اقتصادیگزارشگر کسب و کار

سنگ آنتیک برای نمای بیرونی ساختمان

نمای سنگ آنتیک درب ورودی

امروزه با توجه به تنوع بالایی که طراحان برای انواع نماهای ساختمان در نظر می گیرند استفاده و اجرای انواع گوناگونی از سنگ های آنتیک در بسیاری از نما ها به چشم می خورد و این امر مشخص کننده ی این موضوع است که سنگ های آنتیک توانسته اند جایگزین خوب و مناسبی برای سنگ های تراورتن و آجر ها باشند.

در مورد سنگ های آنتیک و انواع نمونه ها و رنگ بندی های موجود در این مدل سنگ در بخش های مختلف سایت کالاساخت به طور مفصل توضیحاتی ارائه شده است که می توان از آن ها بهره گرفت. در این مطلب به اجرا و مواردی که باید پس از اجرای سنگ های آنتیک بر روی دیوارهای خارجی نمای ساختمان به آن توجه داشت می پردازیم و محافظت از کیفیت و ظاهر این مدل سنگ ها را بررسی خواهیم کرد.

مسلماً سنگ های آنتیک همانند هر متریالی که بر روی نمای ساختمان اجرا شود پس از مدتی کثیف شده و زیبایی اولیه ی خود را از دست می دهد. در پایان این مطلب انتظار می رود این موضوع را به خوبی درک کرده و برای حل آن راهکار بسیار ساده و در عین حال کم هزینه ای را پیشنهاد کنیم.

برای جلوگیری از کثیف شدن سنگ های آنتیک و به طور کلی محافظت از سطح سنگ و حفظ کیفیت آن می توانیم از انواع رزین های سنگ بهره ببریم که می توانند سطح مورد نظر تا عایق و ضد آب کنند و علاوه بر اینکه از سنگ آنتیک در برابر بارش باران و نور خورشید محافظت می کنند، شستشوی آن ها را نیز راحت تر کرده و این موضوع می تواند منطقی ترین دلیل برای استفاده از رزین ها باشد.

ترکیب سنگ آنتیک با سنگ های نما

یکی دیگر از موضوعات قابل توجه اجرای سنگ آنتیک در کنار سنگ های تراورتن در نمای ساختمان است که در این حالت می تواند به عنوان سنگ مکمل برای نمای اصلی مورد استفاده قرار گیرد. ما در کالاساخت بر آن شدیم تا انواع گوناگونی از سنگ های تراورتن سفید و روشن و همچنین شکلاتی و کرم را تولید کرده و به عرضه برسانیم.

در بسیاری از نماهای کلاسیک و غیر رومی دیده می شود که سنگ های آنتیک در کنار سنگ تراورتن کار شده و زیبایی خیره کننده ای را در پایان کار شاهد خواهیم بود. بسته به طرح و سلیقه ی مشتری عزیز این سنگ آنتیک می تواند با سنگ تراورتن هم رنگ بوده و همچنین می تواند رنگ مخالف داشته باشد که این نیز می تواند زیبایی کار را دوچندان سازد. سنگ های آنتیک در نمای تراورتن می توانند قاب های دور درها و پنجره ها و یا شکل های حجیم و هندسی را پوشش دهند.

 اشاره به سنگ های نمای روشن و استفاده از سنگ های تراورتن و آنتیک کنار هم در نمای بیرونی)

اجرای آجرنما با سنگ آنتیک

نمونه ی دیگر، اجرای سنگ آنتیک در نمای ساختمان در کنار آجرنما می باشد. در این هنگام شاهد نمایی خواهیم بود که ترکیبی متفاوت از آجر نسوز و آنتیک را داراست که می تواند نگاه هر طراح و بیننده ای را به سمت خود جلب کند. نکته ی خوب و مثبت این نوع نمای ترکیبی آنتیک و آجر در این است که هر دو متریال دارای تنوع رنگی بسیار بالایی هستند و دست را برای انتخاب به طور کامل باز خواهند گذاشت. در نمای ترکیب آجر نما با سنگ آنتیک می توانیم رنگ های یکدست و یکنواخت و همچنین رنگ های متضاد را در کنار یکدیگر مشاهده کنیم.

در سایت کالاساخت که مرجع جامع و کاملی از انواع متریال ها و محصولات ساختمانیست، انواع بسیار گوناگونی از سنگ های آنتیک، سنگ تراورتن و همچنین آجرهای نما وجود دارد که می تواند در انتخاب سریع تر و بهتر همراه و هم پای شما بزرگواران باشد.

دکمه بازگشت به بالا