عمومیگزارشگر کسب و کار

فرق ظرفیت اکانت های ps4

ظرفیت های PS4 و PS5 کدام‌ها هستند؟ | هرآنچه باید بدانید

سیاری از کاربرهای کنسول PS4 و کنسول PS5 از اکانت‌های ظرفیتی برای تجربه‌ی کم‌هزینه‌تر بازی‌ها استفاده می‌کنند. همراه گیم استور و معرفی کامل ظرفیت‌های اکانت‌های پلی استیشن باشید. در صورتی که می‌خواهید با ظرفیت‌های مختلف اکانت‌های پلی استیشن آشنا شوید تا بازی‌ها و اشتراک پلاس را با هزینه‌ی کمتر بخرید، باید به خوبی این ظرفیت‌ها را بشناسید؛ تا مثلا بدانید کدام یک از آن‌ها قانونی یا و کدام یک غیرقانونی محسوب می‌شود.

وبسایت گیم استور با امکاناتی مانند خرید بازی ظرفیتی ps4، خرید ظرفیتی بازی‌های پلی استیشن، خرید اکانت اشتراکی ps5 و پیش خرید بازی‌های آینده و لوازم جانبی PS5 در خدمت شما عزیزان می باشد. گیم استور در این مطلب به معرفی کامل ظرفیت ۱، ظرفیت ۲ و ظرفیت ۳ اکانت‌های پلی استیشن پرداخته است. شما با خواندن این مطلب پاسخ سوالات خود درباره‌ی نحوه‌ی استفاده‌ی اشتراکی از اکانت‌ها را می‌گیرید و پس از آن می‌توانید توضیحات متنی را در سایر مقالات سایت مطالعه کنید.

 به اشتراک گذاشته شدن اکانت بین دو نفر کاملا قانونی و پذیرفته‌شده از سوی سونی است؛ کاری که می‌تواند هزینه‌ها را عملا برای هر بازیکن نصف کند. اگر مثلا یک دوست دارید که دقیقا به‌دنبال همان اشتراک و همان بازی‌های مورد نظر شما است، به‌راحتی می‌توانید با شارژ کردن یک اکانت و به اشتراک گذاشتن اکانت، همزمان به محتوای اکانت دسترسی داشته باشید. این‌گونه هر نفر نصف هزینه‌ی خرید گیفت‌کارت‌های مورد استفاده برای شارژ اکانت را پرداخت می‌کند.

در این بین باتوجه‌به این نکته که اصولا ۲ نفر می‌توانند از یک اکانت به شکل اشتراکی استفاده کنند، بعضی از بازیکن‌ها کنجکاو می‌شوند که پس چرا در بیان عامیانه سه ظرفیت برای اکانت‌های پلی استیشن وجود دارد. ماجرا از این قرار است که استفاده از ظرفیت ۱ اکانت را می‌توان غیرقانونی دانست. شما موقع استفاده از ظرفیت ۱ اکانت عملا در حال فریب دادن سونی هستید و به همین دلیل باید تا زمان تجربه‌ی کامل بازی و پاک کردن آن از روی کنسول، آفلاین بمانید. پس در عین ارزان‌تر بودن ظرفیت ۱ به هیچ عنوان خرید آن را توصیه نمی‌کنیم.

استفاده از ظرفیت ۲ اکانت و ظرفیت ۳ اکانت قانونی است و مشکلی ندارد. ظرفیت ۲ اکانت زمانی در دسترس شما است که با اکانت وارد کنسول شوید و این اکانت، همین کنسول را به‌عنوان کنسول اصلی خود بشناسد. این کار روی پلی استیشن 4 با پرایمری کردن اکانت و روی با فعال‌سازی گزینه Console Sharing and Offline Play انجام می‌شود.

 وقتی در حال استفاده از ظرفیت ۲ اکانت fifa 23 ps5 روی پلی استیشن هستید، هر اکانت دیگر روی کنسول هم می‌تواند بازی‌های آن را اجرا کند و از اشتراک پلی استیشن پلاس آن بهره ببرد. حتی اگر آفلاین باشید، مشکلی در اجرای بازی‌ها به وجود نمی‌آید.

