اقتصادیگزارشگر کسب و کار

استراتژی های ترید – چگونه تریدر حرفه ای شویم؟

ترید روزانه ارز دیجیتال چیست؟ معرفی 5 استراتژی معامله روزانه

طبق آموزش پرایس اکشن؛ استراتژی‌های معاملاتی در بازار ارز دیجیتال بسیار متنوع است. یکی از  ب برای کسب درآمد، ترید روزانه ارز دیجیتال است. از اشتباهات رایج افراد مبتدی این است که بدون آشنایی درباره روش‌های مختلف معاملاتی، شروع به خرید و فروش ارز دیجیتال می‌کنند. در نتیجه متحمل ضررهای سنگین می‌شوند و حتی ممکن است تمام دارایی خود را از دست بدهند. اگر شما نیز تصمیم دارید به عنوان یک تریدر از استراتژی ترید روزانه ارز دیجیتال استفاده کنید، برای حفظ دارایی خود توصیه می‌کنیم مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

ترید ارز دیجیتال چیست؟

ترید ارز دیجیتال به معنی خرید ارز دیجیتال با قیمتی پایین و فروش آن با قیمت بالاتر است. مهم‌ترین تفاوت ترید ارز دیجیتال با سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال در این است که سرمایه‌گذاری به معنی نگهداری ارز دیجیتال برای مدت‌ زمان طولانی است، اما بازه زمانی ترید برای خرید و فروش ارز دیجیتال کوتاه مدت است. روش‌های مختلفی برای ترید ارز دیجیتال وجود دارد و هیچ الزامی ندارد که تریدر فقط از یک سبک معامله‌گری استفاده کند. با توجه به شرایط بازار، تریدر می‌تواند روش معاملاتی خود را تغییر دهد.

تریدر یا معامله‌گر کیست؟

اگر دوره آموزش پیشرفته فارکس را گذرانده اید و از جمله معامله‌گران تازه‌وارد محسوب می‌شوید، حتماً بارهاوبارها با واژه Trader (تریدر) روبه‌رو شده‌اید. حالا که موضوع این مقاله ما در مورد «ترید روزانه ارز دیجیتال» است، شاید بهتر باشد که به این واژه مهم بیشتر بپردازیم. تریدر کسی است که در حوزه خریدفروش ارزهای دیجیتال یا دارایی‌های مالی (Asset) فعالیت می‌کند؛ این فعالیت می‌تواند از جانب خود شخص و حتی به نیابت از شخص، موسسه، شرکت یا گروه دیگر صورت بگیرد.

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که آیا ترید همان سرمایه‌گذاری است و معامله کردن یا تریدینگ، همان سرمایه‌گذاری است؟ پاسخ به این سوال منفی است؛ چرا که یک تریدر افق زمانی کوتاه‌تری را برای معاملات و دارایی‌های خود در نظر می‌گیرد، در صورتی که یک سرمایه‌گذار برای مدت طولانی وارد سرمایه‌گذاری می‌شود.

تریدر روزانه با تریدرهای دیگر چه تفاوتی دارد؟

نکته مهمی که در مورد ترید روزانه ارز دیجیتال وجود دارد، این است که تریدرهای معمولی با تریدرهایی که به صورت روزانه فعالیت می‌کنند، فرق می‎کنند و در دسته‌بندی‌های متفاوتی قرار می‌گیرند. همان‌طور که از عنوان «تریدر روزانه» پیداست، این دسته از معامله‌گران، فعالیت‌های خود را برای بازه‌های زمانی روزانه در نظر می‌گیرند و استراتژی‌های خاص این روش را در معاملات خود پیاده‌سازی می‌کنند. یک تریدر روزانه در حوزه ترید روزانه ارز دیجیتال، دارایی‌های خود را فقط برای ۲۴ ساعت نگه می‌دارد و پس از آن، وارد فاز فروش آنها می‌شود.

تریدرهای دیگر که در حوزه‌هایی به جز ترید روزانه ارز دیجیتال فعالیت می‌کنند، دارایی‌های خود را برای مدت‌زمانی بیشتر از یک روز نگه می‌دارند. یک تریدر معمولی ممکن است که در بهترین شرایط، دارایی‌های خود را پس از چند ماه یا چند سال به فروش برساند و ارزهای دیجیتال خود را برای مدت‌زمانی طولانی به اصطلاح Hold کند. به طور کلی برای این که بتوانید به یک تریدر موفق در حوزه ترید روزانه ارز دیجیتال تبدیل شوید، باید ۳ اصل «استراتژی، پلتفرم و ارز دیجیتال مناسب» را در نظر داشته باشید و با همین فرمان به سوی افق‌های سودآور جاده کریپتوکارنسی بتازید.

