سلامت و دانشگزارشگر کسب و کار

درمان گل مژه چشم خانگی

درمان با بهترین نسخه های طب سنتی

گل مژه چیست و چگونه درمان می شود؟  عفونت حاد غدد چربی لبه پلک گل مژه گفته می شود که موجب التهاب و  شده و با درد همراه است. این مشکل دردناک را می تواند به دو رشو جراحی و بدون جراحی درمان کرد که در ادامه این بخش از بهداشت و سلامت به روش های درمان قطعی گل مژه چشم با طب سنتی و نسخه های گیاهی خواهیم پرداخت.همچنین به عوامل تاثیر گذار بر  قیمت تقویت کننده مژه لاکچری کوین می پردازیم .

علل بروز گل مژه :

خشکی :مراقبت از پوست و چشم مانند کثیفی، آرایش و یا سایر ناخالصی ها، غده چربی را مسدود کرده یا آلوده می کند.

کمبود غذایی به دلیل رژیم غذایی ضعیف

گرچه بسیاری از داروها برای درمان گل مژه در دسترس هستند اما انتخاب درمان های طبیعی به درمان موثر بیماری کمک می کنند.

نسخه خانگی و گیاهی برای درمان گل مژه :

چگونه با درمان های ساده و طبیعی ، ارزان گل مژه را درمان کنیم .

نسخه 1 درمان گل مژه :کمپرس آب گرم

استفاده از کمپرسور آب گرم برای درمان خانگی گل مژه چشم.حرارت ایجاد شده با قرار دادن کمپرس گرم بر روی ناحیه چشم آسیب دیده به کمک خواهد کرد و در نتیجه پارگی را افزایش میابد تا چرک تخلیه شود . درد، ورم و ها را کاهش می دهد.یک حوله تمیز بردارید و در یک کاسه پر از آب گرم قرار دهید.برای پاک کردن آب اضافی از پارچه استفاده کنید.سپس چشمان خود را ببندید تا کمپرس آب گرم را روی ناحیه چشم قرار دهید.بگذارید 5 تا 7 دقیقه بماند و آن را برای 3 تا 4 دقیقه بردارید.این کاررا 3 تا 4 بار تکرار کنید تا چرک بیرون بیایدچرک را پاک کنید و کمپرس را روی آن بمالید تا چرک به طور کامل پاک شود.

نسخه 2 درمان گل مژه :

درمان گیاهی گل مژه چشم با چای سبز

خواص – آنتی اکسیدان وضد التهابی چای سبز به کاهش درد و التهاب ناشی از گل مژه کمک خواهد کرد. هم چنین اسید تانیک همراه با دیگر مواد مغذی در چای سبز به جلوگیری ازعفونت کمک و در نتیجه التیام سریع کمک خواهد کرد .یک کیسه چای سبز بردارید و برای چند دقیقه داخل آب گرم قرار دهیدبعد از آن، کیسه چای را بردارید و آب اضافی را بریزید.سپس چشمان خود را ببندید تا کیسه چای مرطوب روی پلک آسیب دیده قرار گیرد.آن را به آرامی فشار دهید و حدود 5 تا 7 دقیقه نگه دارید.کیسه چای را بردارید این کیسه چای مرطوب را چند بار در روز انجام دهید تا وقتی که گل مژه به همراه درد و تورم کاهش پیدا کند.

نسخه 3 درمان گل مژه :گشنیز

گشنیز نسخه طب سنتی برای درمان گل مژه چشم

تخم دارای خواص ضد التهابی عالی هستند که به رهایی از ورم، قرمزی و درد در پلک چشم کمک می کنند.تخم گشنیز و آب را در یک بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید.آن را بجوشانید و از روی حرارت بردارید.اجازه دهید این گشنیز برای چند دقیقه خنک شود.با استفاده از این آب آن ناحیه آسیب دیده چشم را بشویید.آب گشنیز را 2 تا 3 بار روزانه تکرار کنید تا وقتی که کاملا درمان شوید

یا از جعفری استفاده کنید که به عنوان یک عامل تصفیه عمل می کند ازبین بردن ناخالصی ها و سموم به بازیابی سریع کمک می کند. یک مشت جعفری را بردارید آن را به مدت 10 دقیقه در آب بجوشانید. بگذارید برای چند دقیقه خنک شود و یک پارچه را در این آب فرو کنید تا آن را روی چشم آسیب دیده قرار دهید. بعد از 15 دقیقه آن را بشویید. هر روز یک بار این کار را انجام دهید تا از شر مشکل خلاص شوید.

