سلامت و دانشگزارشگر کسب و کار

روش ماساژ لاغری شکم

7 تکنیک برای داشتن شکمی تخت ، بدون عرق ریختن در سالن های ورزشی

اگر متوجه کمی افزایش دور کمرتان شدید ، قطعاً می دانید که این موضوع به راحتی می تواند شما را خراب کند اما تنها این مسئله مربوط به زیبایی شما نیست که مشکل دار شده – چربی شکمی واقعاً می تواند ریسک ابتلا به بیماری های قلبی ، و برخی انواع سرطان ها را افزایش دهد . به همین دلیل است که باید هر چه زودتر با آن مقابله کنید که خوشبختانه راه هایی برای خلاص شدن از این اضافه وزن وجود دارد.  یکی از بهترین روش ها استفاده از گن یکسره قزن دار آرتان یا گن اسلیپ قزن دار بند دار است که باعث میشود چربی های شکم و پهلو به سرعت آب شوند و بدنتان فرم زیباتری به خود بگیرد.

ما در این قسمت از بخش 7 تکنیک ماساژ موثر را کنار هم قرار دادیم تا به شما کمک کنند با چربی اضافی شکم خود خداحافظی کنید.

1. تحریک گردش خون در شکم :

دست هایتان را به هم بمالید تا روی سطح انگشتان و کف دستتان گرم شود و زمانی که دستان شما به اندازه کافی گرم شدند ، آن ها را در جهت چرخش های عقربه های ساعت و خلاف جهت عقربه های ساعت در اطراف ناف تان مالش دهید.این ماساژ را برای 2 تا 3 دقیقه انجام دهید.

2. خلاص شدن از شر چربی :

نقطه ای را پیدا کنید که 4 انگشت بالای ناف شما قرار دارد و بعد این نقطه را برای 2 تا 3 دقیقه در جهت عقربه های ساعت وبرای همین مدت در خلاف جهت عقربه های ساعت ماساژ دهید .

3.دور کمر خود را لاغر کنید :

هر دو دستتان را در دو طرف شکم خود قرار دهید و کف دست هایتان را روبروی هم بگذارید و بعددست هایتان را به طرف یکدیگر فشار دهید تا شکمتان بین آن ها فشره شود . این کار را 3 تا 5 بار انجام دهید و سپس شکم خود را با هر دو دست بگیرید و آن را تکان دهید و این کار را برای 10 تا 15 ثانیه انجام دهید .

4. چربی خود را نیشگون بگیرید:

هر دو طرف شکم خود را با هر دو دستتان بطور همزمان نیشگون بگیرید و این نیشگون گرفتن های کوچک را در تمام ناحیه تا پایین شکم انجام دهید و این نوع ماساژ را برای 2 تا 3 دقیقه ادامه دهید .

5. ماساژ لنفاوی انجام دهید :

نوک انگشت خود را روی دو طرف شکمتان قرار دهید و به آرامی شروع به ماساژ دادن به سمت بالا و به سمت قلب خود کنید و این کار را 5 تا 10 بار تکرار کنید. سپس دست هایتان را بر روی هر دو طرف پهلوی باسن قرار دهید و از انگشتان خود برای بالا کشیدن پوستتان به سمت زیربغل هایتان استفاده کنید و بعد از کشش دادن پوستتان به سمت استخوان ران ، دست تان را بالاتر ببرید و مجددا تکرار کنید و این کار را 5 تا 7 بار در امتداد هر طرف بدن خود انجام دهید.

6. ماساژ چینی را امتحان کنید :

یکی از دستانتان را روی ناف خود بگذارید و با استفاده از فشار محکم ، از دو انگشت خود برای مالش نافتان در دایره ه ای کوچک استفاده کنید و به تدریج دایره های اطراف را گسترش دهید و از ناف خود به بیرون حرکت کنید و این ماساژ را به مدت 2 دقیقه انجام دهید .

7. از نقاط فشاری استفاده کنید :

شما می توانید یک رن 6، رن 4 و رن 3 را در حدود 2، 4 و 6 سانت پایین تر از ناف خود پیدا کنید. نقاط Ki 16 در هر دو طرف ناف شما قرار دارند و حدود 1 سانت از ناف فاصله دارند. نقاط زیگونگ را می توان در هر دو طرف شکم و 6 سانت پایین تر از ناف و 4 سانت به سمت هر دو طرف یافت. 2 انگشت را روی هر نقطه بگذارید و به آرامی آن منطقه را ماساژ دهید و برای چند دقیقه فشار وارد کنید و آن را نگه دارید و مجددا برای هر نقطه این کار را تکرار کنید .

چگونه می توان سریعا شکمی تخت داشت

موثرترین راه برای انجام ماساژ، دراز کشیدن بر روی کمر روی تخت خواب و یا زمین است و همچنین می توانید آن را زمانی انجام دهید که جلوی آینه ایستاده اید. هرگز بعد از غذا خوردن ماساژ انجام ندهید . برای گرفتن بهترین نتیجه، شکمتان را دو بار در روز، قبل از صبحانه و درست قبل از خواب ماساژ دهید و برای افزایش تاثیر سعی کنید از ترکیبی از روغن های و مرکبات برای انجام ماساژ استفاده کنید. استفاده مداوم از گن یکسره لیفت باسن آرتان و ماساژ شکم و پهلو میتواند به بهبود چربی سوزی و شکم تخت شدن شما کمک کند.

