عمومیگزارشگر کسب و کار

جدول زمان سمپاشی درختان میوه به صورت دقیق

گیاهان به عنوان موجودات زنده در معرض انواع آسیب‌ها هستند، آفات آسیب جدی می‌باشد که گیاهان را تهدید می‌کند. برای از بین بردن آفات و حشرات مضر که به گیاهان آسیب می‌رسانند بایستی سمپاشی در زمان‌های منظم و دقیق صورت پذیرد تا آسیب‌ها به طور قابل قبولی کاهش یابند. اگر شما نیز در این حوزه فعال هستید و نیاز به دانستن زمان سمپاشی نهال میوه و درختان به صورت دقیق هستید بهتر است با ما همراه باشید.

مهمترین متغیر برای آفات

آب و هوا یکی از موثرترین متغیرها مربوط به آفات و کنترل آنها می‌باشد. در آب و هوای گرم و مرطوب فصل بهار بسیاری از آفات و حشرات به درختان حمله می‌کنند. آفات باعث ایجاد سوختگی، پوسیدگی، کپک و ایجاد دلمه در میوه‌ها می‌شوند و علاوه بر این ممکن است بسیاری دیگر از بیماری‌ها را در درختان به وجود آورند. مبارزه با حشرات در هوای گرم بسیار دشوار است و برای نتیجه‌گیری بهتر بایستی از مناسب‌ترین سم‌ها و در زمان مناسب و دقیق استفاده نمود.

سموم مناسب برای آفات

باید مد نظر داشت که استفاده از سم ها باید متناسب با آفت درختان باشد. در اغلب مواقع فروشگاه‌های سم انواعی از سم‌ها را با هم ترکیب می‌کنند و در اختیار باغداران قرار می‌دهند. این ترکیبات مواد موثر علیه انواع آفت‌ها را دارند.

 به عنوان مثال سم حشره کش قارچ کش و ترکیبات گوگردی با هم عرضه می‌شوند از آنجا که همه آفات بصورت ترکیبی محصولات تهدید نمی‌کنند استفاده از این مخلوط‌ها منجر به سمپاشی غیر ضروری می‌گردد و عملاً بیهوده می‌باشد و ممکن است به گونه‌های غیر آسیب زا نیز آسیب برساند و در مراحل بعدی خطر مقاومت آفات را در برابر این آفت کش‌ها افزایش می‌دهد.

توصیه ما به شما این می‌باشد که بسته به آفت باغ خود سم مناسب را خریداری کرده و از آن استفاده نمایید.

بهترین زمان سمپاشی درختان میوه

برای موفقیت در مهار آفات و دریافت نتیجه مطلوب بایستی برنامه سمپاشی در برابر آفات به درستی اجرا شود.

 در این نوشته جدول زمانی برای نگهداری درختان میوه به مدت یک سال برای شما آورده شده است که می‌توانید در فصل تابستان شروع به انجام این توصیه‌ها بکنید این جدول نگهداری برای هر فصل از شما برنامه خاص برای سمپاشی دارد.

سمپاشی گام به گام بهترین نتیجه را بوجود می آورد و شما را از سمپاشی­های افراطی و زیاد می رهاند.

گام اول استفاده از اسپری روغن ولک در فصل زمستان

بهتر است در زمان سمپاشی درختان میوه و  هرس زمستانی که قبل از جوانه زدن درختان می‌باشد در یک مرحله از سمپاشی از اسپری ولک استفاده نمود.

بهترین پیشنهاد برای اسپری درختان در باغات و نهالستان­ها در فصل زمستان استفاده از روغن ولک باغبانی می‌باشد. می‌توان این اسپری را برای درختان سیب، گلابی، گیلاس و انگور استفاده نمود. این روغن درختان را در برابر شته‌ها کنه‌ها حشرات محافظت می‌کند.

 این اسپری برای درختان زردآلو، هلو و آلوچه بسیار مناسب است و نقش حفاظتی از آنها را انجام می‌دهد. سمپاشی فصل زمستان یک جزء حیاتی برای سلامت درختان می‌باشد بهتر است که کل درختان را اسپری کرده و با این روغن بپوشانید.

 قبل از انجام اسپری بهتر است دستورالعمل‌های نوشته شده بر روی برچسب سموم را مطالعه کنید.

گام دوم سمپاشی در زمان گلدهی

در فصل بهار و در زمانی که درختان در حال شکوفه هستند استفاده از اسپری سوختگی آتش بر روی درختان سیب و گلابی توصیه می‌شود.

سوختگی آتش یک بیماری باکتریایی است که اغلب درختان میوه همچون سیب و گلابی را مبتلا می‌سازد. این سم حاوی مقادیری از سولفات استر پتومایسین می‌باشد که بهترین زمان استفاده از آن زمانی است که درختان درمرحله گلدهی و شکوفه هستند.

بهترین زمان استفاده از این سم در طول روز هنگام طلوع و یا غروب می‌باشد در این صورت حشرات مفیدی همچون زنبورها در اطراف درختان نیستند و در نتیجه آسیبی به آنها نمی‌رسد.

گام سوم سمپاشی پس از ریزش گلبرگ‌ها

در این مرحله از سم کش مس برای کنترل انواع قارچ‌ها و پوسیدگی‌های ناشی از آنها استفاده می‌شود. این قارچ کش‌ها برای درختان سیب، گلابی، گیلاس، زردآلو و انگور بسیار کارآمد می‌باشد علاوه بر آن برای بوته‌های گل سرخ و توت فرنگی نیز می‌توان از آنها استفاده نمود.

اسپری مس به عنوان یک ماده موثر و طبیعی برای کنترل موارد زیادی به کار برده می‌شود در هنگامی که برگ‌های درخت هلو دچار پیچ خوردگی شده باشند می‌توان از اسپری مس استفاده نمود.

 قبل از استفاده از این اسپری و تمامی سموم بهتر است دستورالعمل‌های چاپ شده بر روی محصول مطالعه شود.

 گام چهارم سمپاشی پس از دوران گرده‌افشانی:

قبل از رسیدن فصل تابستان و شروع روزاهای گرم باید از اسپری‌های کنترل آفت و بیماری‌های فصل رشد و میوه دهی استفاده کرد.

 در هنگام استفاده از این سموم بهتر است دستورالعمل‌های خاصی را رعایت نمود، برای اینکه آسیب به حشرات مفید همچون زنبور عسل را به حداقل برسانید بهتر است سمپاشی را پس از ریزش گلبرگ‌ها و در ساعات اولیه صبح و یا عصر انجام دهید.

کلام آخر

 از بزرگترین دغدغه هایی که تمامی باغداران دارند این است که باغاتشان مصون از هر گونه آفات بوده و بتوانند بهترین بهره وری را از باغات خود داشته باشند.

نخستین گام برای داشتن باغی سالم خرید نهال میوه مقاوم از نهال فروشی ها می باشد.

قیمت نهال میوه مقاوم به طور میانگین کمی بالاتر از درختان معمولی می­باشد.

شما به راحتی می­توانید این نهال­ها را از مجموعه ما خریداری کنید. برای دریافت هر گونه مشاوره می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. راه-/های ارتباطی در انتهای صفحه برای دسترسی شما عزیزان قرار داده شده است.

تماس با پالیز نهال: 09144501003

تماس با برتر نهال:  09141832393

دکمه بازگشت به بالا