ترید روزانه (Day Trading) ارز دیجیتال

برای این که بخواهیم به مفهوم درستی از ترید روزانه ارز دیجیتال دست یابیم، لازم است که واژه لاتین آن را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهیم. ترید روزانه که در زبان انگلیسی به عنوان Day Trading شناخته می‌شود، عبارتی مرکب از دو واژه Day (روز) و Trading (معامله کردن یا ترید کردن) است.

به عبارت ساده‌تر وقتی تمامی عملیات مربوط به معامله کردن به صورت روزانه، منظم و پشت سر هم انجام شوند، ترید روزانه را شکل می‎دهند. در شرایط ویژه و مشخص‌تر، ترید روزانه برای ارزهای دیجیتال می‌تواند در شکل‌های مختلفی شکل بگیرد و شغل اصلی و دغدغه‌های مهم یک تریدر یا معامله‌گر را تعریف کند. اما تریدر کیست و چرا ترید روزانه برای و مهم است؟

برخلاف خریدوفروش فوری یا ، ترید روزانه ارز دیجیتال در طول یک روز کامل انجام می‌شود. در معاملات اسکالپینگ، تمامی معاملات و تریدهای مربوط به ارزهای دیجیتال در عرض چند دقیقه و در طول یک بازه زمانی بسیار کوتاه صورت می‌گیرند. از طرفی، تریدرها که همان معامله‌گران حرفه‌ای هستند، زمان بیشتری را برای معامله کردن در نظر می‌گیرند و به جای اسکالپینگ از ترید روزانه بهره‌مند می‎شوند.

در این نوع معاملات که با عنوان معامله روزانه ارز دیجیتال هم مورد بررسی قرار می‌گیرند، از مقوله‌ای با عنوان «حد ضرر» استفاده می‌کنند؛ به عبارت ساده‌تر، سودی که تریدر در ترید روزانه ارز دیجیتال به دنبال آن است، کمی بیشتر از معاملات اسکالپینگ ارزیابی می‌شود، چرا که با صرف زمان بیشتر، ریسک معامله کاهش می‌یابد و امکان سودآوری بالاست.

البته دنیای تریدهای روزانه ارز دیجیتال تنها به یک ۲۴ ساعت محدود نمی‌شود. در تعریف جامع‌تری از ترید روزانه با رخدادی با عنوان “Intra-Day Trading” شناخته می‌شود، امکان معامله کردن را برای بیش از یک روز در اختیار معامله‌گر قرار خواهد داد. در معامله‌های روزانه موسوم به Intra-Day Trading، تریدر می‌تواند با خواسته خودش، را به بیش از یک ۲۴ ساعت یا یک روز طول بدهد. این ویژگی به این دلیل در اختیار تریدها قرار می‌گیرد که برخلاف بازارهای مالی مثل بورس، هیج محدوده زمانی یا ساعت اداری برای بازار های ارز دیجیتال وجود ندارد.

استراتژی ترید روزانه ارز دیجیتال

همان‌طور که اشاره کردیم، تریدرهایی که در حوزه ترید روزانه ارز دیجیتال فعالیت می‌کنند، باید چند اصل مهم را در نظر داشته باشند، که «استراتژی» یکی از آنهاست. به عقیده بسیاری از تریدرهای روزانه، شناسایی و استفاده کردن از استراتژی مناسب و سودآور برای یک تریدر روزانه از شناسایی ارز دیجیتال مناسب مهم‌تر است.

ما هم احساس می‌کنیم که انتخاب، شناسایی و در نظر گرفتن پتانسیل استراتژی‎‌های ترید روزانه ارز دیجیتال بسیار حائز اهمیت است و از همین بابت، مطالب این بخش از مقاله را به صورت اختصاصی به این مبحث اختصاص داده‌ایم؛ مواردی که در ادامه مطالعه خواهید کرد، بخش عمده‌ و مهمی از این استراتژی‌ها هستند.

