تاثیر قهوه بر لاغری صورت

قهوه فوری سوپریم دکتر بیز همان نوشیدنی شگفت انگیز و تلخ، خواصِ معجزه آسایی دارد، که لاغری یکی از آنهاست. اگر شما هم به کاهش وزن و جلوگیری از افزایش وزن تمایل دارید، حتما خوردن قهوه در صبح و یا قبل از انجام ورزش را در لیست برنامه‌های خود قرار دهید. کافئین موجود در قهوه اثر قابل توجهی در کم کردن وزن داشته و مصرف متعادل قهوه و قرار دادن آن در رژیم غذایی می‌تواند به کاهش وزن کمک کند. با رعایت دو نکته اساسی به هنگام مصرف این نوشیدنی معجزه‌گر، لاغری کمترین چیزی است که نصیبتان خواهد شد. بنابراین بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری، ناشتا می‌باشد و بهترین نوع قهوه برای لاغری، قهوه‌ای است که دارای میزان کافئین بالایی باشد، بنابراین قهوه اسپرسو و قهوه ترک با توجه به غلظت و درصد کافئین بالا می‌توانند بهترین قهوه برای لاغری باشند. که با کمک اسپرسوساز و آماده می‌شوند.

تاثیر قهوه بر لاغری

افزایش وزن و چاقی نگرانی بسیاری از افراد جامعه است و همین باعث شده تا اکثراً به دنبال راهکاری برای کاهش وزن باشند. نبود وقت برای ورزش و فعالیت‌های بدنی، عدم تحرک کافی و پرخوری و سایر عوامل دیگر باعث افزایش وزن می‌شود. بنابراین یافتن راهی ساده برای کم کردن وزن می‌تواند از سختی لاغر شدن بکاهد. یکی از نوشیدنی‌هایی که تقریباً این ویژگی‌ها را دارد، قهوه است. قهوه از موادی تشکیل شده است، که این مواد منجر به افزایش سوخت و ساز بدن می‌شوند. موادی نظیر کافئین، کلروژنیک اسید، تئوفیلین و تئوبرومین در قهوه وجود دارند، که با فرستادن پیام‌هایی به سلول‌های چربی به شکسته شدن سلول‌های چربی کمک می‌کنند. در نتیجه این ساز و کارها آدرنالین بدن افزایش یافته و اسیدهای چرب به داخل خون گردش پیدا خواهند کرد، این روند به کاهش وزن منجر می‌شود. جالب است بدانید که چربی سوزی قهوه، تنها به هنگام خوردن آن و زمان بیداری شما مربوط نمی‌شود، بلکه در زمان خواب نیز همچنان به چربی سوزی ادامه می‌دهد.

برای اثر بخشی خاصیت لاغری قهوه، باید کالری دریافتی شما کمتر از کالری مصرفی باشد. توصیه می‌شود که در کنار نوشیدن قهوه، باید فعالیت‌های ورزشی مناسبی نیز داشته باشید، تا چربی سوز و سوخت و ساز بدن بیشتر شده و سریع‌تر وزن کم کنید.

در طی یک تحقیق و آزمایش انجام شده، که بر روی افراد چاق و لاغر صورت گرفته است. مشخص شده که تاثیر نوشیدن قهوه بر روی افراد لاغر 29% بیشتر از افراد چاق است.

بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری

برای تاثیرگذاری بیشتر قهوه بر روی لاغری، علاوه بر نوع قهوه، زمان خوردن آن نیز اهمیت دارد. نوشیدن قهوه در ساعات اولیه صبح، برخلاف تصور کاملاً بی تاثیر است؛ چرا که در این ساعات بدن انسان به دلیل ترشح زیاد کورتیزول، مقاومت بسیار زیادی در برابر کافئین دارد و در نتیجه نوشیدن قهوه در این ساعت هیچ اثری نخواهد داشت. توصیه می‌شود که از نوشیدن قهوه در ساعات اولیه صبح ( 5تا 6.30) بپرهیزید؛ چرا که هورموت کورتیزول مقاومت زیادی در برابر کافئین از خود نشان داده و نه تنها باعث افزایش انرژی و لاغری نمی‌شود، بلکه استرس و اضطراب را هم افزایش خواهد داد.

بنابراین بهترین زمان برای نوشیدن این ماده شگفت انگیز، زمانی است که این هورمون در پایین‌ترین سطح خود قرار داشته باشد. با توجه به اندازه گیری سطح هورمون کورتیزول در بدن، باید نوشیدن قهوه را به ساعت 9 صبح موکول کرد. بر پایه همین اندازه گیری، بهتر است، نوشیدن قهوه در ساعت 12 تا 13 و همچنین 17 تا 18 انجام نشود، چرا که هورمون کورتیزول در این ساعات زیاد است و اثر کافئین را خنثی خواهد کرد.

