سلامت و دانشگزارشگر کسب و کار

خواص سیر سیاه برای رحم

سیر سیاه همان سیر فراوری شده ای است که بر اثر تخمیر در رطوبت 80 تا 90 درصد و دمای 50 تا 90 درصد بدست آمده و مزه و رنگ آن تغییر کرده است و دیگر از بوی بد آن خبری نخواهد بود. اگر به دنبال بهره بردن از خواص سیر هستید و تنها به دلیل بوی بد آن از این گیاه پرخاصیت استفاده نمی کنید بهتر است مصرف مداوم سیر سیاه را در برنامه غذایی خود قرار دهید. سیر سیاه اولین بار توسط کره ای ها و جهت مصارف دارویی تولید شده و به بازارهای جهانی راه یافته است.

سیر سیاه دارای خواص فوق العاده ا از جمله ویتامین C، ویتامین های B1، B2، B3، B6، کلسیم، فولات، منیزیم، منگنز، فسفر، روی و آهن است که تاثیرات شگفت انگیز آن برای لاغری، کبد چرب، پوست، دیابت و بسیاری از بیماری های دیگر به اثبات رسیده است. امروز در این مطلب از سایت آلامتو به برای بهبود و درمان بسیاری از بیماری ها پرداخته ایم. امید است مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته و مفید و موثر واقع گردد.

همچنین بخوانید:

خواص سیر سیاه برای لاغری از آنجا آغاز می شود که به مبارزه با چربی های اضافه بدن پرداخته و موجب لاغری و کاهش وزن می گردد. سیر سیاه چربی های مضر بدن را کاهش داده و چربی های خوب را در بدن افزایش خواهد داد. محققان به دنبال تحقیقی روی موش های آزمایشگاهی دریافتند که مصرف سیر سیاه باعث تنظیم جربی و کلسترول خون می گردد. در نتیجه سطح کلسترول و تری گلیسیرید خون کاهش یافته و موجبات لاغری و کاهش وزن در افرادی که سیر سیاه را در برنامه غذایی خود قرار داده اند؛ می گردد.

خواص سیر سیاه برای معده

خواص سیر سیاه برای معده نیز به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی آن بسیار مفید می باشد. برای بهره بردن از خواص شگفت انگیز سیر سیاه برای معده توصیه می شود سیر را زمانی که ناشتا هستید رنده نموده و با یک لیوان آب ترکیب نمایید. نوشیدن آب و سیر سیاه در هنگام صبح معده را پاکسازی نموده و خاصیت آنتی اکسیدانی آن هر عفونتی را در بدن از بین برده و موجب تقویت سیستم ایمنی بدن خواهد شد.

خواص سیر سیاه برای زود انزالی و نعوظ

خواص سیر سیاه برای زود انزالی به دلیل ماده ای به نام لینولئیک موجود در سیر سیاه است که یکی از موثرترین داروهای گیاهی برای درمان زود انزالی محسوب می شود. سیر سیاه فعالیت جنسی را در افراد افزایش داده و موجب نعوظ بهتر می گردد. همچنین سیر سیاه با افزایش حرارت بدن از سردی روابط جنسی نیز جلوگیری می نماید.

همچنین بخوانید:

خواص سیر سیاه برای ریه

یکی از مهم ترین خواص سیر سیاه تاثیر آن برای ریه و عملکرد بهتر آن است. سیر سیاه دارای خاصیت ضد باکتریایی و ضد عفونی کنندگی است که از بروز بیماری های مرتبط با ریه از جمله احتقان ریوی، گرفتگی ریه ها، برونشیت مزمن، التهاب ریه، سرفه های خشک و آسم پیشگیری نموده و در بهبود و درمان آنها نیز بسیار موثر واقع شده است.

خواص سیر سیاه برای دیابت

سیر سیاه برای دیابت با افزایش انسولین در بدن و یا با کاهش مقاومت به انسولین صورت می پذیرد. بدن از طریق هموستاز قند خون را تنظیم می نماید ولیکن زمانی که عمل هموستاز در بدن به درستی انجام نشود سطح قند خون افزایش یافته و اصطلاحا می گویند فرد مبتلا به دیابت شده است. سیر سیاه موجب کنترل و بهبود عملکرد هموستاز در بدن شده و از ابتلا به دیابت جلوگیری می نماید.

