فرهنگیگزارشگر کسب و کار

آیا سریال بی گناه ادامه سریال هم گناه است؟

آیا «بی‌گناه» ادامه «هم‌گناه» است؟

این روزها با پخش سریال بی گناه، این سریال علاقمندان خود را پیدا کرده است و اشتیاق برای دانلود قسمت جدید بی گناه به وجود آمده است. این سریال با کارگردانی مهران احمدی است که سگ بند و مصادره را کارگردانی کرده است. اولین تجربه کارگردانی ژانری غیر از کمدی موجب جذابیت دانلود قسمت جدید بی گناه شده است. معمایی بودن این سریال موجب شده است در قسمت های اول کمی ببندگان را گیج کند اما همین موضوع همچنین سبب شده برای باز کردن گره های ذهنی هر هفته ببینده منتظر دانلود قسمت جدید بی گناه برای یافتن پاسخ سوال هایش نیز باشد.

برای دانلود انیمیشن های دخترانه و انیمیشن های 2022  و فیلم های جادوگری لطفا کلیک کنید.

اما بی‌گناه» ادامه «هم‌گناه» نیست اما این دو مجموعه شباهت‌هایی با هم دارند که باعث شده است این شائبه به وجود آید که این دو سریال در ادامه یکدیگر است. شباهت اول به اسامی این دو مجموعه بازمی‌گردد که ناخودآگاه مخاطب را به یاد «هم‌گناه» می‌اندازد.

دومین شباهت، حضور برادران کیایی است. در «هم‌گناه» مصطفی کیایی به عنوان کارگردان و محسن کیایی به عنوان نویسنده و بازیگر حضور داشتند، حالا در «بی‌گناه» مصطفی کیایی تهیه‌کننده و محسن کیایی به عنوان بازیگر، سرپرست نویسندگان و مجری طرح در کنار برادرش قرار گرفته است. علاوه بر آن تعدادی از عوامل پشت صحنه نیز در این دو سریال مشترک هستند. «بی‌گناه» و «هم‌گناه» بازیگران مشترک هم دارند، علاوه بر محسن کیایی، مسعود رایگان و رؤیا تیموریان نیز در هر دو مجموعه حضور دارند.

داستان «بی‌گناه» چیست؟

«بی‌گناه» که به سرپرستی محسن کیایی توسط عماد رضایی‌نیک و رضا علی‌پور به نگارش درآمده، روایتگر داستان زندگی بهمن مردانی است که برای کشف راز آنچه ۲۵ سال قبل باعث فرار او به خارج از کشور شده بود به ایران بازمی‌گردد. خانواده رشید فرشباف، استاد مشهور طراحی فرش پس از ورود بهمن به ایران، در موقعیت تازه‌ای قرار می‌گیرند؛ موقعیتی بسیار عجیب…

بهمن بعد از ۲۵ سال متوجه می‌شود بیهوده او را راهی غربت و خارج از ایران کرده‌اند و نقشه و فریبی در کار بوده است. او تصمیم می‌گیرد به ایران بازگردد تا به واقعیت پی ببرد….

سریال بی گناه ارتباطی به همگناه ندارد

دانلود قسمت جدید بی گناه ادامه سریال همگناه نیست و سریال بی گناه از نظر داستانی ربطی به سریال هم گناه ندارد و تنها عوامل مشترکی در بین این دو ساخته وجود دارد. مصطفی کیایی تهیه کننده هر دو این پروژه هاست. سرپرست نویسندگان محسن کیایی است. تا کنون که قسمت های اولیه سریال پخش شده است، طبق نظر سنجی افراد علاقه زیادی به دانلود قسمت جدید بی گناه داشته اند و به نظر میرسد به اندازه کافی کشش داشته باشد.

از دیگر ویژگی های جذاب این سریال این است که دو زمان مختلف را نشان میدهد و ما شاهد دوران جوانی و میان سالی برخی کاراکتر ها هستیم، این موضوع از این نظر جذاب است که متوجه میشویم در طول زمان چه اتفاقاتی برای شخصیت ها افتاده است و کنش های امروزی آنها به چه دلیل است، این پرداختن به لایه های شخصیتی کاراکتر ها موجب میشود همواره منتظر دانلود قیمت جدید بی گناه باشیم.