۱. اسکالپینگ (Scalping)

یکی از متداول‌ترین استراتژی‌های ترید روزانه، اسکالپینگ است. در این روش، تریدر یک بازه زمانی بسیار کوتاه (بین چند ثانیه تا چند دقیقه) را انتخاب کرده و سریعاً از آن خارج می‌شود. با توجه به این که تحرکات قیمتی در بازه‌های زمانی کوتاه زیاد نخواهد بود، معامله‌گران روی سودهای کوچک تمرکز دارند. اما جمع سودها در مدت زمان طولانی به مقدار قابل توجهی می‌رسد. استفاده از این روش برای افرادی مبتدی توصیه نمی‌شود، زیرا موفقیت در این روش نیازمند مدیریت ریسک بسیار بالا است.

همان‌طور که اشاره کردیم، اسکالپینگ، روی دیگر سکه معاملات ارزهای دیجیتال است. برخلاف ترید روزانه ارز دیجیتال، منظور از اسکالپینگ، خریدوفروش برای دستیابی به سود فوری و سریع (هر چند جزئی) است که در یک مدت‌زمان بسیار کوتاه (حتی برای چند دقیقه) صورت می‌گیرد. مثلاً اگر شما چند واحد اتریوم بخرید و چند دقیقه بعد، به علت افزایش قیمت اتریوم، آن چند واحد را بفروشید، اسکالپینگ انجام داده‌اید.

۲. معاملات محدوده نوسان (Range Trading)

در استراتژی معاملات محدوده نوسان، یک کانال برای تعیین محدوده نوسان تعیین می‌شود. تریدر با استفاده از این کانال برای خرید یا فروش دارایی خود تصمیم می‌گیرد. در معاملات محدوده نوسان، تریدرها با خرید و فروش کریپتو کارنسی‌ها در محدوده نوسان، می‌توانند سود زیادی کسب کنند.

هر چند این استراتژی ممکن است ساده به نظر بیاید اما تریدر باید با برخی از نمودارها (مانند نمودار شمعدانی) آشنایی داشته باشد. همچنین باید بتواند سطح مقاومت و سطح حمایت را به خوبی تحلیل کند تا بهترین زمان برای خرید و فروش ارز دیجیتال را تشخیص دهد.

استراتژی محدوده نوسان یا همان رنج تریدینگ برای تحلیل‌گرانی که از تحلیل تکنیکال کلاسیک استفاده می‌کنند، بسیار مناسب و کاربردی است؛ بسیاری از همین تحلیل‌گران برای انجام دادن ترید روزانه ارز دیجیتال در تایم فریم یا محدوده زمانی پایین از این استراتژی بهره می‌جویند.

این استراتژی بر مقوله «حمایت‌ها و مقاومت‌ها» استوار شده است و از مبانی آن به صورت مشخص برای شرایطی به کار گرفته می‌شود که نمودار یک ارز دیجیتال در محدوده‌ قیمتی مشخص و تعیین‌شده‌ای در حال حرکت کردن است. با این اوصاف، همان‌طور که گفتیم، تحلیل‌گران و کارشناسان خبره دنیای کریپتوکارنسی می‌توانند با این استراتژی کنار بیایند.

۳. معامله فرکانس بالا (High-Frequency Trading)

در استراتژی معامله با فرکانس بالا از توسعه الگوریتم و ربات‌های معامله‌گر برای انجام تعداد زیادی تراکنش در کوتاه‌ترین زمان ممکن (حتی میلی ثانیه) استفاده می‌شود. برخی از افراد به اشتباه فکر می‌کنند در استراتژی معامله فرکانس بالا این ربات است که تصمیم می‌گیرد به یک پوزیشن معاملاتی وارد یا از آن خارج شود، اما در واقعیت چنین چیزی اتفاق نمی‌افتد.

این استراتژی که یک نوع استراتژی معامله الگوریتمی است، در مقایسه با دو استراتژی دیگر از پیچیدگی بیشتری برخوردار است. از طرف دیگر برای انجام معامله فرکانس بالا تریدر نیاز به اطلاعات دقیق و با کیفیت دارد. اما در اغلب موارد این اطلاعات به راحتی قابل دسترسی نیست.

