عمومیگزارشگر کسب و کار

آجر نمای انگلیسی

یکی از انواع آجر نما نسوز، آجر انگلیسی است که ترکیب رنگ آن معمولاً شامل رنگ‌های قرمز، جگری، قهوه‌ای است که معمولاً به‌صورت رندوم در کنار یکدیگر قرارگرفته و ترکیبی زیبا و منحصربه‌فرد را در نمای ساختمان به وجود می‌آورد. این سبک در کنار دیگر سبک‌های آجر نسوز از طرفداران زیادی برخوردار است و در شهرهای بزرگ برای نماسازی ساختمان‌ها به کار می‌رود.

با نگاهی به معماری انگلستان مخصوصاً معماری قدیم آن نقش آجرها در ساختمان‌ها به‌خوبی دیده می‌شود. آجرهایی بارنگ‌های ترکیبی که شامل رنگ‌های قرمز، اخرایی، قهوه‌ای و مشکی شده و در فضای ابری و مه‌آلود شهرهای این جزیره، حس را نوستالژیکی و قدیمی را به انسان القا می‌کند. رنگ‌های موجود در آجر نمای انگلیسی از یک طیف رنگ مناسب برخوردارند که باعث می‌شود به‌خوبی در کنار یکدیگر قرارگرفته و هارمونی مناسبی با یکدیگر داشته باشند. این نوع آجرنسوز در نمای داخلی و خارجی کاربرد داشته و طرفداران زیادی نیز دارد.

ویژگی‌های آجر انگلیسی

آجر انگلیسی دارای امتیازات خاصی نسبت به سایر رنگ ها در آجر نسوز می باشد . از جمله موارد قابل توجه در آجرانگلیسی رنگ قرمز آن است که معماران و طراحان را برای ترکیب رنگ اجر انگلیسی با سایر محصولات نما کمک نموده است مهندسین و طراحان توانسته اند با استفاده از رنگ قرمز موجود در آجر انگلیسی و ترکیب آن در نما با محصولات دیگر ساختمان و حتی با استفاده از اجرانگلیسی به تنهایی در نمای ساختمان نماهای زیبا و گرمی را به وجود بیاورند

رنگ قرمز و سرخی موجود در آجر انگلیسی با ایجاد بافت سنتی و قدیمی توانسته جایگاه مناسبی در بین سایر محصولات نما ایجاد نماید استفاده از آجرانگلیسی در مناطق شمال کشور مورد استفاده بیشتری دارد زیرا  ترکیب رنگ قرمز آن با رنگ سبز موجود در طبیعت سرسبز شمال توانسته زیبایی منحصر و خاصی را ایجاد نماید

از دیگر امتیازات آجر انگلیسی یا همان آجر قرمز میتوان به استحکام مناسب آن اشاره نمود . به دلیل وجود مواد آهنی تشکیل دهنده در آجر انگلیسی این آجر از استحکام خوبی برخوردار است و به مراتب کمی سنگین تر از سایر آجرهای مشابه است

آجرانگلیسی یا همان آجر قرمز با وجود طیف رنگی که در رنگ قرمز خود دارد توانسته در نمای ساختمان بازی از رنگ زیبای سرخ یا همان قرمز گلبهی را ایجاد نماید فرایند تولید آجر انگلیسی مانند سایر آجرنسوزها می باشد به این شکل که به صورت پرسی تولید شده و در کوره های مخصوص با دمای پخت بالا تولید میگردد .

از دیگر امتیازت مهم آجر انگلیسی قیمت مناسب آن نسبت به سایر آجرهای نسوز است . آجرانگلیسی با توجه به شرایط تولید آن دارای قیمت مناسبی می باشد و به غیر از رنگ جزاب آن قیمت آجرانگلیسی باعث گردیده است تا مورد مصرف بیشتری داشته باشد و همچنین طراحان و معماران برای جلب رضایت کارفرما در زیبایی و قیمت از آجر انگلیسی در ایجاد نما استفاده نماید.

عایق بودن آجر نما انگلیسی

یکی از ویژگی های مطرح و مهم آجر نسوز، عایق بودن آن می باشد. عایق بودن آجر انگلیسی با اضافه کردن و ترکیب چند مواد معدنی مخصوص و استفاده از خاک نسوز با فرمولاسیون اختصاصی به وجود می آید. میزان نسوز بودن آجر های عایق بسیار بالا می باشد. آجر های عایق کاربرد های مختلفی دارند، در ابتدا برای کنترل مصرف انرژی و پایین آوردن سوخت این آجر ها را برای عایق کردن کوره و در نتیجه کاهش هزینه های ناشی از مصرف سوخت به وجود می آمد. همچنین برای ساخت شومینه باید از آجر عایق شومینه استفاده کرد.