درباره بازیگران

در «بی‌گناه»، تعداد بسیاری از بازیگران حضور دارند که حضورشان یکی از دلایل جذب مخاطب است. محسن کیایی، ویشکا آسایش، شبنم مقدمی، مسعود رایگان، مهرانه مهین‌ترابی، ابوالفضل امیری، نوید لایقی‌مقدم، رؤیا تیموریان، آتیلا پسیانی، مهران احمدی، ماهور الوند، نسرین نصرتی و هدیه بازوند، نقش‌های اصلی این سریال را بر عهده دارند. در این مجموعه ترکیبی از بازیگران مطرح در کنار بازیگران جوان و کمتر شناخته شده حضور دارند که می‌تواند ترکیبی برنده باشد. اما موضوع اینجا است که احمدی نتوانسته است از این ترکیب برنده به نفع سریال بهره ببرد. او در هدایت بازیگرانش ناموفق بوده است و سبب شده است از بازیگران توانمندی همچون شبنم مقدمی و آتیلا پسیانی، شاهد بازی‌هایی ضعیف باشیم.

اگرچه سعی شده است با گریم، سن محسن کیایی را افزایش پیدا کند اما باز هم تفاوت سنی او با شبنم مقدمی مشهود است و عشق میان آنها که نطفه اصلی داستان را شکل می‌دهد باورپذیر از آب درنیامده است.

مهران احمدی و نسرین نصرتی که پیش از این در سریال «پایتخت» به عنوان یک زوج همبازی بودند در «بی‌گناه» نیز یکی از زوج‌های سریال هستند. مسعود رایگان و مهرانه مهین‌ترابی هم پیش از «بی‌گناه» در سریال تلویزیونی «دلدادگان» زوج قصه بودند.

در سریال «بی‌گناه» همچون «هم‌گناه» داستان یک خانواده بزرگ روایت می‌شود که هرکدام از آنها خرده داستانی دارند که در مجموع باعث شده است تا این مجموعه پرقصه باشد. در همان قسمت اول، همه شخصیت‌ها معرفی شدند و گره اصلی داستان باز شد. شاید نیازی به رو کردن تمام شخصیت‌ها در قسمت ابتدایی نبود تا فرصت معرفی بهتری دست می‌داد و رابطه میان آدم‌ها آنقدر گنگ اتفاق نمی‌افتاد. شاید بتوان گفت مشکل از آنجا شروع شده که احمدی در دو جایگاه مهم و متفاوت یعنی بازیگری و کارگردانی قرار گرفته و همین امر باعث شده است تا تمرکز از ذهنش دور شود و در کارگردانی شش دانگ نباشد.

در قسمت نخست با تصادف منوچهر و مرگ او مواجه می‌شویم که بدون کاشت و برداشت درست صورت می‌گیرد و نه تنها در مخاطب احساسی را برنمی‌انگیزد بلکه بلافاصله با پرتاب به ۴۰ روز بعد، سردرگمی‌هایش دو چندان می‌شود.

احمدی در هدایت بازیگران بسیار ناموفق عمل کرده است، به گونه‌ای که شاهد بازی‌های بد از بازیگران خوب هستیم. نسرین نصرتی در پایتخت بسیار مسلط و توانمند ظاهر شده بود اما حالا در «بی‌گناه» گویی همان نسرین «پایتخت» است که لهجه شمالی ندارد. صحنه دعوای او با دخترش سارینا و پسری که او را نیمه شب بیهوش جلوی در خانه رها کرده بود را به یاد آورید، این سکانس به جای آنکه تأثیرگذار باشد، بیشتر خنده‌دار از آب درآمده است.

احمدی خود نیز بازیگر توانمندی است، بازی‌های او در «آلزایمر»، «هیچ»، «بیست»، «آوای باران» و «می‌خواهم زنده بمانم» فراموش‌نشدنی است. اما بازی او در «بی‌گناه» هیچ حسی را به مخاطب منتقل نمی‌کند. او حتی نتوانسته است روی بازی خودش نیز سرمایه‌گذاری کند که این امر هم به حضورش در دو جبهه بازیگری و کارگردانی به صورت همزمان بازمی‌گردد.

ایراد بزرگ «بی‌گناه» تا اینجای کار، ضعف در کارگردانی است. احمدی نه تنها از میزانسن‌های بکر و خلاقانه استفاده نکرده است بلکه در انتقال حس اصلی و اساسی صحنه‌ها نیز عاجز است. برای مثال صحنه‌ای را به یاد آورید که عده‌ای با اسلحه، منفرد را دستگیر می‌کنند و با خود می‌برند، این صحنه آنقدر دم دستی و بدون هیجان اجرا شده است که بیشتر احساس می‌کنیم یک شوخی است و دوستان منفرد با او بازی می‌کنند.

در «بی‌گناه» به جنبش «می تو» هم اشاره شده است و یکی از خرده داستان‌های این مجموعه روایتگر همین مسئله است، اما تا به اینجای داستان، این قصه نیز به صورت الکن روایت شده است و نتوانسته است تأثیرگذار باشد. هر چند هنوز برای قضاوت جدی‌تر درباره این سریال زود است، تنها می‌توان با قاطعیت در این باره نظر داد که حضور احمدی به عنوان بازیگر و کارگردان به صورت همزمان، تمرکز را از او گرفته است تا نتواند کارگردانی استانداردی از خود ارائه دهد و این گروه ستاره را به درستی هدایت کند.

کارگردان سریال بی گناه

مهران احمدی در نهم اسفند ماه سال 1351 در تهران به دنیا آمد. او دانش‌آموخته‌ی رشته بازیگری تئاتر در مقطع کارشناسی از دانشگاه آزاد اسـت. وی دوران کودکی را در کنار خانواده در شهر نیشابور گذرانده و مدتی در تئاتر نیشابور فعالیت داشته و چندین نمایش تئاتر را کارگردانی کرد. احمدی پس از آشنایی با حامد بهداد و عبدالرضا کاهانی به تهران بازگشت. ایشان از سال 1370 با بازی در نمایش هایی همچون محاکمه ژاندارک، چندوچون به چاه رفتن و  «آ سید کاظم» بازیگری را آغاز کرد. وی با یک تله‌تئاتر بنام «انگشتری ژنرال ماسیاس» وارد قاب تلویزیون شد.

در ابتدای دهه‌ی 80 بازیگر سریال‌هـای «روزهای مه آلود» و «بیابان عشق» می‌شود که از آیتم‌هـای نمایشی برنامه «سیمای خانواده» محسوب می‌شدند. پس از این دوره، احمدی چندی سالی از بازیگری فاصله گرفت و به عنوان دستیار کارگردان به فعالیت پرداخت. وی در سال 1390 با بازی در سریال تا ثریا به کارگردانی سیروس مقدم دوباره به دنیای بازیگری برگشت. «بغض»، «شیار 143»، «سیزده»، «نفس»، «کارگر ساده نیازمندیم»، «آوای باران»، «مهرآباد»، «پایتخت 3» و «چرخ فلک» از مهمترین آثاری هستند که مهران احمدی در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته است.

مهران احمدی سال‌هاست ازدواج کرده و یک دختر به نام باران دارد.

نظر کاربران برای دانلود قسمت جدید بی گناه

برای اینکه بدانیم چند نفر از افرادی که بی گناه را تماشا کرده اند مایل به دانلود قسمت جدید بی گناه هستند بیایید نظر برخی کاربران را درباره دانلود قسمت جدید بی گناه بخوانیم:

  • بی صبرانه منتظر قسمت های جدید بی گناه هستم.برای قسمت اول فوق العاده بود.?
  • فیلم جالبی هس من خوشم اومد??
  • عالی بود من که عاشقش شدم ممنون بابت سریال بی گناه بازی نسرین نصرتی بازیش خوب بود

این سریال یک سریال راز آلود و معمایی است به همین دلیل برای فهمیدن برخی ابهامات باید هر هفته تا دانلود قسمت جدید بی گناه صبر کنیم تا ببینیم چگونه کارگردان گره از ابهامات این فیلم میگشاید. سریال های معمایی اگر به خوبی پرداخته شوند و به موقع ابهامات ذهنی ببیننده را رفع کنند بسیار جذاب خواهند بود، همانگونه که کاربران در نظرات اکنون تا دانلود قسمت جدید بی گناه در حال مذاکره و تبادل حدسیات در خصوص معما های این سریال هستند و تا وقتی که این معما ها برای ببینده گیج کننده نباشد میتواند منجر به جذابیت دانلود قسمت جدید بی گناه باشد.

دکمه بازگشت به بالا