۴. ترید روزانه ارز دیجیتال با میانگین متحرک

اگر یک تریدر یا معامله‌گر تازه‌وارد و تازه‌نفس هستید، بهتر است که از این استراتژی برای ترید روزانه ارز دیجیتال استفاده کنید؛ ناگفته نماند که بسیاری از تحلیل‌گران تکنیکال کلاسیک هم از این استراتژی بهره‌ می‌برند و می‌توان روی ویژگی‌های آن حساب ویژه‌ای باز کرد. روش‌های بسیاری برای استفاده کردن از استراتژی میانگین متحرک وجود دارد که ساده‌ترین روش آن به بهره‌مندی از عبور قیمت از میانگین متحرک ساده یا نمایی مربوط می‌شود. البته اگر قرار است تحلیل‌های خود را با استفاده از ابزارهای خاص مثل تریدینگ ویو انجام دهید، بهتر است که از اندیکاتورهای مختلف، متعدد و کاربردی کمک بگیرید.

اندیکاتورهای مربوط به استراتژی میانگین متحرک دارای انواع مختلفی هستند که برای به کارگیری آنها در روش ترید روزانه ارز دیجیتال از اندیکاتورهای میانگین متحرک ساده SMA و میانگین متحرک نمایی یا EMA استفاده می‌شود. البته به گفته بسیاری از کارشناسان دنیای ارزهای دیجیتال، استفاده کردن از دو میانگین متحرک با محدوده‌های زمانی متفاوت، به مراتب کاربردی‌تر از روش‌های دیگر است و دقت بالاتری هم دارد.

۵. ترید معکوس (Reversal Trading)

با ترید معکوس یا ریورسال تریدینگ که همواره به عنوان سودآورترین استراتژی ترید روزانه محسوب می‌شود، آشنا شوید. این استراتژی بر مبنای روند کلی قیمت ارزهای دیجیتال برنامه‌ریزی شده است و معمولاً در یک یا دو کندل ایجاد نخواهد شد. یک معامله‌گر یا ترید که از این روش برای ترید روزانه ارز دیجیتال استفاده می‌کند، با ابزار مخصوص مثل نقاط مشخصی را در نمودار تحلیلی خود مشخص می‌کند؛ البته ناگفته نماند که این عملیات باید با ابزارهای مخصوص وارونگی قیمت، پیشبینی شود. با این کار، تریدر موقعیتی را با توجه به تحلیل‌های خود در بازار مورد نظرش ایجاد می‌کند تا معاملات در همان نقاط صورت بگیرند.

 البته این نکته را نباید فراموش کرد که این استراتژی ریسک‌های خاص خودش را دارد. علی‌رغم سودآوری و کاربردی بودن این روش برای معاملات ارزهای دیجیتال، اگر پیشبینی‌ها اشتباه از آب دربیاید، تریدر متحمل زیان قابل توجهی خواهد شد. با توجه به این که تریدر در روش ترید معکوس، معاملات خود را در نقاط احتمالی پیش‌بینی می‌کند، احتمال این هم وجود دارد که بازار ارزهای دیجیتال در واقعیت، طبق این پیشبینی‌ها حرکت نکند و تریدر دچار ضرر بسیار زیادی شود. با این اوصاف، اگر شما تریدر تازه‌واردی هستید، بهتر است که به هیچ‌عنوان به سراغ این استراتژی برای ترید روزانه ارز دیجیتال نروید.

چگونه یک ارز مناسب برای ترید روزانه انتخاب کنیم؟

بعد از بیت کوین، ارزهای دیجیتال بسیار زیادی وارد بازار شده‌اند. بدون شک تمام این ارزها برای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت مناسب نیستند. به همین دلیل تریدرها قبل از آنکه سرمایه خود را برای خرید ارزهای دیجیتال خرج کنند، باید در مورد گذشته و آینده ارزها تحقیق کنند تا بتوانند روند قیمت‌ها را پیش‌بینی کنند.

این کار مستلزم این است که تریدر با انواع تحلیل‌های بازار ارزهای دیجیتال آشنایی داشته باشد. اینکه به طور قطعی بتوان پیش‌بینی کرد که کدام ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت مناسب است، عملاً امکان‌پذیر نیست. اما برخی از فاکتورهای مهم که می‌تواند به تریدر در انتخاب ارز دیجیتال مناسب برای ترید روزانه ارز دیجیتال کمک کند، عبارتند از:

۱. وایت پیپر ارز دیجیتال (Whitepaper)

وایت پیپر سندی است که در آن توضیحی جامع از عملکرد ارز دیجیتال و مشکلی که حل می‌کند، ارائه شده است. حتما آن را با دقت بخوانید تا بدانید توسعه‌دهندگان در از ویژگی‌های پروژه خود چه گفته‌اند.