البته ناگفته نماند که به هیچ عنوان قهوه را با معده خالی ننوشید، چرا که قهوه اسیدی بوده و به همین دلیل اگر با معده خالی مصرف شود، به افزایش ترشحات اسیدی منجر می‌شود و سوزش و ورم معده را به دنبال خواهد داشت. بنابراین برای اینکه زخم معده نگیرید، به هیچ عنوان با معده خالی قهوه میل نکنید.

بهترین نوع قهوه برای لاغری

بهترین قهوه برای لاغری، قهوه‌ای است که دارای کافئین زیادی باشد. برای تهیه کردن قهوه، از دو نوع دانه قهوه استفاده می‌شود، دانه عربیکا و دنه روبوستا. دانه عربیکا دارای میزان کافئین پایینی می‌باشد و دانه روبوستا کافئین زیادی دارد. با ترکیب کردن این دو نوع دانه به نسبت‌های مختلف انواع متفاوت قهوه یعنی، قهوه اسپرسو، قهوه فرانسه، قهوه ترک بدست می‌آید. برای اینکه قهوه‌ای پرکافئین باشد، باید درصد دانه روبوستای آن بالای 70% باشد، بنابراین قهوه اسپرسو و قهوه ترک با درصد کافئین بالا می‌توانند قهوه مناسب برای لاغری باشند.

بایدها و نبایدهای خوردن قهوه

یکی از خاصیت‌های نوشیدن قهوه، کم کردن اشتها است، در واقع نوشیدن قهوه، میل به خوردن غذا را در شما کاهش می‌دهد و احساس سیری در شما ایجاد خواهد کرد. برای اینکه نوشیدن قهوه به لاغری کمک کند، بهتر است قبل از شام یک فنجان قهوه بخورید. به همراه قهوه هرگز شکر نخورید؛ چرا که اضافه کردن خامه و شکر به قهوه، باعث افزایش دادن کالری خواهد شد. در نتیجه به جای اینکه خاصیت لاغر کنندگی داشته باشد، باعث چاقی هم می‌شود.

یکی دیگر از بایدها هنگام نوشیدن قهوه، این است که قهوه باید همراه با آب نوشیده شود. می‌دانید که قهوه باعث کاهش آب بدن شده و برای جلوگیری از این وضعیت باید به همراه قهوه، یک لیوان آب بنوشید. همچنین بر اثر خوردن قهوه و آب، احساس سیری در شما بیشتر خواهد شد و میل به خوردن وعده‌های غذایی کمتر می‌شود و در نهایت باعث کاهش وزن شما خواهد شد.

طرز تهیه قهوه برای لاغری

همانطور که در بالا گفتیم، قهوه تلخ یعنی قهوه اسپرسو و قهوه ترک بر روی لاغری تاثیرگذار هستند. برای درست کردن قهوه اسپرسو و تلخ پیشنهاد می‌شود که مقاله مربوطه را مطالعه نمایید، که بصورت کامل انواع قهوه و شیوه درست کردن آنها شرح داده شده است. قهوه اسپرسو و ترک به دلیل دصد کافئین بالایی که دارند، برای لاغری مناسب هستند. برای درست کردن این قهوه‌ها از دستگاه‌های اسپرسوساز و قهوه جوش استفاده می‌شود. همچنیبسیاری از ما شنیده‌ایم که قهوه برای لاغری خوب است و قبل یا بعد از تمرین‌مان قهوه می‌نوشیم. واقعیت این است که محرک‌ها همیشه برای ورزشکاران محبوب بوده‌اند، اما وقتی اسم محرک می‌آید، ممکن است ذهن شما سمت داروهای خاصی برود که اثرات نامطلوب و حتی مخربی بر بدن دارد.

خوشبختانه قهوه حاوی کافئین، یک محرک طبیعی و ایمن است. اما چه چیزی قهوه را به یک نوشیدنی محبوب قبل از تمرین تبدیل کرده است؟ در این مقاله درباره فواید نوشیدن قهوه قبل از تمرین و تاثیر قهوه برای لاغری خواهیم گفت.

تاثیر قهوه و کافئین بر ورزش و بدنسازی

وقتی قهوه می‌نوشید، کافئین وارد خون شما می‌شود. محرک هوشیاری و انرژی است. بنابراین سرحال‌تر و پرانرژی‌تر در ورزش حاضر خواهید شد. همچنین قهوه باعث می‌شود تا در برابر خستگی مقاوم‌تر شوید و استقامت‌تان بیشتر شود.