استفاده از ظرفیت ۳ متفاوت است. ظرفیت ۳ اکانت زمانی در دسترس شما قرار دارد که با اکانت وارد کنسول شوید و این اکانت، کنسول را به‌عنوان کنسول اصلی خود نشناسد. در حقیقت وقتی اکانت روی کنسول شما پرایمری نیست (گزینه Console Sharing and Offline Play غیرفعال است)، مشغول استفاده از ظرفیت ۳ اکانت هستید.

در ظرفیت ۳ اکانت هر وقت بخواهید بازی‌ها را اجرا کنید، باید به اینترنت وصل باشید. فراموش نکنید که در زمان استفاده از ظرفیت ۳ اکانت، سایر اکانت‌های حاضر روی کنسول اصلا به بازی‌ها و اشتراک آن اکانت دسترسی ندارند. در نتیجه شخصی که از ظرفیت ۲ اکانت استفاده می‌کند، در یک اکانت دیگر به تجربه‌ی بازی‌ها می‌پردازد و کاربر ظرفیت ۳ اکانت، روی خود آن اکانت سراغ اجرای بازی‌ها می‌رود.

وقتی دو نفر یک اکانت پلی استیشن را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند، یک نفر مشغول استفاده از ظرفیت ۲ است و دیگری از ظرفیت ۳ استفاده می‌کند. در این حالت معمولا اکانتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، متعلق به شخصی است که قصد استفاده از ظرفیت ۳ آن را دارد. زیرا این‌گونه او در اکانت خود بازی می‌کند و دوست یا آشنای او که ظرفیت ۲ اکانت را دارد هم روی اکانت شخصی خودش به تجربه‌ی بازی‌ها می‌پردازد.

شخصی که وارد ظرفیت ۲ اکانت شده، برای شروع دانلود بازی‌ها به‌صورت موقت وارد اکانت مشترک می‌شود و بعد برای طی کردن پروسه‌ی دانلود و سپس اجرای آن‌ها از اکانت شخصی خود استفاده می‌کند. در آن سو فرد استفاده‌کننده از ظرفیت ۳ به‌صورت مداوم به استفاده از همان اکانت می‌پردازد.

فروشگاه‌های مختلف اکانت‌های ظرفیتی، در حال انجام همین کار با ظرفیت ۲ و ظرفیت ۳ اکانت هستند؛ با این تفاوت‌ها که آن‌ها اکانت را بین دو غریبه به اشتراک می‌گذارند. این وسط وقتی سراغ خرید اکانت ظرفیتی از فروشگاه می‌روید، معمولا قیمت ظرفیت ۲ اکانت مقداری بالاتر است. زیرا با خرید آن می‌توانید روی اکانت شخصی خود مشغول تجربه‌ی بازی‌ها و کسب تروفی‌های آن‌ها شوید.

جدا از توجه به بدون مشکل بودن ظرفیت ۲ و ظرفیت ۳ اکانت‌های قانونی پلی استیشن، هرگز سراغ خرید اکانت‌های هکی نروید. استفاده از اکانت‌های هکی و غیرقانونی که شاید بعضا با قیمت بسیار کم به فروش برسند، ممکن است منجر به بن شدن اکانت شخصی و حتی در بدترین حالت خود کنسول شما شود.

درباره ظرفیت‎های مختلف اکانت‎های PSN

اکانت‌های PSN همان اکانت‌هایی هستند که بازی‌های مختلف به صورت دیجیتالی بوسیله آن‌ها خریداری شده‌اند. با استفاده از این اکانت‌ها می‌توانید بازی‌های موجود را بر روی کنسول خود دانلود کرده و از آن‌ها بدون نیاز به دیسک‌ها استفاده کنید. بسیاری از بازی‌ها در فروشگاه پلی استیشن (PlayStation Store) به صورت فیزیکی عرصه نشده‌اند و تنها نسخه دیجیتالی آن‌ها در دسترس کاربران این کنسول‌ها قرار دارد.

