اجتماعگزارشگر کسب و کار

چگونه بهترین وکیل در قم را پیدا کنیم؟

بهترین وکیل ملکی قم

ملک به اموال غیر منقولی مانند مغازه، زمین، زمین کشاورزی و… گفته می شود. از جمله دعاوی ملکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دعوای خلع ید
  • تصرف عدوانی
  • کلاهبرداری در املاک

 دعاوی املاک علی الاصول در محلی که ملک وجود دارند اقامه می شوند. به همین دلیل اگر ملکی در شهر قم باشد به یک وکیل ملکی در قم نیاز است. اما یک وکیل ملکی خوب چه ویژگی هایی دارد و چگونه می شود بهترین وکیل در قم را پیدا کرد؟

ویژگی های وکیل خوب چیست؟

 مهمترین نکته در انتخاب وکیل ملکی سابقه و تخصص وی است. زیرا قانون حاکم بر این دعاوی از جمله قوانین ثبتی بسیار دشوار هستند و مسلط شدن بر آنها نیازمند صرف زمان زیادی خواهد بود. بهترین وکیل ملکی قم کسی است که به این قوانین آشنایی کامل داشته باشد و از آراء وحدت رویه و نظریات مشورتی که در زمینه املاک صادر می شود، آگاه باشد.

هر کدام از این آراء و نظرات می توانند به راحتی سرنوشت یک دعوا را تغییر دهند؛ بنابراین داشتن اطلاعات به روز در انتخاب وکیل ملکی بسیار مهم و اساسی است. اگر شما هم درگیر پرونده ملکی هستید و نیاز به مشاوره حقوقی دارید، وکیل با بیش از 12 سال سابقه وکالت، آماده بررسی پرونده شما میباشد.

 وکیل ملکی در قم وظیفه دارد، با مطالعه پرونده اطلاعاتی که راجع به دعوا باید بدانید مانند اینکه عنوان دعوای شما چیست و چه مدارکی برای طرح آن نیاز دارید را به شما اطلاع دهد. همانطور که گفته شد قوانین ملکی در دسته سخت‌ترین قوانینی هستند که در کشور ما وجود دارد که وکیل بعد از سالها کسب تجربه و علم در حوزه دعاوی املاک بر آن مسلط شده است.

به همین دلیل برخلاف گمان برخی از افراد که مراجعه به وکلا را صرف هزینه اضافه می دانند، مراجعه به می تواند در وقت و هزینه های موکل به طور چشم گیری صرفه جویی کند. از این رو توصیه می شود اگر ملکی در این شهر دارید که به مشکل حقوقی برخورده است و نیاز به طرح دعوا در دادگاه دارد، بدون داشتن تردید به یک وکیل خوب مراجعه کنید.

مشکلات ناشی از دعاوی ملکی می توانند دردسرهای زیادی در مراحل رسیدگی به این اختلافات ایجاد کند. به همین دلیل داشتن یک وکیل ملکی خوب به شما کمک می کند تا حد زیادی از این مشکلات در امان بمانید.

چگونه یک وکیل ملکی خوب در قم پیدا کنیم؟

 موکل برای پیدا کردن یک وکیل ملکی در قم باید به ویژگی های صداقت، درستکاری و امانتداری توجه داشته باشد. زیرا باید بتواند اسرار شما را حفظ کند و با تبانی با طرف دعوا حق شما را از بین نبرد.

اگرچه اکثر وکلا بابت سوگند وکالتی که یاد کرده اند، تلاش می کنند این ویژگی ها را در خود حفظ کنند اما وکلا نیز ممکن است درگیر خطا شوند. بنابراین این وظیفه موکل نیز هست که به وکیلی که سابقه خوبی ندارد و خوشنام نیست مراجعه نکند.

علاوه بر این با توجه به اینکه در کشور ما پروانه وکالت به طور عام صادر می شود و وکیل می تواند در تمام اختلافات قبول دعوا کند، تشخیص تخصص داشتن وکیل در حوزه های متفاوت از جمله حوزه دعاوی ملکی دشوار است و برای پیدا کردن سابقه تخصصی وکیل مورد نظرتان می توانید با اندکی جستجو از میزان تجربه او تا حدی اطمینان حاصل کنید

مهارت و دانش مورد نیاز برای حرفه وکالت

فردی که تحصیلات لازم و دوره کارآموزی را گذرانده و قصد دارد کار وکالت را به صورت حرفه ای آغاز کند باید توانایی کار گروهی را داشته باشد، شاید بسیاری از افراد تصور کنند که یک وکیل خوب تنها به دانش حقوقی نیاز دارد، در صورتی که وجود تحصیلات به تنهایی باعث موفقیت یک وکیل نمی شود. بهترین وکیل باید مهارت هایی مانند سخنوری در جمع را داشته باشد، بتواند متن دفاعیه را بنویسد و آن را در دادگاه ارائه دهد.

