توجهی دارند. با توجه به مزایای فوق العاده این ماده، آن دسته از مصالح سنتی که امکان تولیدشان با استفاده از PVC وجود داشته باشد، به مرور و با گذشت زمان حذف خواهند شد و جای خود را به پی وی سی خواهند داد.

چرا نمای PVC ؟

در بند قبل توضیح داده شد که پی وی سی به خاطر مزایای مختلفی که دارد، در مقایسه با متریال های سنتی، گزینه بسیار بهتری به شمار می رود، اما چرا این طور است؟ مسلما باید از این مزایا بیش تر صحبت شود تا علت برتری این ماده به دیگر مواد روشن گردد. این مزایا به شرح زیر هستند:

 • پنل های پی وی سی اجرای نمای بیرونی ساختمان هستند. این پنل ها در مقابل اشعه UV مقاومت قابل توجهی دارند و همچنین، جایگزین بسیار خوبی برای ورق کامپوزیت، ترموود و مسلما مصالح سنتی می باشند.
 • پنل های پی وی سی کاملا در مقابل رطوبت و پوسیدگی حاصل از شرایط جوی دشوار، مقاوم هستند. ماندگاری طرح و رنگ این پنل ها نیز مثال زدنی است و باعث شده این متریال نوین، مورد توجه طراحان و سازندگان ساختمان های مدرن واقع گردد.
 • پنل های پی وی سی بسیار سریع، آسان و بی دردسر نصب می شوند. مسلم است که این نصب راحت باعث صرفه جویی در زمان و هزینه پروژه های ساختمانی می گردد.

نصب پنل های PVC روی نمای ساختمان

پنل های پی وی سی به دو صورت روی نما نصب می شوند:

 • نصب بدون استفاده از ابزار تزئینی: در این روش، پنل ها با استفاده از دستگاه فارسی بر در زاویه های دلخواه برش داده شده و در کنار هم قرار می گیرند. در این متد، باید دست کم 3 میلی متر میان محل برش دو پنل فاصله منظور شود.
 • نصب با ابزار تزئینی: در روش دوم که با استفاده از ابزار صورت می گیرد، از کنج ها و اتصال دهنده های پیش ساخته بهره گرفته می شود و در نتیجه، احتیاجی به فارسی بر کردن پنل ها نیست.

حال که با PVC و کاربرد آن در آشنا شدید، می توانید با دید بازتری جهت تصمیم گیری های آتی خود قدم بردارید.

دکمه بازگشت به بالا