یکی دیگر از مزیت‌های بازی‌های دیجیتالی نسبت به بازی‌های فیزیکی (دیسک) فشار کمتر به کنسول و اجرا شدن بهتر بازی می‌باشد. امکان حذف و نصب بازی‌های دیجیتالی درصورت تهیه آن‌ها به صورت قانونی نیز وجود دارد و نیازی به تعویض دیسک برای هر بار بازی کردن نیست. مطالب زیادی در سر تا سر وب درباره بازی‌های دیجیتالی منتشر شده است. امروز قصد داریم درباره بازی‌های ظرفیتی توضیح کاملی به شما عزیزان ارائه کنیم تا بتوانید خرید خود از مراجع مختلف را با اطمینان کامل انجام دهید.

درباره اکانتهای ظرفیت اول
امکان بازی به صورت آنلاین دارد (بدون ضمانت)
امکان بازی به صورت آفلاین دارد
امکان استفاده بر روی تمام Userهای کنسول دارد
امکان نصب دوباره ندارد
گارانتی درصورت قفل شدن بازی ندارد
قابلیت فروش بعد از استفاده ندارد

بازی‌های ظرفیت اول از نظر قیمت، از سایر ظرفیت‌های بازی‌های دیجیتالی ارزان‌تر هستند. اما همانطور که در جدول بالا نیز مشاهده می‌کنید، این ظرفیت از بازی‌های دیجیتالی بصورت کامل فاقد گارانتی و ضمانت از طرف ارائه کننده می‌باشد. اما چنانچه کاربران از بازی به صورت آفلاین استفاده کنند، می‌توانند بدون نگرانی از قفل شدن بازی، آن را برای همیشه در اختیار داشته باشند. مهلت نصب دیتا برای اکانت‌های ظرفیت اول در مراجع مختلف متغیر است اما بصورت کلی شش ساعت می‌باشد. این به آن معناست که بعد از شش ساعت، اکانت‌های ظرفیت اول فاقد گارانتی می‌شوند.

درباره اکانتهای ظرفیت دوم
امکان بازی به صورت آنلاین دارد
امکان بازی به صورت آفلاین دارد
امکان استفاده بر روی تمام Userهای کنسول دارد
امکان نصب دوباره دارد
گارانتی درصورت قفل شدن بازی دارد
قابلیت فروش بعد از استفاده دارد

بازی‌های ظرفیت دوم، دسترسی کاملی را در اختیار استفاده کننده می‌گذارند. این بازی‌ها از نظر قیمت، از سایر ظرفیت‌ها گران‌تر هستند اما دلیل این گران بودن، کامل بودن اکانت می‌باشد. درواقع کاربرانی که قصد استفاده از بازی و فروش مجدد آن را دارند می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند. بازی‌های ظرفیت دوم از هر نظر شامل ضمانت می‌شوند و کاربران می‌توانند با خیالی آسوده از این نوع بازی‌ها استفاده کنند.

درباره اکانتهای ظرفیت سوم
امکان بازی به صورت آنلاین دارد
امکان بازی به صورت آفلاین ندارد
امکان استفاده بر روی تمام Userهای کنسول ندارد
امکان نصب دوباره دارد
گارانتی درصورت قفل شدن بازی دارد
قابلیت فروش بعد از استفاده دارد

بازی‌های ظرفیت سوم از نظر کارایی و دسترسی، شباهت زیادی به بازی‌های ظرفیت دوم دارند و تنها تفاوت آن‌ها عدم امکان استفاده بر روی User دیگر و همچنین عدم امکان استفاده بصورت آفلاین است. این بدان معناست که برای استفاده از بازی‌های ظرفیت سوم باید اتصال اینترنت بر روی کنسول برقرار باشد اما نیازی به بالا بودن سرعت نیست و حتی با پایین‌ترین سرعت ممکن نیز می‌توان از این نوع بازی‌ها استفاده کرد.

دکمه بازگشت به بالا