عمومیگزارشگر کسب و کار

ابعاد نقشه ساخت تخت خواب دو نفره mdf

ساخت تخت خواب دونفره: نکاتی که به هیچ وجه نباید آنها را فراموش کنید!

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که به نحوه ساخته شدن المان های دکوراسیون داخلی علاقه مند هستند، ممکن است ترجیح دهید تا خودتان دست به کار شده و المان مورد نظرتان را بسازید. اما همان طور که اطلاع دارید، در هنگام ساخت هر المانی باید به نکات مهمی در مورد آن توجه کنید؛ زیرا در غیر این صورت محصول نهایی شما ( علی‌رغم زمان، هزینه و انرژی صرف شده) ممکن است از لحاظ کاربردی چندان ایده آل نباشد! در این مطلب قصد داریم تا به بررسی نکات مهم در هنگام ساخت تخت خواب دونفره سرویس خواب بپردازیم. اگر قصد ساخت چنین المانی را دارید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

چرا توجه به جزئیات در ساخت تخت خواب اهمیت دارد؟

بدون شک تخت خواب یکی از مهم ترین المان های موجود در سرویس خواب و حتی دکوراسیون داخلی هر خانه ای است. این مسئله از جهات بسیاری قابل اثبات است. اولین دلیل این موضوع، کاربرد تخت خواب است. شاید ما در طول زندگی خود از هیچ وسیله ای به اندازه تخت خواب خود استفاده نکنیم! همه ما به طور متوسط حدود یک سوم از زندگی خود را در خواب و بر روی تخت خواب سپری می کنیم ( کدام المان دیگری می تواند در یک سوم از کل زندگی ما حضور داشته باشد؟!). همین مسئله اهمیت توجه به ساخت تخت خواب دونفره را از لحاظ کاربردی مشخص می کند.

علاوه بر این، تخت خواب ها و به خصوص مدل های دو نفره آن، تقریباً بیشترین قسمت از فضای اتاق خواب های امروزی را به خود اختصاص می دهند. در صورتی که این المان از لحاظ زیبایی ظاهری نیز حرفی برای گفتن داشته باشد، بدون شک می تواند فضای اتاق خواب شما را تحت سلطه خود درآورده و بسیار جذاب کند. اما به غیر از کاربرد و زیبایی ظاهری، تخت خواب ها از جنبه های مختلف دیگری نیز دارای اهمیت هستند که در ادامه این مقاله بیشتر به آنها خواهیم پرداخت. با توجه به این مسائل، به احتمال زیاد متوجه ضرورت توجه به نحوه ساخت تخت خواب شده اید. به همین دلیل در ادامه قصد داریم تا نکات مهم در هنگام ساخت آن را به شما معرفی کنیم.

نکات مهم برای ساخت تخت خواب دو نفره

در ادامه قصد داریم تا نکات مهم برای ساخت تخت دو نفره را به شما معرفی کنیم. اگر قصد دارید تا این المان را خودتان بسازید، توصیه می کنیم که حتماً به این نکات توجه کنید:

در نظر گرفتن ابعاد استاندارد تشک

اولین اصل مهم در ساخت تخت خواب دونفره توجه به ابعاد استاندارد آن است. همان طور که می دانید، تشک های موجود در بازار دارای ابعاد استانداردی هستند که طراحان دکوراسیون داخلی در هنگام ساخت تخت خواب به آنها توجه می کنند. در صورتی که تخت خواب ساخته شده توسط شما با این ابعاد استاندارد سازگاری نداشته باشد، قادر به استفاده از تشک های استاندارد موجود در بازار نخواهید بود و نیاز به یک تشک سفارشی خواهید داشت که می تواند هزینه های زیادی را به شما تحمیل کند. خوشبختانه ابعاد استاندارد تشک ها تنها یک اندازه ثابت نبوده و برای افراد با نیازهای مختلفی سفارشی سازی شده اند.

به عنوان مثال تشک های استاندارد معمولی، استاندارد مناسب افراد قد بلند، اندازه استاندارد برای تخت خواب های عریض و چندین مدل دیگر، همگی دارای طول و عرض مشخصی بوده و به سادگی می توانید تشک مخصوص و آماده آن را از بازار تهیه کنید. پس پیش از آغاز مراحل ساخت تخت خواب دونفره مورد نظر خود، حتماً در مورد ابعاد استاندارد تشک های دو نفره تحقیق کرده و بنای کار خود را بر اساس همین ابعاد تنظیم کنید.

پایه های محکم و مقاوم

پس از این که ابعاد استاندارد تخت دو نفره خود را به طور دقیق مشخص کردید، نوبت به بررسی استحکام و کیفیت آن خواهد رسید. تخت خواب های دو نفره اغلب به گونه ای طراحی می شوند که به سادگی وزن بالایی را تحمل کنند. این موضوع باید به خوبی در پایه های آن در نظر گرفته شود. پایه های تخت باید به صورت مستقل، کاملاً مستحکم بوده و به سادگی وزن قسمت خود را تحمل کنند. علاوه بر این، شما می توانید قسمت کف تخت خود را به گونه ای طراحی کنید که وزن تخت به صورت متوازن در میان تمام پایه های آن تقسیم شده و فشار خاصی بر روی یکی از آنها وارد نشود. این حالت، مناسب ترین شرایط برای افزایش دوام تخت خواب است.

انتخاب جنس مناسب

جنس تخت خواب، اصلی ترین نقش را در تعیین نحوه ساخت، کیفیت بدنه و البته قیمت نهایی آن خواهد داشت. شما می توانید از جنس چوب برای ساخت تخت خواب دونفره استفاده کنید؛ اما این به شرطی است که هزینه های بالای آن را به جان خریده و البته مهارت لازم برای برش قطعات و ساخت المان های چوبی را داشته باشید. اگر به تازگی قصد آغاز ساخت یک تخت را دارید، توصیه می کنیم تا از جنس ام دی اف استفاده کنید. MDF در حالت عمومی قابلیت برش و تغییر بهتری داشته و به سادگی می توانید مدل های مورد نظر خود را بر روی تخت خواب پیاده کرده و در نهایت هزینه کمتری را نسبت به یک تخت چوبی پرداخت کنید.

توجه به ویژگی های جانبی

مدل های جدید تخت خواب دارای برخی ویژگی های کاربردی هستند. به عنوان مثال استفاده از فضای ذخیره سازی کشویی و یا جک دار زیر تخت خواب، جا سازی یک تخت مهمان کشویی، سیم کشی داخل بدنه تخت و قرار گرفتن پریز و چراغ مطالعه بر روی بدنه و یا ویژگی های مشابه دیگر، همگی جزو طرح های خلاقانه ای هستند که در تخت خواب های امروزی مورد استفاده قرار می گیرند. در صورت نیاز با تحقیق در این مورد، می توانید تخت خواب خود را کاربردی تر کنید.

دست به کار شوید!

با توجه به نکات ارائه شده در این مقاله، قادر خواهید بود تا ساخت تخت خواب دونفره خود را آغاز کنید. با این وجود ساخت تخت خواب نیاز به مهارت بالایی داشته و ممکن است تلاش های اولیه شما چندان متناسب با انتظاراتتان نباشد!

انواع سایز تخت

سایر تخت بستگی به نوع آن دارد. به طور کلی سرویس‌های خواب موجود در بازار یا به صورت تک نفره کودک، یا تک نفره بزرگسال یا یک و نیم نفره بزرگسال یا دو نفره بزرگسال تولید می‌شوند. اصلی‌ترین تفاوت بین این محصولات نیز ابعاد آنهاست. اندازه استاندارد یک تخت یک نفره کودک و یک نفره بزرگسال به ترتیب 60 در 140 سانتی‌متر و 90 در 200 سانتی‌متر است. اما تخت‌های یک نفر با عرض 100، 120 و 140 سانتی‌متر نیز در بازار وجود دارد. سرویس‌های یک و نیم نفره که به تخت‌های دوقلو نیز معروف هستند؛ با اندازه استاندارد 140 در 200 سانتی‌متر تولید می‌شوند.
موضوع ابعاد استاندارد تخت در سرویس خواب‌های دو نفره کمی متفاوت است. چرا که این تخت‌ها خودشان به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. به طور کلی یک سرویس خواب دو نفره استاندارد باید دارای 200 سانتی‌متر طول و 160 یا 180 سانتی‌متر عرض باشد. اما سرویس‌های کوئین دو نفره از نظر ابعاد کمی متفاوت‌تر از سرویس خواب‌های معمولی هستند. این محصولات معمولا در ابعاد 160 در 200 سانتی‌متر با ارتفاع 45 تا 50 سانتی‌متر ساخته می‌شوند. اما ابعاد تخت‌های دو نفره کینگ و سوپر کینگ به ترتیب 180 در 200 سانتی‌متر و 200 در 200 سانتی‌متر است.

اندازه استاندارد تخت خواب چوبی

همه ما حدود 6 تا 8 ساعت از شبانه روز را به خوابیدن روی تخت خواب اختصاص می‌دهیم و از همین رو در نظر گرفتن معیارهای مهم در زمان خرید تخت خواب چوبی اهمیت زیادی بر راحتی ما خواهد داشت. یکی از مهم‌ترین فاکتورها در زمان خرید تخت خواب، توجه به ابعاد تخت خواب چوبی است. استاندارد بودن اندازه تخت خواب مسلماً می‌تواند به شما کمک کند تا خواب بهتری را تجربه کنید و با آرامش بیشتری روی تخت خوابتان استراحت کنید.

همان طور که می‌دانید، امروزه تخت خواب‌ها در اندازه‌ها و اشکال متفاوتی تولید می‌شوند. برخی از تخت خواب‌ها به صورت دایره و برخی دیگر به صورت مستطیل و مربع طراحی شده‌اند، اما رایج‌ترین نوع تخت خواب معمولاً به صورت مستطیل ساخته می‌شود.

بهتر است حتماً در زمان خرید به ابعاد تخت خواب چوبی توجه کنید و آن را با توجه به نیاز و شرایط خودتان انتخاب کنید.

اندازه استاندارد تخت خواب چوبی کودک

به طور کلی برای هر نوع تخت خوابی یک اندازه استاندارد در نظر گرفته می‌شود. تخت خواب کودک معمولاً طولی حدود 140 سانتی متر و عرضی در حدود 60 سانتی متر دارد و ارتفاع آن از زمین تقریباً 35 سانتی متر است.

اندازه استاندارد تخت خواب چوبی تک نفره بزرگسال

تخت خواب یک نفره بزرگسال به طور معمولاً در اندازه‌های متفاوتی تولید می‌شود. طول همه این تخت‌ها معمولاً در حدود 200 سانتی متر و عرض آن 90، 100، 120 و 140 سانتی متر است. معمولاً افرادی که جثه بزرگ‌تری دارند و کمی چاق هستند، ابعاد تخت خواب چوبی خود را بزرگ‌تر انتخاب می‌کنند تا در زمان خواب احساس راحت‌تری را تجربه کننداما ابعاد استاندارد تخت یک نفره همان اندازه است که مشخص شده است. ارتفاع این تخت‌ها نیز معمولاً در حدود 35 سانتی متر در نظر گرفته می‌شود تا تخت خواب با ارتفاع زیادی نداشته باشد چون احتمال سقوط وجود دارد که باعث می شود تا فرد آسیب جدی ببیند.

منبع:

pinterest.com

دکمه بازگشت به بالا