اقتصادیگزارشگر کسب و کار

از بین بردن چربی کابینت های ام دی اف و فلزی در کمتر از 90 ثانیه

۱- پاک سازی مدارک جرم آیا تا به حال برایتان پیش آمده که مجبور شوید با ماژیک بر روی کف خانه چیزی بنویسید یا طرحی بکشید و بعد نتوانید آن را از بین ببرید؟مشکلی نیست، ساختار این محصول WD-40 به گونه ای است که می توانید با استفاده از آن به راحتی این اثرات را پاک کنید. فقط کافی است که مقدار کمی از آن را روی محل مورد نظر بزنید و چند دقیقه اجازه خیس خوردن به آن دهید. حال به کمک یک دستمال کاغذی به آرامی بر روی آن بکشید و به راحتی اثر جرم را در کمتر از ۳۰ ثانیه پاک کنید. اسپری WD-40

Removing grease from MDF and metal cabinets in less than 90 seconds

۲- کفش های خود را ضد آب کنید یک لایه از این اسپری WD-40 را روی کفش خود بزنید و اجازه دهید خشک شود. زمانی که کاملا خشک شد متوجه می شوید که آب به داخل آن نفوذ نمی کند. نکته قابل توجه در اینجا این است که ممکن است کفش شما کمی بوی روغن بگیرد. خب شاید نتیجه کار بسیار عالی نباشد اما توانایی این را دارد که به اندازه کافی خاصیت ضد آب بودن را به کفش شما ببخشد. معرفی اسپری WD40 و کاربردهای آن

۳- پاک کردن موزاییک ها خب امکان کثیف شدن موزاییک ها بسیار زیاد است.کافی است که اسپریWD-40 را بر روی آنها بزنید و سپس ۵ دقیقه زمان دهید تا خشک شود و سپس با یک دستمال نیمه خشک روی آنها محکم بکشید. در این صورت به طور کامل تمام آلودگی ها از بین رفته و حتی اگر آدامسی روی سطح زمین چسبیده باشد آن نیز کنده می شود. پس اگر تمیز کننده کاشی در دسترس ما نباشد می توانیم از این محصول استفاده کنیم. معرفی اسپری WD40 و کاربردهای آن معرفی اسپری WD40 و کاربردهای آن

۴- سست کردن قطعات زنگ زده اسپری روان کار با نفود کردن WD-40 در لا به لای شکاف مهره ها و پیچ ها می تواند آن ها را سست کند و آماده باز شدن کند. آزاد سازی مکانیزم هایی که امکان گیر کردن در روند عملکرد آن ها،وجود دارد مانند آزادسازی و روانکاری قفل های در،زیپ ها،چرخ های خیاطی،کنترل ها و اتصالات و کابل ها.یکی دیگر از این کاربرد ها می تواند در آوردن حلقه های تنگ از دست باشد.

۵-پاکسازی و محافظت این اسپریWD-40 حلالی بسیار قوی بوده و برای از بین بردم مواد مختلف از قبیل موم،گریس،قیر،صمغ و انواع چسب کاربرد دارد. این وسیله نیز می تواند مواد ته نشین شده در آب سخت را از بین ببرد و یک لایه محافظتی برای جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی بر روی سطوح خاص ایجاد کند.از این محصول می توانیم برای پاک کردن پلاستیک چسبیده روی تستر نیز استفاده کنیم. معرفی اسپری WD40 و کاربردهای آن

۶- توقف صدای جیر جیر این اسپری WD-40 دارای قابلیت روان کاری عالی می باشد و باعث کاهش سر صدا در لوله ها،چرخ ها،فنرها،شیرها،دسته ها،پنجره ها،پدال ها و صندلی اداره ها می شود. روان کاری لولا درها دیگر توانایی این اسپری در این بحث است. معرفی اسپری WD40 و کاربردهای آن

۷- از بین بردن رطوبت این وسیله جهت از بین بردن رطوبت از سطوح فلزی،از قبیل (سوییچ اتومبیل،ابزارهای فلزی،موتور ها موتور سیکلت و قایق) به کار برده می شود. معرفی اسپری WD40 و کاربردهای آن

۸- پاکسازی چسب از روی دیوار اگر شما تابلوها و قاب های خود را بر روی دیوار توسط چسب نصب کنید و بعد از چند مدت بخواهید جای آن را عوض کنید متوجه می شوید که کندن این چسب ها کار آسانی نیست و شاید به دیوار رنگ شده شما آسیب برساند.در این مواقع با این اسپری کار کنید تا به راحتی چسب های مزاحم از سر راه شما کنار روند.

