عمومیگزارشگر کسب و کار

تفاوت‌ها و شباهت‌های استیکر و مش

شاید تا به حال استیکرهای تبلیغاتی متعددی را در سطح شهر یا پشت شیشه فروشگاه‌های بزرگ دیده باشید و از خود بپرسید که کدام یک از این تبلیغات استیکر هستند؟ پس چرا سطح یکی از آنها پر از منافذ ریز است و نور را از خود عبور می‌دهد، اما دیگری کاملاً صاف و بدون هیچ‌گونه راه عبور نور است!

در پاسخ به این سؤال، باید گفت این دو متریال تبلیغاتی پر کاربرد جهت تبلیغات در فضای باز و نمایشگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرند که برخی از آن‌ها دارای سطح صاف، یکدست و براق هستند که به آنها چاپ استیکر می‌گویند و برخی دیگر سطح مات و سوراخ ‌دار یا اصطلاحاً لانه زنبوری دارند که به آنها چاپ مش گفته ‌می‌شود.

تفاوت‌های استیکر و مش

استیکر و مش دارای تفاوت‌ها و شباهت‌های زیادی با یکدیگر هستند که آنها را نسبت به سایر روش‌های تبلیغات محیطی متمایز کرده است. در ادامه به برخی از مهمترین تفاوت‌ها و شباهت‌های استیکر و مش می‌پردازیم:

  • شکل ظاهری

از مهمترین تفاوت‌های بین استیکر و مش، می‌توان به شکل ظاهری آنها اشاره کرد. استیکر ظاهری براق و کاملاً یکنواختی دارد، در صورتی که مش دارای سوراخ‌های بسیار ریز شبکه‌ای است که استیکر این قابلیت را ندارد.

  • قابلیت عبور دهی نور

وجه تمایز اصلی چاپ مش نسبت به چاپ استیکر، در قابلیت عبور دهی نور در آنهاست. چاپ مش به ‌راحتی نور را از خود عبور داده و روشنایی محیط را تأمین می‌کند. در حالی‌ که به خاطر سطح مات و یکدست استیکر، هیچ‌گونه راه عبوری برای نور وجود ندارد.

  • نحوه نصب و کاربردها

نحوه نصب چاپ استیکر و مش بسیار آسان و سریع است. مش یکی از انواع برچسب‌های پشت چسب ‌دار و بدون چسب است که به آسانی روی انواع سطوح و شیشه چسبیده می‌شود. اما این ویژگی در استیکر وجود ندارد و نصب توسط یک نصاب حرفه‌ای انجام می شود. در واقع انواع کاربردهای چاپ استیکر با چاپ مش تفاوت دارد. از استیکر در همه جا می توان استفاده کرد؛ از کف زمین گرفته تا روی دیوار، شیشه، لپتاپ و حتی سطح اجسام.

  • امکان رؤیت طرح در فضاهای تاریک

قابلیت رؤیت طرح در فضاهای تاریک از دیگر تفاوت‌های بین استیکر و مش است. چاپ مش برای پوشش دهی شیشه‌ها یا دیوارهای کریستالی و دیوار نماهای فاقد پوشش استفاده می‌شود. درحالی‌که به‌ خاطر بافت ضخیم متریال استیکر، این ویژگی در آن وجود ندارد.

شباهت‌های استیکر و مش

استیکر و مش شباهت هایی هم به یکدیگر دارند:

  • قیمت مناسب

قیمت استیکر و مش نسبت به دیگر ابزارهای تبلیغاتی بسیار مناسب و مقرون به صرفه است و هزینه نهایی چاپ پس از بررسی‌های صورت گرفته به مشتریان اعلام می‌گردد.

  • مقاومت و ماندگاری بالا

چاپ استیکر و مش هر دو نسبت به آسیب‌های محیطی مانند وزش باد، طوفان، گرد و خاک، باران، نور آفتاب، گرما، رطوبت، شوینده‌های الکلی ضعیف و شستشو مقاوم بوده و به ‌سرعت دچار پارگی یا خراشیدگی نمی‌شوند.

  • جنس مرغوب

جوهرهای با کیفیتی که در فرآیند چاپ استیکر و مش به کار رفته، هر دو از کیفیت مرغوبی برخوردار هستند، زیرا هر دو این برچسب‌ها از متریالی با جنس PVC تولید شده‌اند که کاملاً ضد آب و ضد خش است.

  • زیباسازی فضاهای مختلف

چاپ مش و استیکر را می‌توان برای زیباسازی فضاهای مختلف به‌ خصوص دکوراسیون فضاهای داخلی و خارجی منازل و ادارات هم استفاده ‌کرد. به ‌خاطر اینکه چاپ هر دو این متریال بسیار شیک و جذاب بوده و به‌ خوبی مکان‌های مختلف عمومی و خصوصی را زینت می‌بخشد.

بهترین مرکز چاپ استیکر و مش کجاست؟

یکی از بهترین چاپخانه های تهران برای چاپ انواع استیکر و مش، چاپ سبحان است. چاپ استیکر فوری با طرح دلخواه و بهترین قیمت در چاپ سبحان انجام می شود. این مجموعه با بهره مندی از دستگاه چاپ یووی رول و دستگاه چاپ اکوسالونت، توانسته در کمترین زمان ممکن چاپ استیکر و مش با طرح دلخواه را با بهترین قیمت به مشتریان عرضه کند. در این مرکز قیمت چاپ انواع استیکر و وینیل مات، براق و شیشه‌ای به ازای هر متر مربع 120.000 تومان، برای په په (pp) متری 140.000 هزار تومان و مش هر مترمربع 160.000 هزار تومان است.

دکمه بازگشت به بالا