استان ها

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری به مناسبت روز ملی سینما

به گزارش خبرگزاری گزارشگر یک استان چهارمحال وبختیاری ،در پیام مدیرکل این اداره آمده است: «هنر هفتم، هنر تبدیل خیال به واقعیت ملموس در قالب نور، صدا، حرکت و ثبت و ضبط برای همیشه تاریخ، یکی از بزرگ‌ترین ابداعات بشری است که در ایران اسلامی مخاطبین زیادی را با خود همراه کرده تا جایی که می‌توان آن را مردمی‌ترین هنر نامید. هنری که تکنولوژی‌های نوین نه تنها آن را به رکود نبرد که مکمل و مقوم آن شد.»

پیام احمدی در ادامه افزوده است: «روز سینما یادآور مجاهدت‌های پیدا و پنهان اصحاب اندیشه و هنرمندان دغدغه‌مندی است که هنر را وسیله رشد و بالندگی جامعه خویش در گونه‌های متعدد محتوایی قرار داده‌اند، روزی به طنز، روزی به درام، روزی ماجراجویی و روزی حماسی تاریخی»

وی همچنین آورده است: «سرزمین مهرپرور چهارمحال و بختیاری مرکز استعدادهای ناب است. طبیعت بکر و مردمان مهمان‌نواز این استان با سبک زندگی منحصر به فردشان صحنه‌های خاص سینمایی را در دسترس قرار می‌دهند که به وجد آورنده هنرمندان برای خلق آثار فاخر است. این استان مهد پرورش هنرمندان تراز اولی است که دستاورد آنان درخشش‌های متعدد و متوالی در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی است.»

در بخش پایانی این پیام نیز آمده است: «اینجانب به‌عنوان خادم فرهنگ و هنر استان چهارمحال و بختیاری بر خود لازم می‌دانم صمیمانه روز ملی سینما را بر تمامی خانواده بزرگ سینما از اندیشمندان و منتقدین تا کارگردانان و نویسندگان و بازیگران و عوامل فنی و مخاطبین عزیز تبریک بگویم. امیدوارم تلاش‌های متعدد هنرمندان و خادمان فرهنگ و هنر، درخشش‌های بیشتری را در این زمینه برای استان رقم زند و مخاطبین عزیز همچون همیشه با استقبال خوب خود، مشوق رشد و سرمایه‌گذاری هرچه بیشتر در این هنر صنعت راهبردی شوند

دکمه بازگشت به بالا