عمومیگزارشگر کسب و کار

جاذبه گردشگری شهر قدیمی مومباسا

جاذبه های مومباسا (Mombasa)

به نقل از safaribookings.com مومباسا دومین شهر بزرگ  کنیا بعد از نایروبی است که سفر به آن دنیای تازه ای از دیدنی ها را در جلوی دیده های هر توریستی می گذارد مومباسا به نوعی قطب توریستی کنیا و در واقع جزیره ای در کنار دریای پهناور است، جایی با سواحل وسیع که از شمال  تا جنوب کشیده شده است، سواحلی با درخت های نخل و صخره های مرجانی. از آن جایی که شهر مومباسا بزرگ ترین شهر بندری شرق آفریقا است، تنوع فرهنگی در آن بسیار بالاست. در ادامه با الی گشت همراه باشید می خواهیم جاذبه های مومباسا را به شما معرفی کنیم.

قلعه ی مسیح

برای رزرو تور کنیا کلیک کنیداین قلعه در سال های ۱۵۹۳ تا ۱۵۹۶ توسط پرتغالی ها ساخته شده است و این قلعه امروزه در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و از تاپ تری جاذبه های مومباسا است. معمار ایتالیایی به نام کایراتی این بنا را طراحی کرده است که یکی از بهترین نمونه های معماری های نظامی قرن شانزدهم است. این قلعه به شکل یک مرد ساخته شده است و دلیل نامگذاری آن به قلعه مسیح هم مشخص است که به دلایل مذهبی بوده است. اگر چه نیمی از این قلعه امروزه نابود شده است ولی موزه ای در آن وجود دارد که در آن اشیای دیدنی ای نگهداری می شود از سرامیک های دست ساز گرفته تا طرف و ظروف سفالی قدیمی که نمایانگر فرهنگ های مختلف هستند.

ساعت شروع: هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۶ بعدازظهر

آدرس: منطقه Ndia Kuu در مومباسا

پارک هالر

اگر عاشق حیوانات هستید، پارک هالر از آن دست جاهایی است که باید حتما ببینید. در گذشته به این پارک مسیر طبیعتی Bamburi گفته می شد و در واقع پروژه ای بود که در سال ۱۹۷۱ اجرایی شد و این منطقه ی بی آب و علف را به یک زیستگاه طبیعی پر رونق تبدیل کرد. فردی به نام دکتر هالر، خاک این منطقه را با مواد معدنی غنی کرد، در این منطقه شروع به کاشتن گل و گیاه کرد و یک مزرعه ی  کوچک ماهی هم به آن اضافه کرد و به طور کلی یک پارک حیات وحش عالی ساخت.

در این پارک حیواناتی مثل زرافه ها، بوفالو، گورخر و کرگدن نگهداری می شود. پرنده ها درهم در این پارک به وفور پیدا می شوند و بیشتر از ۱۶۰ گونه تا حالا معرفی شده است در ضمن پارک لاک پشت های غول پیکر، درختان نخل، کروکودیل ها و بسیاری جذابیت های دیگر را هم نباید فراموش کرد. یکی از بهترین تفریحاتی که در آنجا می توانید داشته باشید غذا دادن به زرافه ها است. البته حتما قبل از رفتن حتما زمان ها را بپرسید چون فقط در زمان های خاصی می توان به زرافه ها غذا داد.

آدرس: جاده ی اصلی مومباسا

پارک ملی دریایی مومباسا

در سفر به مومباسا با رنج وسیعی از جاذبه ها روبرو خواهید بود که به جرات می توان گفت یکی از شلوغ ترین جاذبه های مومباسا پارک ملی دریایی مومباسا است که در این پارک در واقع از گیاهان دریایی ای مثل مانگروها، سواحل شنی و صخره های مرجانی محافظت می شود. یکی از بهترین تفریحاتی که در این چارک می توانی د داشته باشید، غواصی و اسنورکلینگ است که به خصوص در شمال مومباسا خیلی طرفدار دارد.

سواحل شمالی مومباسا

خط ساحلی شمال مومباسا کمی سرزنده تر از خط ساحلی جنوب آن است و علاوه بر این، اقامتگاه ها هم در این منطقه نزدیک تر به فرودگاه و هم مرکز شهر مومباسا هستند. سواحل شمالی مومباسا مملو از ساحل هایی با درخت های نخل، آب های شفاف کریستالی، صخره های مرجانی، اقامتگاه های کنار آب و تفریحاتی مثل انواع ورزش ها و تفریحات آبی است و به همین دلیل است که توریستی تر از بخش جنوبی است. هر چه به سمت شمال تر می رویم، به ساحل هایی مثل ساحل بامبوری و شانزو نزدیکتر می شویم که از جاذبه های مومباسا و از اصلی ترین و توریستی ترین سواحل هستند و جایگاه تعدادی از لوکس ترین اقامتگاه های ساحلی.

شهر قدیمی مومباسا

در جنوب شرقی جزیره مومباسا، شهر قدیمی مومباسا قرار دارد که یادآور فرمانروایی پرتغالی ها به این شهر ساحلی است. بیشتر ساکنان این منطقه عرب، آسیایی و اروپایی هستند و معماری ای که در این بخش از شهر به چشم می خورد هم انعکاسی از فرهنگ آن هاست. به این منطقه که قدم بگذارید با خانه هایی با درهای کنده کاری شده، بالکن هایی که با گلدان و گاه با لباس های خیسی تزیین شده اند! و خیابان ها و کوچه های تودرتو و باریک روبرو می شوید. قلعه ی مسیح، جاذبه ای از جاذبه های مومباسا که در بالا هم معرفی شد، به بندر این قسمت چشم انداز دارد. در شهر قدیمی مومباسا می توانید سوغاتی های منحصر بفردی مثل لوازم و اشیای آنتیک، انواع روغن، ادویه ها و سوغاتی ها را خریداری کنید.

سواحل جنوبی مومباسا

اگر دو ساحل توریستی مومباسا در شمال آن قرار دارند به این معنی نیست که باید از جنوب این جزیره غافل شوید چرا که دنیایی از شاهکارهای طبیعی در قسمت سواحل جنوبی این شهر قرار گرفته اند. علاوه براین، جنگل های بارانی، حیات وحش کم نظیر با پرنده های ساحلی، از قسمت جنوبی مومباسا یک جای ایده آل ساخته اند. سواحلی مثل ساحل شلی که در جنوب لیکونی قرار دارد، نزدیک ترین ساحل به مومباسا است. همچنین ساحل تیوی که در ۱۷ کیلومتری جنوب لیکونی قرار دارد یکی دیگر از سواحل این منطقه است و البته که ساحل دایانی را هم باید نام برد که چشم اندازهای بسیار دیدنی و خارق العاده ای دارد.

دکمه بازگشت به بالا