۲. ارزش بازار ارز دیجیتال (Market Capitalization)

برای سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال یکی از چیزهایی که تریدر باید با آن آشنایی کافی داشته باشد، ارزش بازار یا مارکت کپ است. زیرا اطلاع از وضعیت کلی ارزش بازار یک دید کلی از روند بازار را در اختیار سرمایه‌گذار قرار می‌دهد.

۳. سرمایه در گردش ارز دیجیتال (Circulating Supply)

سرمایه در گردش به تعداد واحد ارزهای دیجیتال گفته می‌شود که به شکل عمومی عرضه شده است. به عنوان مثال در زمان نگارش این مقاله، تعداد واحدهای در گردش اتریوم ۱۱۶.۶۳ میلیون است. همچنین تعداد تراکنش‌های اتریوم هم در حال افزایش است؛ به نحوی که در ۲۰ مارچ ۲۰۲۲ بیش از ۷۰ هزار تراکنش به ارزش بیش از ۱۰۰ هزار دلار در این شبکه در گردش بود. برای اطلاع هرچه بیشتر در مورد با والکس همراه باشید.

۴. عرضه کل ارز دیجیتال (Total Supply)

بیشتر ارزهای دیجیتال به صورت محدود عرضه می‌شوند و تنها تعداد اندکی از رمزارزها تعداد نامحدودی دارد. عرضه کل، مجموع تعداد کوین‌هایی است که از قبل در گردش است؛ به علاوه تعداد کوین‌های تازه استخراج شده‌ای که در بازار نیست. عرضه کل یک ارز دیجیتال یکی از مهم‌ترین عواملی است که بر آن تأثیر می‌گذارد. برای مثال، تعداد کل واحدهای تتر نامحدود است اما این تعداد برای بیت کوین ۲۱ میلیون است.

۵. حجم معاملات ارز دیجیتال (Volume)

منظور از حجم معاملات، تعداد ارزهای دیجیتال معامله شده در یک بازه زمانی است. حجم معامله در واقع می‌تواند شاخصی از قدرت بازار باشد. زیرا افزایش رشد بازار یک ارز دیجیتال با افزایش حجم آن رابطه مستقیم دارد. به بیان دیگر اگر حجم یک بازار در حال افزایش باشد، نشان دهنده محبوبیت آن ارز دیجیتال در بین تریدرها است.

بسیاری از افراد به اشتباه فکر می‌کنند که چون بیت‌ کوین ارز شناخته شده و قدیمی‌تری نسبت به سایر ارزهای دیجیتال است، برای ترید روزانه ارز دیجیتال مناسب است. اما ارزهای دیجیتال دیگری مانند اتریوم، کاردانو و بیت کوین کش که سهم قابل توجهی از کل بازار را در اختیار دارند، نیز می‌توانند یک گزینه مناسب برای ترید روزانه ارز دیجیتال باشند. به همین دلیل تریدرها باید ارزهای دیجیتال را به دقت مورد بررسی قرار دهند و از ابزارهای تحلیل مناسب جهت انتخاب ارز دیجیتال مناسب برای ترید روزانه ارز دیجیتال استفاده کنند. در غیر این صورت امکان این که متحمل ضررهای مالی سنگین شوند، بسیار زیاد است.

ترید روزانه ارز دیجیتال مناسب چه کسانی است؟

تریدرهایی که تصمیم می‌گیرند به صورت روزانه با خرید و فروش ارز دیجیتال به سود قابل توجهی برسند، باید توجه داشته باشند که ترید روزانه ارز دیجیتال یک استراتژی بحث‌برانگیز است. این استراتژی هر چند پتانسیل سود بالایی دارد اما به همان اندازه با ریسک همراه است. برخی از افراد این استراتژی را راهی سریع برای ثروتمند شدن می‌دانند اما از آن‌جایی که این استراتژی نیاز به تصمیم‌گیری و اجرای سریع دارد، می‌تواند طاقت‌فرسا باشد.

به همین دلیل ترید روزانه ارز دیجیتال ارزهای دیجیتال برای تمام افراد مناسب نیست. سودآوری از این استراتژی نیازمند درک عمیق از بازار و ریسک‌پذیری بالا است. اگر شما علاوه بر تمام این موارد می‌توانید برای مدت طولانی به صفحه نمایش نگاه کنید تا نوسانات قیمت را رصد کنید، می‌توانید از این استراتژی برای معاملات خود استفاده کنید.

