اجتماع

همایش «جان فدا» در جوار حرم امامزاده سید علی(ع) برگزار شد

گزارشگر یک/فوری همایش گرامیداشت سومین سالگرد شهادت شهید سلیمانی با عنوان «جان فدا» پیش از ظهر امروز در مجتمع فرهنگی امامزاده سدد شدار شد.

چهارشنبه چهاردهم دی ماه همایش گرامیداشت سومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، پیش از ظهر امروز و به همت اداره کل اوقاف استان قم در سالن همایش‌های مجتمع فرهنگی امامزاده سید علی(ع) برگزار شد.

به گزارش گزارشگر یک، در ابتدای همایش، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری، مدیرکل اوقاف قم طی سخنانی اظهار کرد: آنچه حاج قاسم سلیمانی را به این درجه و مرتبه رساند، نه آموزش‌ها و نه تجهیزات نظامی بود بلکه دل پاکش بود که در کنار اندیشه‌های چنین بود، مقامی را برایش به ارمغان آورد، مردی که در عین فرماندهی عالی، خود را سرباز کوچک ولایت می‌نامید.

وی با بیان اینکه باید بپذیریم که خلوص و پاکی در گفتار، رفتار و لحظه لحظه زندگی حاج قاسم کاملا ملموس و از نوعی دیگر بود گفت: حاج قاسم همان نوع خلاصی را داشت که مد نظر قرآن کریم است. او ب ش و کار بای ران اق و ب ا ش و ب ز ز ز کار و ه ه ه د ا ا اه ایای
در ادامه و پس از اجرای گروه سرود و پخش نماهنگی با موضوع گام دوم انقلاب و جبهه مقاومت، آیت الله جواد فاضل لنکرانی.

او با بیان اینکه در مورد این شهید بزرگوار، بسیاری از مطالب گفته شده از جمله توجه خاص ایشان به اهل بیت(ع)، خلوص نیت و همچنین اعتقاد به ولایت فقیه، مرجعیت دینی و روحانیت که جزوه خصوصیات بارز ایشان بوده اند، بوده است: وظیفه. هر مسلمان است که برای اعتلای جامعه اسلامی تلاش کند و هر جا دید توطئه‌ای علیه اسلام در جریان است، وارد میدان شود. این منطق قرآن است و اگر می‌بینیم نیروی قدس سپاه پاسداران، رزمندگانی را تربیت می‌کنند که در سوریه، عراق و لبنان با استکبار میجنگند، در حقیقت برای عمل به دستورات قرآن است.

فاضل لنکرانی با بیان اینکه عالم مستکبران به دنبال پا گذاشتن اسلام هستند و می‌خواهند مردم را ذلیل کنند گفت: دولت آمریکا با شهادت حاج قاسم سلیمانی، تروریست بودن خود را به اثبات رساند گفت: در حال حاضر دولت ایالات متحده آمریکا را می‌کند. انجمن تروریسم معرفی کند؛ شهید سلیمانی به این حقیقت پی برد و آرام و قرار نداشت، او به دنبال این نبود که آنجا را تصرف کند و قدرت داشته باشد بلکه هدفش، حفظ و توسعه اسلام ناب بود و آنچه امروز جامعه ما به آن نیاز دارد و همه اقشار باید داشته باشد. از آن بهره ببرند، همین تفکر و نگاه جهانی به موضوع دین است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا