سلامت و دانشگزارشگر کسب و کار

ان ال پی و ثروت

بسیاری از انسان‌ها آرزوی خلق ثروت را در سر دارند. اما واقعا چیست؟ برای اینکه بتوانید در خلق ثروت موفق عمل کنید، ابتدا باید به تعریف درستی از ثروت برسید. پس از درک درست معنای ثروت، تکنیک تنفس زندگی که یکی از تکنیک‌های خلق ثروت در آموزش ان ال پی است را به شما آموزش می‌دهیم. افراد مختلف تعاریف متفاوتی از ثروت دارند. باید به این نکته توجه کرد که ثروت فقط به معنی پول نیست. بلکه ثروت خیلی فراتر و مهمتر از پول است. پول تنها بخشی از ثروت را تشکیل می‌دهد. عده‌ای بر این باورند که زمانی ثروتمند هستند که ماشین، ویلا، سفرهای زیاد و یا .. داشته باشند. اما این تنها تعریف ثروت نیست و توصیه می‌شود ادامه‌ی متن را مطالعه کنید.

ثروت از دید شما چه معنایی دارد؟

ثروت، مزایا و سرمایه‌های نامحسوس و همچنین سرمایه‌های محسوس و قابل درک را شامل می‌شود. شما در نهایت پی می‌برید که ثروت یک حالت ذهنی است. گاهی افراد ثروت را در داشتن سلامتی، اعتماد به نفس و … می‌دانند. بهتر است در قدم اول مشخص کنید که ثروت برای شما چه معنی دارد؟ چون ممکن است تمایل و گرایش زیادی نسبت به ثروت و پول داشته باشید، اما ذهن شما تعریف دیگری از ثروت داشته باشد.

بر اساس مشاهداتی که صورت گرفته، اکثر افرادی که به ثروت دست پیدا نمی‌کنند، تصویر واضحی از ثروت ندارد. برخلاف آن‌ها همه ثروتمندان یک تصویر بزرگ و روشن از ثروت در ذهنشان نقش بسته، و بسیاری از آن‌ها تمایل زیادی به دستیابی به تصویرهای ساخته شده شان نشان می‌دهند. این تصویر بزرگ نشان دهنده این است که چه چیزهایی با ثروت‌شان کسب می‌کنند و گویای احساس‌شان نسبت به ثروت است.

برای یکسری از افراد ثروت به معنی داشتن قدرت، برای بعضی به معنای تجلیل و احترام، یک سری احساس رضایت خاطر در زندگی خانوادگی و برای بعضی لذت بردن از زندگی و … را شامل می‌شود. در همه این موارد پول راهی برای رسیدن به چیزی فراتر از پول، مثل احترام یا آرامش است. بنابراین اگر شما می‌خواهید ثروتمند شوید باید دیدگاه و باورهایتان را نسبت به ثروت بدانید و هر چقدر آن‌ها را روشن‌تر و واقعی‌تر بشناسید، بهتر عمل می‌کنید.

برای خلق ثروت دیدگاه و باورتان را همسو کنید

در واقع باید دیدگاه و باور شما نسبت به ثروت با هم، همخوانی داشته باشند تا بتوانید در خلق ثروت موفق عمل کنید. چنانچه دیدگاه شما نسبت به آن خوب باشد، اما باورهای بدی و یا حتی یک باور بد، نسبت به ثروت داشته باشید، هیچگاه به معنای واقعی ثروتمند نخواهید شد.

همچنین باید یک احساس مشخص نسبت به ثروتمند شدن در خود ایجاد کنید. یعنی علاوه بر اینکه تعریف شخصی‌تان را از ثروت ارائه می‌کنید، باید به یک تصویر واضح و روشن از ثروتمندشدن و احساسی که نسبت به آن دارید برسید. تمام این‌ها باعث می‌شود که یک ارائه برای ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه‌تان داشته باشید که شما را احاطه می‌کند و شما را به رساندن آن تصویر یاری می‌رساند.

تنفس زندگی، تکنیک ان ال پی برای خلق ثروت

تمرین زیر با نام تنفس زندگی برای برنامه‌ریزی ضمیر ناخودآگاه‌تان بسیار مفید است. این تمرین را باید به مدت یک هفته، هر روز 15 دقیقه انجام دهید تکنیک تنفس زندگی از ۴ مرحله تشکیل شده که در ادامه توضیح داده می‌شوند.

گام اول تنفس زندگی – ریلکسیشن

وضعیت خود را تغییر دهید و در یک موقعیت راحت بنشینید. دستهای‌تان روی ران پا به شکل یک فنجان، طوری که شصت با انگشت وسط، انگشت حلقه و انگشت کوچک در تماس باشد، قرار دهید. چشمانتان را ببندید و به احساساتتان در بدن توجه نمایید. یک نفس عمیق از طریق بینی بکشید و سپس آن را سریع خارج کنید. این کار را برای 3 بار انجام دهید و به تنش آزاد شده از بدنتان توجه کنید. احساس متفاوتی که به جای آن قرار می‌گیرد، یک ریلکسیشن هوشیار است.

گام دوم تنفس زندگی – ثروتمند بودن خود را تداعی کنید

در این ریلکسیشن هوشیار، به ذهنتان اجازه ورود ثروت را بدهید. تصویری که در آن ثروتمند بودن خود را مشاهده می‌کنید بسازید. صدایش را بشنوید. به احساس خود در آن شرایط فکر کنید و آن را تجسم نمایید. این شرایط را به صورت یک فیلم با اندازه واقعی زندگی یا یک بازی تئاتر ببینید که در جلوی شما قرار گرفته است.

گام سوم تنفس زندگی – حس ثروتمند بودن را با ریتم تنفسی گره بزنید

یک ریتم تنفسی مشخص ایجاد کنید. یک حالت از تنفس زندگی! یک نفس آهسته طولانی از طریق بینی بکشید، آنرا نگه دارید و بعد به آهستگی خارج کنید. هنگام تنفس به تصویر ثروتمند بودنتان متمرکز شوید. در عین حال که به ساب مدالیته‌ها (زیر حس‌ها و جزییات تصویر) توجه می‌کنید، از این تصویر حداکثر لذت را ببرید. بیشتر از اینکه نگران ساب مدالیته‌ها باشید به فکر لذت بخش بودن آن باشید.

گام چهارم تنفس زندگی – صدای درونتان را بشنوید

بصورت اختیاری، ترکیب شنیداری ایجاد کنید، طوریکه صدای درونتان را بشنوید که می‌گوید “من هستم”. به این ترتیب ذهن شما به بیشترین باور ممکن می‌رسد. این تکنیک برای شما یک نمایش از خلق ثروت ارائه می‌دهد. در حالیکه به تنهایی نمی‌تواند شما را ثروتمند کند. فقط به شما برای خلق ثروت در ساختن نگرش و فیلترهای مثبت کمک می‌کند.

تمرین تنفس زندگی چگونه در خلق ثروت به ما کمک می‌کند؟

هنگامیکه فرصت مناسبی برای پولدار شدن ایجاد می‌شود، شما با توجه به اینکه این نگرش و دیدگاه صحیح را دارید، فیلتر مناسب و مثبت اتفاق می‌افتد و خیلی سریع واکنش نشان می‌دهید و اقدام می‌کنید، یعنی از فرصت‌ها و شانس بیشتری برخوردار می‌شوید.

شما در تمرین بالا با استفاده از تمام کانال‌های ترجیحی، یعنی هم بصورت شنیداری، هم دیداری و هم کنستاتیک (حسی) ثروت را به درونتان ارائه می‌دهید (برای آشنایی بیشتر با کانال‌های ترجیحی این مقاله را مطالعه کنید: “کانال ترجیحی چیست؟ و چطور با استفاده از آن می‌توان به ارتباط موثر رسید؟”). هر روز با خودتان در مورد ثروتی که می‌خواهید بدست آورید، صحبت کنید. با داشتن تصویر ذهنی، شما کم کم به این فکر خواهید کرد که چگونه به آن دست یابید؟ 

آیا تمرین تنفس زندگی به تنهایی برای خلق ثروت کافی است؟

شما باید از مهارت‌های‌تان هم برای کمک بگیرید. راههای زیادی برای خلق ثروت وجود دارد. احتمالا ایده‌هایی هم در این مورد دارید. برای اینکه ثروت خلق کنید، باید از ثروت لذت ببرید. باید به آن با دید یک تفریح نگاه کنید.

کارآفرینان موفق، در مورد کاری که انجام می‌دهند، پرشور هستند. آن‌ها اکثرا کار سخت و هوشمندانه را انتخاب می‌کنند. در کسب و کار، خود را با افرادی که دارای مهارت هستند، احاطه می‌کنند. این افراد در مواردی که مهارت کمی دارند، از افراد مجرب استفاده می‌کنند این کار منجر به ایجاد سرمایه‌گذاری‌های مشترک در پروژه‌های خاص می‌شود. در نتیجه هر دو طرف در حال اضافه کردن چیزهای متفاوتی برای افزایش ارزش سرمایه‌گذاری هستند. این نوع همکاری، نتیجه خوبی می‌دهد.

اضافه کردن جزئیات به تصویر شما خیلی مهم است یعنی انتظارات را خوب و روشن بیان کنید و آن موقع است که سعی می‌کنید، چیزهایی که به جهان هستی صادر می‌کنید متناسب با چیزی باشد که به دست می‌آورید. به این معنا که اگر شما خواسته‌ای را دارید باید دقیقا آن را تصویرسازی کنید. برای خلق ثروت یک نقشه و طرح خوب با سازمان‌دهی مناسب داشته باشید و سرمایه گذاری‌های متناسب انجام دهید. در صورتی که بدون نقشه و طرح مناسب عمل کنید ممکن است در آینده هزینه‌های پیش‌بینی نشده‌ای به شما تحمیل شود.

به طور خلاصه می‌توان گفت برای خلق ثروت باید اقدامات زیر را انجام دهید:

  1. تعریف ثروت از نظر شما
  2.  بررسی نگرش خود نسبت به ثروت
  3.  ایجاد یک تصویر بزرگ از ثروت در ذهن خود
  4.  انجام تنفس زندگی به مدت 15 دقیقه در روز به مدت یک هفته
  5.  جلوگیری از ایجاد توهم ثروتمند شدن سریع تنها از طریق ذهنی
  6.  همراه کردن و ایجاد لذت در پروژه‌ها
  7.  ساخت یک تیم قوی در اطراف شما که مایل به انجام سرمایه گذاری مشترک باشند (کار سخت و هوشمندانه)
  8.  اضافه کردن جزئیات بیشتر به تصویر بزرگ ثروت‌تان
دکمه بازگشت به بالا