بهترین کتاب های آموزش زبان فرانسوی

7 کتاب آموزش زبان فرانسه که معجزه می‌کنند – بهترین کتاب آموزش زبان فرانسه کدام است؟

بهترین کتاب آموزش زبان فرانسه چه کتابی است؟ از منابع زبان فرانسه با کدام کتاب فرانسوی آشنایی دارید؟ اگر قصد دارید که زبان فرانسه را به‌ صورت خودخوان یاد بگیرید یا به دنبال منابع می‌گردید که به کمک آن‌ها سطح زبان فرانسه خود را پیشرفت دهید، مطالب این مقاله را دنبال کنید. کتاب‌ها یکی از منابع مطمئن برای یادگیری زبان فرانسه در منزل هستند، برای یافتن بهترین کتاب آموزش فرانسه در فرآیند یادگیری، ما لیستی از کتاب‌هایی را که در این زمینه امتحان خود را پس داده‌اند، معرفی خواهیم کرد. قبل از خرید کتاب زبان فرانسه؛ این مقاله را تا انتها بخوانید.

یادگیری زبان فرانسه از صفر تا صد

برای یادگیری زبان فرانسه از صفر تا صد، از الفبای زبان فرانسه تا سطوح پیشرفته بهتر است آشنایی نسبی با مفاهیم ساختاری این زبان و تفاوت آن با ساختار دستوری زبان فارسی داشته باشیم. تا بتوانیم بهترین روش یادگیری و بهترین کتاب های آموزش زبان فرانسه را براساس نیازهای خود بررسی و گزینش کنیم.

آواها در زبان فرانسه

در زبان فارسی به طور کلی ما ۶ حرف صدادار بیشتر نداریم. اما در زبان فرانسه این تعداد بسیار بیشتر است و تلفظ اشتباه هر یک ممکن است معنی لغوی را به کلی تغییر دهد.

ساختار خواندن و نوشتن

در زبان فارسی ما هرآن‌چه که می‌نویسیم را می‌خوانیم اما در زبان فرانسه، یک آوا ممکن است از ترکیب چندین حرف تشکیل شود یا بسیاری از حروف نوشته شده خوانده نشوند.

جنسیت

در زبان فرانسه تمامی اسامی بدون استثنا دارای جنسیت هستند. نسبت جنسیت به بسیاری از اسامی در زبان فرانسه بی‌قاعده است و این امر کار را کمی مشکل می‌کند و به تمرین بیشتری نیاز است. پس اگر می‌خواهید به ‌صورت خودآموز این زبان را فراگیرید، باید دقت بیشتری را در یادگیری این مفاهیم داشته باشید تا دچار مشکل نشوید.

معرفی ۷ کتاب آموزش زبان فرانسه که معجزه می‌کنند

کتاب‌ها همیشه منابع کاملی برای یادگیری زبان محسوب می‌شوند. زیرا مفاهیم با یک دسته‌بندی مشخص و طبقه‌بندی شده در اختیار خواننده قرار می‌گیرند و همین امر باعث می‌شود تا مطالب با نظمی مشخص و گام به گام در ذهن قرار گیرند. در این بخش قصد داریم تا ۷ تا از بهترین کتاب‌های آموزش زبان فرانسه به همراه شرح کوتاهی از مطالب آن‌ها را در اختیارتان قرار دهیم تا از بین آن‌ها بهترین کتابی که در این فرآیند شما را یاری می‌دهند، انتخاب کنید.

1. کتاب Easy French Step-by-Step

Easy French Step-by-Step یک کتاب آموزش زبان فرانسه فوق‌العاده برای یادگیری نکات پایه‌ای گرامر زبان فرانسه است. این کتاب با رویکردی گام به گام و با ارائه تمرین‌های زیاد و تکراری باعث می‌شود تا مفاهیم گرامری در ذهنتان باقی بماند. در این کتاب از همان ابتدا با ساختارهای دستوری زبان فرانسه آشنا می‌شوید و در ادامه با عبارات، لغات و فعل‌های متداولی که در گفت‌وگوهای روزمره فرانسوی مورد استفاده قرار می‌گیرند، آشنا خواهید شد. روش آموزشی این کتاب رویکردی تضمینی برای فرا گرفتن مفاهیم زبان فرانسه به حساب می‌آید.

2. کتاب Entre Amis

این کتاب خودآموز زبان فرانسه، بهترین کتاب برای شروع زبان فرانسه و سرشار از تصاویر گرافیکی و عکس است که به در ذهن ماندن مفاهیم از طریق حافظه تصویری کمک شایانی می‌کند. Entre Amis یک کتاب آموزش زبان فرانسه سطح مبتدی است که با بیان ساده و روانی که در متونش دارد برای افراد مبتدی نیز قابل درک است. این کتاب به گونه‌ای خواننده را در موقعیت‌های واقعی قرار می‌دهد تا بیشتر با زبان و فرهنگ فرانسوی احساس نزدیکی کنید. در چنین شرایطی مطالب بهتر در ذهنتان باقی خواهند ماند.