چگونه وارد بازار ارزهای دیجیتال شویم و به صورت روزانه ترید کنیم؟

قبل از هر چیز، شما باید استراتژی معاملاتی خود را برای ترید روزانه مشخص کنید. اگر هنوز نمی‌دانید کدام استراتژی برای شما مناسب است، می‌توانید از آزمون و خطا استفاده کنید. در ابتدا با مبلغ ناچیزی ترید روزانه ارز دیجیتال را آغاز کنید و استراتژی‌های مختلف را مورد بررسی قرار دهید. پس از گذشت مدت زمان کوتاهی متوجه خواهید شد که کدام استراتژی با توجه به تیپ شخصیتی، تخصص، سرمایه فعلی و زمانی که در اختیار دارید، برای شما مناسب‌ است.

یک روش دیگر این است که تحلیل‌های دیگران را مطالعه کنید، حرکت تریدرهای حرفه‌ای را مورد بررسی قرار دهید و استراتژی خود را مطابق حرکت آن‌ها تعیین کنید. به این کار اصطلاحاً گفته می‌شود. اما هرگز فراموش نکنید آنچه که در تعیین استراتژی ترید روزانه ارز دیجیتال نقش مهمی دارد، میزان مهارت و دانش شما است. همچنین ترید روزانه نوعی فعالیتی مستمر است که باید برای آن برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید. در غیر این صورت، فرصت‌های طلایی بازار را برای کسب سود از دست خواهید داد.

انتخاب صرافی چه تاثیری بر ترید روزانه دارد؟

مهم‌ترین و اولین قدمی که هر تریدر حرفه‌ای و یا تازه‌کار برای شروع معاملات روزانه ارز دیجیتال برمی‌دارد، انتخاب یک صرافی مطمئن، معتبر و با پشتیبانی نامحدود است. پر واضح است که تریدرها مخصوصاً معامله‌گرانی که در ایران مشغول به فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال هستند، باید از یک تکیه‌گاه محکم و معتبر بهره‌مند شوند تا در صورت بروز هرگونه مشکل یا معامله ناگهانی، بتوانند روی خدمات و ویژگی‌های آن صرافی تکیه کنند. هرکدام از استراتژی‌هایی که در این مقاله به آنها اشاره شد، نیازمند یک صرافی حرفه‌ای است تا تریدر بتواند با تکیه بر قابلیت‌های آن به معامله بی‌حدوحصر مشغول شود.

همان‌طور که به خوبی می‌دانید، کشور ایران به دلیل تحریم‌های اقتصادی، امکان برخورداری مستقیم از بازارهای ارزهای دیجیتال را ندارد؛ به تبع این اتفاق، کاربران و تریدرهای ایرانی هم نمی‌توانند به صورت مستقیم وارد دنیای تریدینگ و معامله شوند. به همین منظور، تریدرها باید با استفاده از یک صرافی معتبر به فعالیت خود ادامه دهند. در میان صرافی‌های ایرانی، مجموعه والکس توانسته است با فراهم کردن خدمات و قابلیت‌های معامله با کارمزد معقولانه در کنار تریدرها باشد. برای فعالیت حرفه‌ای در ترید روزانه ارز دیجیتال می‌توانید روی والکس حساب ویژه‌ای باز کنید.

شما کدام استراتژی را انتخاب می‌کنید؟

رشد ارزهای دیجیتال فرصتی مناسب برای معامله‌گران فراهم کرده است تا بتوانند به درآمد قابل توجهی برسند. این موضوع به ویژه برای ایرانیان که به دلیل تحریم‌ها برای فعالیت در بازارهای مالی با برخی محدودیت‌ها روبرو هستند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. زیرا محدودیت‌های کمتری در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد.

یکی از استراتژی‌های معامله‌گران برای کسب درآمد از این بازار، ترید روزانه ارز دیجیتال است. اما ترید روزانه ارز دیجیتال هرچند ممکن است در ابتدا یک فرآیند نسبتاً ساده به نظر بیاید اما پیچیدگی‌هایی نیز دارد. معامله‌گران باید از سرعت و دقت کافی برای انجام معامله‌های خود برخوردار باشند و با ابزارهای تحلیل بازار ارز دیجیتال آشنا باشند.

منبع: ایران بورس آنلاین

دکمه بازگشت به بالا