۹- پولیش کردن کروم از این اسپری WD-40 برای جلا دادن فضا هایی که آبکاری کروم شده اند استفاده کنید. معرفی اسپری WD40 و کاربردهای آن معرفی اسپری WD40 و کاربردهای آن

۱۰- محافظت از ابزارآلات این محصول می تواند توانایی برش دادن قیچی های مختلف را به آنها بر گرداند.کافی کمی از آن را روی پیچ قیچی ها و روی تیغه های آن بزنید و آن را با دستمال به خوبی تمیز کنید.حال می توانید یک قیچی نو داشته باشید.

مشخصات ومزایا اسپری WD-40

از اسپری WD40 جهت تمیز کردن و روان کردن اسلحه ی شکاری و غیر شکاری کاربرد وسیعی دارد
اسپری WD-40 دارای نفوذ پذیری بسیار قوی نقاط غیر قابل دسترس جهت روانکاری و ازبین بردن سولفاته و زنگ زدگی.
اسپری WD-40 دارای قابلیت روانکاری بسیار عالی و ثبات کیفیت.
اسپری WD-40 دارای قابلیت تمیز کنندگی کلیه سطوح ازچربی و جرم حاصله از عوامل جوی.
حالت چسبندگی و جذب گردو غبار ندارد.
دارای قابلیت محافظت کنندی ازاجسام.
بدون مواد سیلیکونی می باشد ازاین روهیچ گونه آسیبی به وسایل و یا سطوح آغشته شده
نمیرساند مواد سیلیکونی به دلیل خوردگی ،پس ازمدتی باعث خرابی و آسیبب دیدیگی سطح قابل تماس می گر
از موارد استفاده اسپری روان کننده WD-40 در خانه :
با استفاده از اسپری WD-40 پاک کردن رنگ و کثیفی ازروی نرده و وسایل ازجنس لاستیک و پلاستیک.
با استفاده از اسپری روان کننده WD-40 روانکاری قفل و لولای انواع درب و پنجره معمولی و دوجداره.
پاک کردن اثر چسب و برچسبهای ازروی کلیه سطوح حتی رنگ اتومبیل بدون هیچ گونه آسیب رسانی.
روانکاری کلیه قسمتهائی که نیاز به روغنکاری و روان سازی دارند با اثر از بین برندگی چربی و گردو غبار حتی قطعات الکترونیکی مثل روان سازی دکمه های تلفن.
خنثی کردن صدای جیر جیر کلیه قفل ها و دربها از قبیل قفل و لولای درب منزل،حیاط،اطاق،کابینت و………
روان سازی کلیه قستهای چرخ خیاطی.

برخی ازموارد استفاده اسپری WD-40 در خودرو:

هنگام جدا سازی و نصب قطعات خودرومانند پیچ و مهره های فرسوده و یا زنگ زده که در معرض گرو غبار و رطوبت می باشند.
جهت حفاظت و نگهداری کلیه قطعات لاستیکی و پلاستیکی در برابر عوامل جوی و نور آفتاب.
حذف موم وصمغ درختان ویا حتی قیرازروی رنگ بدنه خودرو به آسانی وبدون هیچ گونه آسیب رسانی.
محافظت و نگهداری از کلیه قطعات موتوری و یا تیغه لاستیکی برف پاک کن در کلیه فصول جهت جلوگیری ازخشک و خراب شدن.
استفاده در کلیه قفل و لولاهای موجود خودرو جهت روانکاری و محافظت ازیخ زدگی در زمستان.
رفع جرم و کثیفی حاصل ازگردو غبار و زنگ زدگی ازروی کلیه قطعات داخلی و خارجی خودرو.

برخی ازموارد استفاده عمومی و کاربردی اسپری WD-40 :

جهت تمیزنمودن و نگهداری انواع تیغه چاقو ، شمشیر،اره و قیچی و ابزارآلات .
قابل استفاده جهت تمیزنمودن انواع ریش تراش و محافظت ازخوردگی و سایش.
قابل استفاده جهت روانکاری و نگهداری انواع بلبرینگهای صنعتی و معمولی در برابر خوردگی و رطوبت.
قابل استفاده جهت هزاران کارروزمره جهت کلیه امور.

ورق گالوانیزه یکی از انواع ورق‌های فولادی پرمصرف در صنایع مختلف است. این ورق آهنی با پوشش روی اندود می‌شود و در برابر خوردگی، رطوبت و اکسید شدن مقاومت بالایی دارد. هزینه تولید این ورق‌ها نسبت به ورق‌های استیل ضد زنگ کمتر است و در نتیجه می‌توانند به عنوان محصولات مقرون به صرفه استفاده زیادی داشته باشند.ورق گالوانیزه به دو شکل رول فرم و فابریک تولید می‌شود. ضخامت آن‌ها بین 0.18 تا 6 میلی‌متر است که مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه و برخورد اجسام سنگین دارند. اگر در مورد ویژگی های محصول ورق گالوانیزه کنجکاو هستید، می توانید به مراجعه کنید و اطلاعات جامعی در این خصوص کسب کنید ولی در ادامه به صورت خلاصه شما را با انواع روش‌های تولید این ورق آشنا می‌کنیم.