3. کتاب Barron’s Mastering French Vocabulary: A Thematic Approach

این کتاب برای کسانی که به دنبال گسترش دامنه لغات خود در زبان فرانسه هستند یک کتاب آموزش زبان فرانسه مناسب محسوب می‌شود. در این کتاب لغات کاربردی و متداول زبان فرانسه در قالب موضوعات مختلف به خواننده ارائه می‌شود. همین امر باعث می‌شود تا لغات بیشتر در ذهنتان باقی بمانند. موضوعات این کتاب شامل تمام جنبه‌های زندگی مانند کسب ‌و کار، آشپزی، تحصیل و… می‌شود. همچنین این کتاب تمرین‌های تلفظ درست لغات را نیز در اختیارتان قرار می‌دهد تا هنگام تلفظ لغات دچار مشکل نباشید.

4.کتاب Fluent in French

این کتاب علاوه بر آموزش مفاهیم کاربردی زبان فرانسه، مطالب و نکاتی درباره برنامه‌ریزی بهتر، حفظ انگیزه برای ادامه روند یادگیری زبان فرانسه و مفاهیمی از این قبیل را نیز شامل می‌شود. Fluent in French یک کتاب آموزش زبان فرانسه است که شما را در مسیر یادگیری زبان فرانسه راهنمایی می‌کند. اگر می‌خواهید برنامه‌ای دقیق برای فراگیری زبان فرانسه در برنامه روزانه خود ترتیب دهید که مو لای درزش نرود، حتما این کتاب را مطالعه کنید و با یک تیر دو نشان را هدف‌گیری کنید.

5. کتاب Complete Language Pack: French

اگر در طول روز نمی‌توانید زمان زیادی را صرف یادگیری زبان فرانسه کنید با این کتاب آموزش زبان فرانسه، می‌توانید با در نظر گرفتن تنها ۱۵ دقیقه در روز مفاهیم کلیدی را به مرور زمان یاد بگیرید. این کتاب بیشتر به کمک عکس و عبارات کوتاه کلیدی به آموزش زبان فرانسه می‌پردازد. و برای افرادی که قصد سفر به فرانسه را دارند و می‌خواهند در طول سفر به مشکلی برنخورند، یک منبع عالی است. این کتاب اصطلاحات معمول و کلیدی را به کمک تصاویر در ذهنتان حک می‌کند و مفاهیم پایه‌ای گرامری را نیز در اختیارتان قرار می‌دهد.

۶. کتاب Contacts: Langue et culture françaises

این کتاب نیز از جمله بهترین کتاب برای یادگیری زبان فرانسه است. در این کتاب مفاهیم و اصطلاحات کابردی و لغات و عبارات معمول در زبان فرانسه گردآوری شده‌ است. Contacts یک کتاب آموزش زبان فرانسه است که علاوه بر ارائه مفاهیم مورد نیاز خواننده، یک دیکشنرس نیز در خود جا داده که به خواننده کمک می‌کند تا بدون نیاز به یک دیکشنری جدا، به معانی و تلفظ واژه‌های معمول فرانسوی دسترسی داشته باشد.

۷.کتاب Complete French

کتاب Complete French یک کتاب آموزش زبان فرانسه برای افرادی است که آشنایی چندانی با مفاهیم زبان فرانسه ندارند و اول راه هستند، بسیار مناسب است. به عبارتی می توان گفت Complete French یک کتاب آموزش فرانسه از الفبا به حساب می آید. این کتاب مهارت‌های شما در زبان فرانسه را به شکلی همه جانبه تقویت می‌کند. فایل صوتی موجود در این کتاب باعث می‌شود تا شما علاوه بر تقویت مفاهیم گرامری و عبارات و واژگان، مهارت‌های شنیداری و گفتاری خود را نیز تقویت کنید. به طور کلی این کتاب یک پکیج آموزش زبان فرانسه از مبتدی تا پیشرفته به حساب می‌آید.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم تا لیستی از بهترین کتاب‌هایی را که آموزش زبان فرانسه را برای شما راحت‌تر می‌کنند و مطالب کاملی از مفاهیم مورد نیاز را در اختیارتان قرار می‌دهند، معرفی کنیم. توجه داشته باشید که کتاب‌ آموزش زبان فرانسه تنها یکی از منابعی است که تکمیل‌کننده روند یادگیری شما خواهد بود. برای یادگیری همه جانبه مفاهیم زبان فرانسه بهتر است از منابع مختلف یادگیری بهره بگیرید تا به نتیجه مطلوب‌تری برسید. و در قدم بعدی بهتر است در یکی از بهترین آموزشگاه زبان فرانسه ، این زبان را بیاموزید.

برگرفته شده از: فروشگاه کتاب زبان انقلاب

دکمه بازگشت به بالا