وکیل خوب در قم باید بتواند به افراد غیر متخصصی که به او مراجعه می کنند، قوانین و شرایط حل پرونده را به زبان ساده شرح دهد تا افراد عادی هم به خوبی متوجه اضاع پرونده و قوانین مربوط به آن شوند. همچنین وکیل باید پرونده ها را به صورت خلاقانه ای حل کند و برای هر پرونده چندین راه حل پیشنهاد دهد. همینطور نیاز است که دقت بالایی به جزئیات پرونده موکل داشته باشد.

معمولا فشار اکثر پرونده ها برای وکلا زیاد است، پس باید بهترین وکیل قم تحمل فشار کاری بالا را داشته باشد چرا که موفقیت وکلا به پیگیری های مستمر آن ها بستگی دارد. علاوه بر این ها یک وکیل باید مهارت هایی همچون جامعه شناسی، روانشناسی، انسان شناسی و … را بداند تا در صورت مواجهه با یکسری پرونده های خاص، درصد موفقیت بالایی داشته باشد.

اخلاق و طرز برخورد یک وکیل در قم

بایست اخلاق اخلاقی وی را بر اصل ملاک احترام به حقوق دیگران قضاوت کرد و تشخیص داد که اگر بهترین وکیل قم به حقوق دیگران. اگر این اخلاقی نباشد ، نمی توان آن را شایسته اعتبار دانست ، که این اصل نمایندگی است. تصمیم مردم ، به خاص قضات ، در مورد شخصیت حرفه ای بهترین وکیل قم بر اصل چهره اخلاقی است که وی خلال بررسی حقوق دوجانب نشان می دهد. بایست در شناسایی و تشخیص این طبقه از اشخاص بر این میزان تأکید شود.

راه صحبت با یک وکیل که در قم باشد

متأسفانه ضابطه مکتوب ما به این وظیفه وکیل توجه کافی نشان نداد ، به استثنای ماده 39 اساسنامه خودمختاری که وکلا را ملزم به پیش روگیری حقوق دیگران می کند و بند 80 ماده 80. 10 ، که وکلا را از گزارش ماده غیر صادق منع می کند از متقاضیان فراتر رفته است ، اصلا قضاوتی در این مورد در دسترس نیست و اصلا داده ای در وقت بررسی به این پرونده در دسترس نیست. با این حال ، در تصمیمات دادسرا انتظامی نمونه هایی وجود دارد که وکیلی را به سبب نقض مسئله ماده 80 بند تحت پیگرد قانونی قرار داده است.

یک وکیل دادگستری که در قم است چه مسئولیتی دارد؟

بی گمان مسئولیت بهترین وكیل قم در برابر ادعای موكل فراتر از نجابت صحبت در حین دادرسی است ، اما تعهد بهترین وكیل قم به روشهای عادلانه دفاع یا مطرح دعوی از این ادعا بایست مسئولیت واضحی برای اشخاص باشد. سومی می دانست.

نقش بهترین وکیل قم در روند پیشرفت پرونده ها

متأسفانه در برخی از سیستم های حقوقی این الزام کاملاً رد شده است. به عنوان مثال ، طبق قانون انگلیس ، وكیل ملزم به پیش روگیری حقوق طرف دعوی نیست و انتظار اینگونه تعهدی از وی با تعهداتی كه در برابر موكل خود دارد سازگار نیست. اگرچه یکی از دادگاههای مملکت وکیلی را که به سبب پرداخت خسارت مادی و معنوی در پرونده تعهد خود در نگهداری گذرنامه موکل خود را نقض کرده بود .

در فرم درخواست بازداشت مشترک یک زوجه و شوهر ، وکیل زوج متعهد می شود با دستور دادسرا پاسپورت مشتری را نگه دارد تا وی نتواند از مملکت خارج شود ، اما در نهایت زوجه و شوهر به گذرنامه وکیل خود دسترسی پیدا می کنند. با آن کودکان عادی می توانند مملکت را ترک کنند.

وکیل دادگستری قم چه کارهای انجام می دهد؟

دادسرا بررسی به حضانت بر اصل شکواییه همسر از وکیل همسر ، خسارت مالی و غیر معنوی شوهر را صادر کرد. علی رغم اینکه در این پرونده احتمال توطئه بین وکیل و موکل وجود داشت . تقاضای اعسار از پرداخت مهریه شخص بررسی کننده پرونده با اتکا به تعهد وکیل، از هرگونه عمل قانونی برای خودداری از خروج موکل از مملکت خلاص شد. وكیل برای توجیه مسئولیت خود در برابر همسرش كافی بود ، اما دادسرا اظهار داشت كه “وكیل با الزام به مشتری برای گرفتن گذرنامه قبل از پایان دادرسی ، از ارتباط وكیل با موكل خود فراتر رفت”. وی گفت: “در پایان ، این از عقیده روانی به طرف مقابل آسیب رساند.

کاری که یک وکیل در قم انجام می دهد

تیزهوشی و مهارتهای فنی یک بهترین وکیل قم برای توده های مردم شناخته شده است و اکثر تخلفات نظم وکلا مرتبط به اجرای این مراحل است. از عقیده تجزیه و تحلیل حقوقی ، روش های فریبنده و غیرقانونی به سبب ماهیت غیرقانونی بودن نمی توانند مسئله ارتقا قرار گیرند.

دکمه بازگشت به بالا