همچنین بخوانید:

خواص سیر سیاه برای پوست

خواص سیر سیاه برای پوست به دلیل آنتی اکسیدان های موجود در آن است که به مقابله با رادیکال‌ های آزاد شده در بدن پرداخته و از آثار مخرب آن جلوگیری می نماید. از دیگر خواص سیر سیاه برای پوست می توان به از بین بردن آکنه و جوش های فعال اشاره داشت؛ چرا که جوش و آکنه به نوعی بیماری باکتریایی هستند که آنتی اکسیدان های موجود در سیر سیاه از رشد و تکثیر باکتری ها جلوگیری نموده و در رفع آکنه و جوش بسیار موثر واقع می شود.

خواص سیر سیاه برای کبد چرب

مصرف سیر سیاه برای درمان کبد چرب توسط بسیاری از متخصصین طب سنتی توصیه می گردد. همانطور که می دانید کبد چرب به عنوان یک بیماری خاموش بسیار خطرناک بوده و سبب مرگ بسیاری از افراد می گردد. سیر سیاه حاوی ترکیباتی نظیر گلوتاتیون است که کبد را پاکسازی نموده و موجب دفع سموم از آن می شود. یشنهاد می شود مصرف مداوم سیر سیاه را فراموش نکرده و آن را در برنامه غذایی روزانه خود قرار دهید چرا که آنزیم های بدن را تنظیم نموده و از ابتلا به کبد چرب پیشگیری می نماید.

همچنین بخوانید:

خواص سیر سیاه برای زنان

یکی دیگر از خواص سیر سیاه برای زنان است که به خاطر خاصیت ضد باکتریایی آن از ابتلا مکرر به عفونت رحم جلوگیری کرده و علاوه بر پاکسازی ریه و کبد و دیگر اعضای بدن به ضدعفونی نمودن رحم نیز می پردازد. سیر سیاه همچنین قادر به افزایش میل جنسی در زنان شده و از سردی و کاهش تمایل جنسی جلوگیری می نماید.

خواص سیر سیاه برای مردان

خواص سیر سیاه در بدن مردان نیز تاثیرات فراوانی داشته و همانطور که در بالا ذکر شد؛ زود انزالی رادر حالی که سیر سیاه آلیسین کمتری نسبت به سیر تازه معمولی دارد، اما غلظت بیشتری از بسیاری از مواد مغذی، آنتی اکسیدان ها و سایر ترکیبات مفید را در خود جای داده است. به همین دلیل است که سیر سیاه از محبوبیت بیشتری نسبت به سیر معمولی برخوردار است.

  • کنترل قند خون با سیر سیاه

مانند سیر خام تازه، سیر سیاه نیز می تواند به تنظیم سطح قند خون کمک کند. کاهش قند خون بالا از مشکلات جدی چون علائم دیابت، اختلال عملکرد کلیه و موارد دیگر جلوگیری می کند. مقادیر بیشتر آنتی اکسیدان موجود در سیر سیاه نیز ممکن است به جلوگیری از عوارض مربوط به دیابت منجر شود.

  • محافظت از قلب با سیر سیاه

خواص سیر خام تازه به دلیل توانایی کمک به ارتقاء سلامت قلب شناخته شده است. سیر سیاه نیز همان اثرات محافظتی را دارد و می تواند به کاهش سطح کلسترول و تری گلیسیرید کمک کرده و از خطر بروز بیماری های جلوگیری کند.

ادعایی که درباره اثرات لاغری سیر سیاه مطرح می شود مربوط به توانایی سیر سیاه در کاهش سطح کلسترول، چربی خون و سطح تری گلیسیرید است. همچنین تاثیرات مثبتی که سیر سیاه بر روی قند خون دارد می تواند در کاهش چربی شکمی به فرد کمک کند.

  • سیر سیاه با سرطان مقابله می کند

بسیاری از مطالعات نشان می دهد که خواص آنتی اکسیدانی سیر سیاه می تواند به مبارزه با سرطان کمک کند. یک مطالعه در این مورد نشان داده است که سیر سیاه می تواند به کاهش رشد سلول های سرطانی روده بزرگ کمک کند. ترکیبات موجود در سیر سیاه همچنین می تواند رادیکال های آزاد بدن را نیز مسدود کند. این خواص سیر سیاه می تواند آسیب سلولی را کاهش دهد و به کاهش رشد و گسترش بالقوه سلول های سرطانی در بدن کمک کند.

  • مصرف سیر سیاه و سلامت مغز 

سیر سیاه با آنتی اکسیدان های خود می تواند به کاهش التهاب در بدن کمک کرده و از بروز بیماری هایی چون بیماری آلزایمر و پارکینسون جلوگیری کند. همچنین می تواند حافظه را بهبود بخشیده و سایر عملکرد های مربوط به مغز را نیز ارتقاء دهد.

