بهترین اسکنرهای اسناد و اداری

راهنمایی خرید اسکنر مناسب

خرید اسکنر اسناد اداری که پاسخگوی نیازهای شما است می تواند بهترین انتخاب باشد. امروزه بیشتر اسکنرهای موجود در بازار می توانند کارهای روزمره در دفتر یا محل کار را انجام دهند، اما انواع و اندازه های متنوعی را ارائه می دهند که برای اهداف مختلف انواع مدل های گوناگونی دارند. در اینجا سؤالات کلیدی که باید قبل از خرید بپرسید، نوشته شده است. همچنین نگاهی خواهیم انداخت به انواع مختلف اسکنر و ویژگی های آنها.

 

چه نوع فایل و اسناد را اسکن می کنید؟

دانستن اینکه چه نوع فایل یا عکسی را اسکن خواهید کرد، باید بررسی کنید در مورد خصوصیات دستگاه مورد نیاز جهت استفاده کاری بدانید به دو نوع متداول چیزهایی که اسکن می شوند عکس ها و اسناد هستند (یعنی صفحات نامحدود) اما بسیاری از رسانه های دیگر اهداف اسکن متداول مانند کتاب های محدود ، کارت ویزیت (اسلایدها ) ، مجلات و … هستند. مبانی آسان آسیب دیده مانند تمبرهای پستی. اشیاء سه‌بعدی مانند سکه یا گل چیزهای کمتری متداول است. همچنین باید جزئیاتی مانند حداکثر اندازه اورجینال (بیشتر در مورد آن در یک لحظه) را در نظر بگیرید و اینکه آیا باید هر دو طرف صفحات ورق را اسکن کنید.

آیا شما به اسکنر صاف مسطح احتیاج دارید؟

برای عکس ها یا سایر فایل های اورجینال ، مواد محدود و اشیاء سه بعدی آسیب دیده ، به یک اسکنر مسطح ، که دارای یک صفحه شیشه ای بزرگ است که روی آن اسناد ، کتاب ها یا موارد را قرار می دهید ، نیاز دارید. (هنگامی که در مورد اسکن اشیاء صحبت می کنیم ، در اینجا ما در مورد اسکن اشیاء سه بعدی به تصاویر دو بعدی صحبت می کنیم ؛ اسکنرهای سه بعدی – برای اسکن اشیاء به پرونده های سه بعدی برای نمایش یا چاپ بر روی پرینتر سه بعدی . به طور کامل از جانوران مختلف استفاده می کنید.)

اورجینال ها مانند عکس ها و تمبرها می توانند از طریق یک فیدر ورق بزنند ، اما شما می توانید به آنها آسیب وارد کنید. اگر فقط یک بار نیاز دارید که این نوع اورجینال را اسکن کنید ، ممکن است بتوانید با یک اسکنر ورق قوی شده که همراه با یک وسیله پلاستیکی است برای محافظت از اصالت تهیه کنید. با این حال به خاطر داشته باشید که حتی ناقلین پلاستیکی بدون مارک و جدید ، می توانند کیفیت اسکن را کاهش دهند.

مدل های اسکنر به صورت قدیمی در بازار هستنند، و این به ویژه در مورد اسکنرهای عکس مسطح است. نه تنها آنها اغلب سال ها در بازار به فروش میرسند. بلکه تعداد کمی از مدل های جدید معرفی می شوند. ما مرتباً جمع بندی بهترین اسکنرها را به روز می کنیم ، بنابراین باید که هیچ مدل مشابهی که ما بررسی کرده ایم هنوز از آن پیشی نگرفته است.

آیا به فیدر ورق نیاز دارید؟

اگر قد دارید اسناد را بطور منظم اسکن کنید – بخصوص آنهایی که بیش از یک یا دو صفحه هستند – تقریباً مطمئناً یک صفحه قوی می خواهید. نیاز به باز کردن یک درب مسطح و تنظیم یک صفحه در یک کار جزئی است ، اما مجبور به تکرار روند ۱۰ بار برای یک سند ۱۰ صفحه ای زحمت و خسته کننده است. برخی از اسکنرهای دارای ورق تغذیه همچنین می توانند از اورجینال های ضخیم مانند کارت شناسایی بیمه درمانی استفاده کنند.

 اگر در ابتدا به طور همزمان یک یا دو صفحه را اسکن می کنید ، احتمالاً یک فیدر صفحه ای دستی شما نیاز دارید. اگر به طور مرتب اسناد طولانی تر را اسکن می کنید ، یک اسکنر اتوماتیک (ADF) را می خواهید که یک پشته از صفحات بدون نظارت را اسکن می کند. ظرفیت ADF را بر اساس تعداد صفحات موجود در سند معمولی که می خواهید اسکن کنید ، انتخاب کنید. اگر گاهی اوقات سندی را در اختیار دارید که بیشتر از ظرفیت ADF باشد ، می توانید صفحات بیشتری را هنگام اسکن اضافه کنید زیرا فیدر آنها را پردازش می کند. برخی از ADF ها همچنین می توانند پشته کارتهای ویزیت را به خوبی اداره کنند.

درباره پشت رو دو طرفه صفحه چطور؟

“اسکن دوبلکس” به معنای اسکن کردن هر دو طرف یک صفحه به طور همزمان است. اگر به یک فیدر ورق یا ADF احتیاج دارید ، و اگر به طور مرتب انتظار دارید اسنادی را چاپ کنید که از دو طرف چاپ شده اند ، اسکنر دوبلکس ، ADF مضاعف یا اسکنر با درایور را می خواهید که شامل یک دفترچه راهنما باشد.