علاوه بر این‌ها نوشیدن قهوه دکتر بیز قبل از ورزش، باعث افزایش متابولیسم و میزان چربی‌سوزی شما خواهد شد و شما در حین ورزش و بعد از آن کالری سوزی‌تان ادامه دارد. بنابراین می‌بینیم که به طور کلی تاثیر قهوه بر ورزش مثبت است و مصرف قهوه برای لاغری نیز مفید است.

فواید نوشیدن قهوه قبل از ورزش

اگر قبل از ورزش و بدنسازی قهوه می‌نوشید و از فواید و مزایای آن خبر ندارید؛ با دقت موارد زیر را بخوانید تا خیال‌تان به طور کلی از این بابت راحت شود.

۱. قهوه به چربی سوزی و افزایش انرژی کمک می کند

سطح بالای کافئین در قهوه باعث می‌شود که میزان چربی سوزی شما در حین ورزش به طور قابل توجهی بالا برود. علاوه بر این، نوشیدن قهوه در صبح به معنای مصرف کالری کمتر در طول روز است؛ زیرا کافئین .

تحقیقات نشان می‌دهد که با نوشیدن منظم قهوه، متابولیسم بدن شما و به تبع آن چربی سوزی‌تان به طور قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند. این بدان معناست که قهوه برای لاغری مفید است و چربی سوزی موثری را در طول تمرین و چند ساعت پس از آن برای شما ایجاد می‌کند.

رژیم قهوه چیست؟ تأثیر قهوه بر لاغری! - قهوه آریا - خرید قهوه اسپرسو ، دان قهوه و انواع برند قهوه

۲. قهوه باعث تمرکز بهتر روی ورزش می‌شود

به طور کلی قهوه و کافئین تمرکز ذهنی شما را بالا می‌برد. کافئین یک محرک طبیعی است که می‌تواند عملکرد مغز را بهبود بخشد و تأثیر مثبتی بر مناطقی از مغز که مسئول حافظه و تمرکز هستند، داشته باشد.

یک مطالعه روی میانسالان نشان داد که کافئین عملکرد ذهنی آن‌ها را بهبود بخشیده و پیشرفت زوال ذهنی مرتبط با سن را کاهش می‌دهد. عملکرد ناحیه‌ای از مغز که مخصوص توجه، برنامه ریزی و تمرکز است با نوشیدن منظم قهوه بهبود پیدا می‌کند.

مطالعه دیگری اثرات کافئین بر ورزشکاران را بررسی کرد. آن دسته از ورزشکارانی که قبل از تمرینات بدنسازی و فیتنس کافئین مصرف می‌کردند، تمرکز و توانایی بیشتری در انجام ورزش در سطوح بالا داشتند. این نتایج حتی برای ورزشکارانی که خواب کافی هم نداشتند، صدق می‌کرد.

۳. قهوه درد عضلانی را کاهش می‌دهد

یک مطالعه کوچک نشان داد که نوشیدن دو فنجان قهوه می‌تواند درد عضلانی بعد از تمرین را کاهش دهد. این یک خبر خوب برای ورزشکارانی است که معمولا تمرین سنگین دارند و بعد از تمرین دچار درد عضلانی می‌شوند.

اما فقط همان یک مطالعه نبود، بلکه مطالعات دیگری هم همین نتیجه را به ما نشان داده است. کافئین به طور قابل توجهی درد عضلانی پس از تمرین را کاهش می‌دهد و زمان ریکاوری را کاهش می‌دهد.

۴. قهوه متابولیسم را افزایش می دهد

کافئین سرعت سوخت و ساز بدن و کالری سوزی را افزایش می‌دهد. تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف قهوه برای لاغری گزینه خوبی است و میزان متابولیسم شما را بالا خواهد برد.

اما مهم است بدانید که نوشیدن قهوه به میزان نرمال باعث بدن می‌شود و نوشیدن آن به مقدار خیلی زیاد نتیجه معکوس دارد. در واقع مصرف حساب شده قهوه برای لاغری مفید و موثر است.

۵. قهوه عملکرد ورزشی را بهبود می‌بخشد

طبق تحقیقات تائید شده در ، «کافئین به‌طور مؤثری عملکرد ورزشی افراد را افزایش می‌دهد».

کافئین ورزشکار را قادر می‌سازد تا طولانی‌تر و با قدرت بیشتری تمرین کند. کافئین همچنین سطح استقامت و مقاومت ورزشکار را در برابر خستگی بهبود می‌بخشد. در واقع قهوه برای ورزشکاران استقامتی به طور قابل توجهی می‌تواند مفید باشد.

قهوه فوری موکا ، بدن را به استفاده از ذخایر چربی به جای گلیکوژن ماهیچه‌ای (قند) در طول تمرینات طولانی تحریک می‌کند. این اتفاق امکان استفاده طولانی مدت از عضلات در حال کار را فراهم می‌کند.

 

دکمه بازگشت به بالا