علت اصلی استفاده از آجرهای نسوز برای نمای ساختمان ها و آپارتمان ها مقاوم بودن آن ها در برابر انواع شرایط آب و هوایی و شرایط محیطی می باشد، آجر نسوز به هیچ هنوان طی سال های طولانی تغییر شکل و رنگ نمی دهد.

برای صرفه جویی در انرژی باید ساختمان را عایق کرد تا تبادل گرما و سرما از داخل به بیرون ساختمان و بلعکس وجود نداشته باشد، این یکی از مهم ترین تبصره ها در زمینه ساخت ساختمان و پیمانکاری می باشد. امروزه آجرهای نما نیز از این قائله مستثنی نیستند و از این ویژگی مهم برخوردارند.

 

کاربرد آجر انگلیسی در ساختمان سازی و نما

همان طور که اشاره کردیم آجر انگلیسی عمدتاً طیف رنگ‌های سرخ را در بر گرفته که حضور آن‌ها در کنار هم گرمی و حس نوستالژی بناهای قدیمی را در ذهن تداعی می‌کند. به شکلی که می‌توان ابتدایی‌ترین کاربرد آجر انگلیسی را مربوط به نما سازی خارجی بناهای شهری دانست. به نحوی که تفاوتی نمی‌کند ساختمان شما یک ملک مدرن یا یک سازه سنتی است، این نوع از آجر توانایی ایجاد ترکیبی زیبا از حس ناب معماری چشم نواز را خواهد داشت.

از سوی دیگر این رنگ‌های گرم آتشین با قرار گرفتن در کنار فضاهای سرسبز زیبایی دو چندان به بنا می‌بخشند. به همین جهت علاوه بر مناطق کویری جنوبی، در مناطق خوش آب و هوا و سبز شمال کشور نیز توانایی ایجاد طرح مورد نظر علاقه‌مندان به نمایی گرم و خاص را دارد.

در حقیقت آجر انگلیسی مانند سایر انواع آجر نسوز در دمایی بسیار بالا پخته می‌شود که مقاومت آن را به عنوان یک پوشش حرفه‌ای در نمای ساختمان تضمین می‌کند.

قیمت آجر انگلیسی

قیمت آجر انگلیسی نه گران و نه ارزان است و قیمت مناسبی دارد. این آجرها نسبت به آجر سفید، آجر نسوز شاموتی، آجر نما نسکافه ای و دیگر آجرها در بازار به وفور یافت می‌شوند.  همچنین وزن آجر قرمز انگلیسی غالبا به علت وجود اکسید آهن که یک نوع کانی فلزی محسوب می شود و کمی سنگین تر از دیگر آجرها ست. این امر موجب بالا رفتن مقاومت فشاری و خمشی آجر می شود.

قیمت آجر انگلیسی با توجه به عوامل مختلفی از جمله سایز، ابعاد، تناژ و…. تعیین می شود. اما به طور کلی قیمت آجر نسوز انگلیسی به صرفه است زیرا نه گران است  و نه ارزان و دارای قیمت مناسبی است. قیمت آجر قرمز انگلیسی به مراتب نسبت به سایر آجر نسوز های نما کمتر است این موضوع جدا از مزایایی که در مورد آجر قرمز ذکر کردیم مزید بر علت انتخاب این آجر است . زیرا در بسیاری از موارد که سازندگان و یا معماران به دنبال ایجاد طرح و نمایی زیبا اما ارزان هستند، آجر قرمز انگلیسی می تواند بهترین انتخاب برای آنها باشد.

آجر انگلیسی قرمز در میان تنوع آجر های نسوز نما بیشترین حس نوستالژی و سنتی را به وجود میاورد و بیننده را در نگاه اول مجذوب نما می نماید و تضاد رنگی تیره قرمز در این آجر هنگام استفاده در کنار رنگهای روشن سایر محصولات نما از جمله سنگ ها باعث بیشتر جلوه نمودن آجر قرمز انگلیسی می گردد.

دکمه بازگشت به بالا