بهترین ، سریعترین اسکنر پشت رو دو طرفه صفحه دارای دو عنصر اسکن است ، به طوری که می توانند همزمان هر دو طرف یک صفحه را اسکن کنند. طرحی مانند این سریعتر از یک اسکنر با ADF ساده و مضاعف خواهد بود ، اما احتمالاً هزینه بیشتری نیز خواهد داشت. یک ADF مضاعف فقط یک طرف را اسکن می کند ، صفحه را روشن می کند و فقط سپس طرف دیگر را اسکن می کند.

در مقابل ، یک اسکنر به همراه درایور پشتیبانی از کپی دستی ، به شما امکان می دهد تا یک طرف یک پشته را اسکن کرده و سپس  پشته  دوباره  تا طرف دیگر را اسکن کنید ، در حالی که درایور اسکنر به طور خودکار صفحات را تداخل می دهد. دوبلکس دستی زمان بر است.

به چه اندازه ای رزولوشن نیاز دارید؟

برای اکثر اسکن ، وضوح مسئله نیست. برای مثال ، مثلاً اسناد مالیاتی ، حتی اسکن ۲۰۰ پیکسل در هر اینچ (ppi) برای اکثر اهداف کیفیت کافی به شما می دهد ، ۳۰۰ppi تقریباً همیشه کافی است ، و پیدا کردن اسکنر امروزه که از کمتر از ۶۰۰ppi پشتیبانی کند ، کار سختی است. به طور مشابه برای عکس ها ، مگر اینکه شما قصد دارید در قسمت کوچکی از عکس کراپ کنید یا عکس را در اندازه بزرگتر از نسخه اصلی چاپ کنید ، ۶۰۰ppi بیشتر از اندازه کافی است.

با این حال ، برخی از انواع اصلی نیاز به وضوح بالاتر دارند. اگر به عنوان مثال اسلایدهای ۳۵ میلیمتری یا منفی را اسکن می کنید، احتمالاً می خواهید آنها را در اندازه ای بسیار بزرگتر از نسخه اصلی چاپ کنید، به این معنی که باید با وضوح بالا اسکن کنید. به همین ترتیب، اگر می خواهید جزئیات ریز را به صورت اصلی ، مانند تمبر ببینید، باید آن را با وضوح بالا اسکن کنید. در این موارد ، شما می خواهید یک اسکنر داشته باشید که حداقل دارای رزولوشن نوری حداقل ۴،۸۰۰ppi باشد.

اصل شما چقدر بزرگ است؟

به نظر می رسد برداشتن یک اسکنر که می تواند اندازه اصلی را که باید اسکن کنید، انجام دهد اما نادیده گرفتن آن بسیار ساده است. به عنوان مثال ، اکثر اسکنرها دارای یک پلاتین با اندازه هستند که در صورت نیاز به اسکن صفحات با اندازه قانونی، مشکلی ایجاد خواهد کرد. بیشتر دستگاه ها دارای ADF صفحات اندازه قانونی را از طریق ADF اسکن می کنند ، اما همه این کارها را نمی کنند، بنابراین حتما بررسی کنید. همچنین می توانید اسکنرهایی با تخت های بزرگتر پیدا کنید، اما مطمئناً فضای میز فضای بیشتری را می گیرد.

به چه نرم افزاری نیاز دارید؟

اکثر اسکنرها تقریباً در مورد هر برنامه مربوط به اسکن کار خواهند کرد ، اما اگر نرم افزاری که قبلاً به اسکنر احتیاج دارید، نیازی به پرداخت هزینه اضافی برای آن نیست. بسته به آنچه شما قصد اسکن دارید، برخی از ویژگی های نرم افزاری که می خواهید به دنبال آن باشید شامل ویرایش عکس ، تشخیص شخصیت نوری (OCR)، نمایه سازی متن، امکان ایجاد اسناد PDF قابل جستجو و برنامه بایگانی یا بایگانی کارت ویزیت است.

آیا به یک اسکنر مخصوص اهداف نیاز دارید؟

سرانجام در نظر بگیرید که آیا به جای اسکنر عمومی، به یک هدف خاص نیاز دارید یا نه. از جمله متداول ترین گزینه های خاص، اسکنر کارت ویزیت (کوچک و بسیار قابل حمل)، کتاب (طراحی شده برای این است که صفحات دراز بکشند) و اسلایدها (کوچکتر از اسکنرهای مسطح) اما در اسکن اسلایدها بهتر از اسکنرهای مسطح با ویژگی های معادل وجود ندارد )

  دو امکان دیگر ، اسکنرهای قابل حمل (اسکنرهای با استفاده از برگه با هدف کلی به اندازه کافی برای قرار گرفتن در کیف لپ تاپ شما) و اسکنر قلم (که شما آنها را نگه دارید و ردیابی متن دارند) هستند. برخی از آخرین مدلهای قابل حمل می توانند بدون اتصال به رایانه، اسکن کردن کارت حافظه یا حتی با هوشمند هم کار کنند. با ترکیب یک اسکنر قابل حمل با یک ایستگاه docking که شامل یک ADF است، می توانید برخی از این عملکردها را به عنوان اسکنر اسناد قابل حمل و دسک تاپ نیز پیدا کنید. بسته به آنچه شما برای اسکن نیاز دارید ، هر یک از این موارد ممکن است انتخابی مناسب باشد، به عنوان تنها اسکنر شما یا به عنوان یک مکمل برای یک اسکنر چنده منظوره و عمومی است.

دکمه بازگشت به بالا