گاز وزارت صمت قطع شد

آفتاب‌‌نیوز :

ژرفی رئیس ایمنی و پدافند غیرعامل شرکت گاز استان تهران، گفت: در راستای اجرای پایش مصرف گاز در ساختمان‌های اداری بر اساس دستورالعمل معاون اول رئیس جمهور، دستگاه‌های دولتی مکلف به رعایت درجه حرارت ۱۸ درجه سانتی گراد هستند، اما از بازرسی ساختمان شهید الهی وزارت صمت ممانعت شد و حتی از دریافت اخطار نیز خودداری کردند که به همین علت، گاز این ساختمان قطع شد.

بازرسان شرکت ملی گاز در ادامه پایش ها، به علت مخالفت نیرو‌های حراست بانک صادراتف موفق نشدند از جایی به جز ورودی ساختمان مرکزی این بانک بازدید کنند؛ به گفته اردستانی رئیس شرکت گاز منطقه یک تهران، این اقدام منجر به صدور اخطار قطع گاز شده و اگر رعایت نکنند، حتما با قطع گاز مواجه می‌شوند.

این اتفاق در وزارت آموزش و پرورش هم تکرار شد؛ این وزارتخانه طبق قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی، مکلف به ترویج مصرف بهینه است، اما حتی برای بازدید از ساختمان مرکزی خود با شرکت ملی گاز همکاری نکرد.

به گفته ژرفی رئیس ایمنی و پدافند غیرعامل شرکت گاز استان تهران، درجه حرارت در ورودی این ساختمان ۲۲ درجه سانتی گراد بود و دومین بار است که وزارت آموزش و پرورش مانع بازرسی شرکت ملی گاز می‌شود؛ گاز این وزارتخانه پارسال هم قطع شده بود.

دما در ورودی صندوق بازنشستگی کشوری ۱۰ درجه بیشتر از استاندارد ابلاغ شده بود و بازنشستگانی که به این صندوق مراجعه کرده بودند نیز، این دما را مناسب نمی‌دانند.

ژرفی درباره این ساختمان اداری هم گفت: دمای ورودی ساختمان ۲۸ درجه بود و اجازه بازدید از طبقات بالا را هم ندادند؛ به همین علت، صندوق بازنشستگی کشوری هم اخطار قطع گاز دریافت کرد.

دکمه بازگشت به بالا