هشدار : اگر دردی در معده تان احساس می کنید و یا از بیماری هایی مثل لخته های خونی در پا ها یا قلب ، نارسایی کلیه ، ، ، آندومتریوز و یا عفونت های التهابی رنج می برید ، ماساژ انجام ندهید.

مزایای ماساژ برای کاهش اندازه شکم

ماساژ برای کوچک کردن شکم می‌تواند مزایای فراوانی داشته باشد که ارزشمند و جذاب هستند. این روش نه تنها به افزایش اعتماد به نفس کمک می‌کند بلکه به بهبود سلامتی و شکل بدن نیز کمک می‌کند. در زیر به مزایای مهم ماساژ برای کاهش اندازه شکم اشاره می‌کنیم:

۱. کاهش چربی‌های اضافی

ماساژهای مخصوص شکم می‌توانند به کاهش چربی‌های اضافی کمک کنند. با استفاده از تکنیک‌های ماساژ، فشار به نقاط خاصی اعمال می‌شود که باعث تحریک فعالیت سلول‌های چربی و تسریع فرآیند سوزاندن چربی‌ها می‌شود.

۲. تقویت عضلات شکم

ماساژ باعث بهبودی در تقویت عضلات شکم می شود. این عمل به کمک تحریک عضلات شکم و افزایش جریان خون به این منطقه، باعث تقویت و ترمیم عضلات می‌شود.

۳. بهبود گردش خون

فعالیت ماساژ برای افزایش گردش خون در منطقه شکمی بسیار مفید است. این کمک می‌کند که مواد غذایی و اکسیژن بهتری به سلول‌ها وارد شود.

۴. کاهش استرس و آرامش ذهنی

ماساژ به عنوان یک روش آرامش‌بخش معروف است. این کمک می‌کند که استرس و فشار روانی کاهش یابد که می‌تواند فرآیند لاغری و کاهش وزن را تحریک کند.

۵. تحریک سیستم گوارشی

ماساژ شکم می‌تواند به بهبود عملکرد سیستم گوارشی کمک کند. این فعالیت می‌تواند به هضم بهتر غذاها و جلوگیری از مشکلات گوارشی کمک کند. با این مزایا، ماساژ برای کاهش اندازه شکم نه تنها برای بهبود ظاهر بلکه برای بهبود سلامتی عمومی بسیار مفید است

نحوه ماساژ برای لاغری شکم

در ادامه 6 روش ماساژ برای لاغری شکم را توضیح می‌دهیم.

1.  تحریک گردش خون در شکم

دستان خود را به هم بمالید تا گرم شوند. سپس دست‌های گرم خود را روی شکم قرار دهید و با حرکات دایره‌ای ابتدا در جهت عقربه‌های ساعت و سپس در خلاف جهت عقربه‌های ساعت دور ناف را ماساژ دهید. ماساژ را برای 2 تا 3 دقیقه ادامه دهید.

2. ماساژ برای کاهش نفخ و ناراحتی

نقطه‌ای را روی شکم خود در فاصله حدود 4 انگشت بالاتر از ناف پیدا کنید. این نقطه را با حرکات دایره‌ای، ابتدا در جهت عقربه های ساعت به مدت 2-3 دقیقه و سپس در خلاف جهت عقربه های ساعت به مدت 2-3 دقیقه دیگر ماساژ دهید.

3. ماساژ برای لاغرتر کردن کمر

دست های خود را در دو طرف پهلوها قرار دهید به طوری که کف دست ها رو به روی هم باشند. دستان خود را به سمت یکدیگر فشار دهید در حالی که شکم خود را هم بین آنها فشار می‌دهید. این کار را 3-5 بار تکرار کنید. در نهایت شکم خود را با دو دست نگه دارید و حدود 10-15 ثانیه آن را تکان دهید

4. ماساژ برای از بین بردن چربی شکم

دو طرف شکم خود را با دو دست نیشگون بگیرید و این حرکت را در تمام قسمت‌های بالا و پایین شکم به مدت 2-3 دقیقه ادامه دهید.

 5. ماساژ تخلیه لنفاوی

نوک انگشتان خود را در دو طرف شکم قرار دهید و به آرامی به سمت وسط و بالا (سمت قلب) ماساژ دهید و این کار را 10-5 بار تکرار کنید. پوست باسن خود را با استفاده از انگشتانتان به سمت زیر بغل بکشید، این کار را 5 تا 7 بار در امتداد هر طرف بدن خود تکرار کنید.

6. ماساژ چینی

چند انگشت خود را روی ناف قرار دهید و با دو انگشت به دور آن به صورت دایره‌های کوچک بچرخید و به تدریج شعاع دایره‌ها را گسترش دهید( در واقع از ناف به طرفین شکم حرکت کنید). 2 دقیقه این کار را تکرار کنید. این تکنیک‌های ماساژ می‌تواند به تقویت گردش خون، کاهش نفخ، و هدف قرار دادن چربی‌های شکم کمک کند و باعث باریک‌تر و خوش‌حالت شدن شکم شما کمک کند. به یاد داشته باشید که این ماساژها را به آرامی انجام دهید. در صورت داشتن هر گونه نگرانی حتما با پزشک و متخصص ماساژ صحبت کنید.

دکمه بازگشت به بالا