ورق گالوانیزه چگونه تولید می شود؟

برای تولید این ورق‌ها از چند روش استفاده می‌شود. این روش ها شامل روش الکتروگالوانیزاسیون و غوطه‌وری گرم است. در هر یک از این روش‌ها به صورت زیر عمل می‌شود:

  • تولید ورق گالوانیزه به روش گرم

در این روش برای تولید ورق‌های گالوانیز سه مرحله شستشو، غوطه‌ور کردن در حمام روی مذاب و خنک‌کاری پشت سر گذاشته می‌شود. هر یک از این مراحل طی یک فرآیند زمانبر صورت می‌گیرد.

تفاوت ورق گالوانیزه الکتروگالوانیزاسیون و گرم

گالوانیزه کردن ورق‌های خام با استفاده از روش گرم باعث ایجاد یک لایه کامل روی، بر سطح ورق می‌شود. این پوشش از استحکام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. همچنین به دلیل شستشوی اصولی، چسبندگی مواد روی، بر سطح ورق بالاست. به طوری که جدا شدن آن ممکن نیست.از دیگر مزیت‌های این روش باید به پایین بودن هزینه انجام آن اشاره کنیم.

با این حال تفاوت‌هایی با روش گالوانیزه الکتروگالوانیزاسیون دارد. مهم‌ترین تفاوت‌ها به ضخامت پوشش روی مربوط است. در روش گرم، ضخامت این پوشش بالا نیست و احتمال از بین رفتن آن بعد از چند سال وجود دارد اما ورق‌هایی که با روش الکتروگالوانیزاسیون بدست می‌آیند، از ضخامت بالاتری برخوردارند. ضمن اینکه قیمت این محصولات نیز بالاتر است. یکی دیگر از مزیت‌های روش الکتروگالوانیزاسیون، قابلیت تبدیل کلاف‌های بزرگ ورق فولادی به ورق‌های گالوانیزه است.

کلام آخر

ورق‌های گالوانیزه یکی از پرکاربردترین نوع ورق فولادی ضد زنگ در ایران است و بیشتر محصولاتی که استفاده می‌شوند، با روش گرم تولید شده‌اند. این محصولات می‌توانند بین 30 تا 70 سال دوام داشته باشند. مهم‌ترین دلیل استفاده از ورق گالوانیزه، داشتن خاصیت ضدزنگ است که آن را برای محیط‌های مرطوب مناسب می‌کند.

انتخاب دستگیره مناسب

انتخاب جنس مناسب برای دستگیره کابینت به عناصر مختلفی مانند طراحی داخلی، سبک دکوراسیون، نیازهای عملی و همچنین سلیقه شما بستگی دارد. در ادامه، چندین نوع جنس برای دستگیره کابینت را معرفی می‌کنم:

1. **فلزی:**
– **استیل:**
– شیک و مدرن
– مقاوم در برابر زنگ زدگی
– به راحتی تمیز می‌شود

– **برنز یا طلایی:**
– جلب توجه و ظاهر گرم
– ممکن است به زودیتر خط و خش ببیند

– **کروم:**
– براق و بازتابنده
– به راحتی با دکوراسیون‌های مدرن ترکیب می‌شود

2. **چوبی:**
– **نخل، چوب ماهون یا درختان دیگر:**
– ظاهر گرم و طبیعی
– برای دکوراسیون‌های سنتی یا رستورانی مناسب است

– **متنوع:**
– انواع چوب‌های مختلف برای انتخاب
– مطابق با طراحی‌های گوناگون

3. **پلاستیک یا رزین:**
– **پلی‌اورتان یا آکریلیک:**
– سبک و ظاهر مدرن
– مقاوم در برابر رطوبت و آب

– **پلی‌کربنات:**
– سبک و مقاوم
– ظاهر زیبا و شفاف

4. **سنگ:**
– **گرانیت یا مرمر:**
– ظاهر لوکس و شیک
– مقاوم در برابر خط و خش

5. **چرم یا بافت‌های نساجی:**
– **چرم:**
– جلب توجه و ظاهر لوکس
– نیاز به مراقبت و تمیزکاری بیشتر

– **بافت‌های نساجی:**
– ظاهر گرم و دست‌ساز
– برای دکوراسیون‌های کلاسیک یا اتنیک مناسب

بسته به طراحی کلی کابینت، رنگ‌ها و متریال‌های دیگر موجود در فضا، ممکن است یک جنس بهتر از دیگری بنظر بیاید. همچنین، نکته‌ی مهم دیگر، اندازه و شکل دستگیره نیز برای تطبیق با کابینت‌ها و استفاده آسان مهم است.

دکمه بازگشت به بالا