  • سیر سیاه و تقویت سیستم ایمنی

آنتی اکسیدان های موجود در سیر سیاه با کاهش التهاب می توانند به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک کنند. آنتی اکسیدان ها با رادیکال های آزاد مبارزه می کنند و از استرس اکسیداتیو که منجر به آسیب سلولی می شود جلوگیری می کنند. سیستم ایمنی سالم به این معنی است که بدن شما قادر است به طور موثرتری با عفونت ها و باکتری ها مبارزه کند.

سیر سیاه با ترکیبات موثر آنتی اکسیدانی که دارد به بهبود سلامت کبد شما کمک می کند. برخی تحقیقات نشان می دهد که این ماده غذایی می تواند به کاهش آسیب کبدی، کاهش رسوبات چربی در کبد و تعادل مجدد اندازه سلول های کبدی کمک کند.

ارزش غذایی سیر سیاه

هر 15 گرم سیر سیاه پوست، حاوی ارزش غذایی زیر است:

انرژی: 40 کالری
پروتئین: 2 گرم
چربی: 0 گرم
کربوهیدرات: 8 گرم
فیبر: 3 گرم
شکر: 4 گرم

سیر سیاه همچنین حاوی مقادیر قابل توجهی از ویتامین و مواد معدنی زیر است:

ویتامین سی
ویتامین های گروه ب
فولات
کلسیم
منگنز
منیزیم
فسفره
روی
آهن

علاوه بر ویتامین و مواد معدنی گفته شده، سیر سیاه غنی از اسیدهای آمینه، مواد مغذی گیاهی و آنتی اکسیدان های بیشتری نسبت به سیر معمولی است.

عوارض جانبی سیر سیاه

سیر خام و سیر سیاه با عوارض جانبی همراه نیستند.
اما خوردن سیر خام به مقدار زیاد ممکن است خطر خونریزی را افزایش دهد. به همین دلیل، افرادی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند باید از خوردن سیر در مقادیر بالا خودداری کنند.
علاوه بر این، افرادی که پس از مصرف سیر خام واکنش آلرژیک را تجربه می کنند نیز باید از مصرف سیر سیاه خودداری کنند.

اگرچه ممکن است با سیر خام آشنایی بیشتری داشته باشید، اما سیر سیاه می تواند یک ماده غذایی خوشمزه در رژیم غذایی شما باشد.

طعم شیرین و حالت ژلاتینی آن باعث شده است که بتوان آن را به انواع خوراک گوشت و سبزیجات اضافه کرد.

برخی از روش های استفاده از سیر سیاه در آشپزی

آن را به سس سویا اضافه کنید و هم بزنید.
برای چاشنی سوپ از سیر سیاه استفاده کنید.
آن را با پنیر خامه ای ترکیب کنید.
می توانید سیر سیاه را با سس مایونز یا هوموس مخلوط کنید.
سیر سیاه خرد شده را می توانید به سالاد و یا مایه ماکارونی اضافه کنید.
سیر سیاه را با روغن زیتون مخلوط کرده و به سالاد اضافه کنید.

در آخر

در فرآیند تهیه سیر سیاه فعالیت آنتی اکسیدانی سیر به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می کند. در حقیقت، آنتی اکسیدان های موجود در سیر سیاه دلیل اصلی خواص آن برای قلب، کبد، قند خون، مغز و پیشگیری از سرطان است.
به نظر نمی رسد سیر سیاه عوارض جانبی عمده ای داشته باشد، اما اگر داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنید یا به سیر آلرژی دارید، باید از مصرف مقادیر زیاد آن اجتناب کنید.

درمان و در نعوظ بهتر در مردان نقش موثری را ایفا می کند. سیر سیاه در بدن مردان نیز موجب افزایش میل جنسی شده و از سرد شدن در فعالیت های زناشویی جلوگیری می نماید.

مواد تشکیل دهنده دمنوش مصفی خون که با نام دمنوش تخصصی کبد چرب نیز شناخته می‎شود از گیاهانی چون کاسنی، گزنه، قاصدک، علف لیمو، به لیمو، چای سبز می باشد. دمنوش لاغری دکتر بیز کاملا طبیعی کاهش وزن همراه با برنامه غذایی رایگان – بامجوز رسمی سازمان غذا و دارو می باشد

سیر سیاه دکتر بیز دارای خواص درمانی بسیاری می باشد . که فواید آن از سیر معمولی هم بیشتر است ولی اندازه آن شهرت ندارد.

منبع: دكتر بيز سير سياه

 

دکمه بازگشت به بالا