نسخه 4 درمان گل مژه :زردچوبه

زرد چوبه دارای یک ترکیب عالی به نام کرکیومین است که خواص ضد التهابی و ضدباکتریایی دارد کمک می کند از گل مژه راحت شوید. هم چنین عفونت را از بین می برد.مصرف منظم زرد چوبه ، درد، تورم و التهاب را کاهش خواهد داد. در اینجا چند روش برای استفاده از برای درمان گل مژه وجود دارد.چندین روش درمان گل مژه با زردچوبه و شیر زردچوبه

روش 1 درمان گل مژه با آب زردچوبه

زرد چوبه و آب را در تابه بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید.آن را برای چند دقیقه بجوشانید تا اینکه زرد چوبه به نیمی از مقدار تبدیل شود.بعد از آن، شعله را خاموش کنید و بگذارید آب برای چند دقیقه خنک شود.از این زرد چوبه استفاده کنید تا موضع آسیب دیده را با آب بشویید.این روند را هر روز 2 تا 3 بار تکرار کنید تا وقتی که احساس آسودگی کنید. پیشنهاد می کنید برای افزایش زیبایی چشم هایتان از سایه لاکچری کوین استفاده کنید که قیمت سایه چشم با توجه به کیفیت آن بسیار مناسب و اقتصادی است .

روش 2 درمان گل مژه با شیر زردچوبه

استفاده از شیر زرد چوبه به مدت یک روز به تقویت سیستم ایمنی بدن و تسریع روند التیام کمک خواهد کرد.پودر زرد چوبه را در شیر گرم بریزید و به خوبی هم بزنید.شیرزرد چوبه را قبل از خوابیدن در شب بنوشید.شیر زرد چوبه راهر روز بنوشید تا درمان شوید

نسخه 5 درمان گل مژه با شامپو بچه

همه ما می دانیم گل مژه چشم به خاطر تمیز کردن نادرست چشم ها به طور مرتب رخ می دهد. بنابراین، حفظ چشم ها تمیز و بدون گرد و غبار، کثیفی و محرک های دیگر ضروری است. برای انجام این فرآیند تمیز کردن، شامپو بچه خوب عمل می کند و شما را از گل مژه و علائم آن خلاص می کند.چند قطره از شامپو بچه را در آب گرم بریزید و خوب هم بزنید تا شامپو به طور کامل رقیق شود.سپس پنبه تمیز را در این مخلوط شامپو خیس کنید.

آب پنبه را بگیرید و چشم هایتان را ببندید.از پنبه برای شستشوی ناحیه پلک و تمام قسمت های چشم استفاده کنید.بعد از آن، موضع را با آب گرم بشویید.در نهایت، کمپرس آب گرم را برای 5 تا 7 دقیقه در موضع مورد نظر نگه دارید.چند بار در روز هم همین کار را انجام دهید تا به طور کامل موضع ناپدید شود.

نسخه 6 درمان گل مژه با آلورا :

آلوئه وار برای درمان گل مژه چشم حساس

غنی از خواص ضد میکروبی، ضد التهابی است و به شما در کاهش قرمزی، التهاب، تورم و درد ناشی از چشم کمک می کند. آن پوست را تسکین می دهد و در نتیجه فرآیند التیام را سرعت می بخشد.برگ های تازه آلورا را ببرید و ژل را از آن خارج کنید ، ژل را روی موضع بمالید وچند دقیقه به آرامی دهید ، حدود 20 تا 30 دقیقه بعد با آب ولرم بشویید بعد با پت موضع را خشک کنید هر روز اینکار را چند بار تکرار کنید. استفاده از ریمل لاکچری کوین بدلیل دارا بودن آلوئه ورا در درمان گل مژه موثر است .

نسخه 7 درمان گل مژه با

روغن گیاهی روش درمان قطعی گل مژه چشم

اسید ریسین اولئیک به عنوان یک ضد التهاب عمل می کند که در کاهش درد و التهاب ناشی از گل مژه کمک می کند.اول از همه، ناحیه چشم آسیب دیده را با آب شیرین ، گرم بشویید.سپس کمپرس آب گرم ( پارچه تمیز در آب داغ ) روی پلک آسیب دیده حدود 5 تا 7 دقیقه اعمال کنید.پس از آن، پارچه را بردارید و روغن کرچک را با استفاده از یک پنبه بر روی ناحیه چشم آسیب دیده بمالید.بگذارید چند ساعت طول بکشد تا ضربه روی مژه ها کاهش یابدروزی دو بار این کار را انجام دهید تا از درد، ورم و سوزش پلک چشم رهایی یابید

نسخه 8 درمان گل مژه با برگ های گواوا

برگ های قدرت شفابخشی طبیعی دارد که به شما در رهایی از شر گل مژه کمک می کند. آن دارای خواص ضد باکتری، آنتی اکسیدان و ضد التهابی است که قرمزی، درد و تورم پلک آسیب دیده را از بین می برد.گوا وا تازه را بردارید و با آب داغ بشویید .سپس یک پارچه تمیز را در یک کاسه آب داغ خیس کنید و آب اضافی آن را بگیرید .حالا این گوآوا تمیز را روی پارچه گرم قرار دهید و آن را بپوشانید.بگذارید خنک شود و برگ را از این پارچه جدا کنیدبرگ را روی ناحیه آسیب دیده بمالید و حدود 5 تا 7 دقیقه صبر کنید.این روند را روزی 3 – 4 بار در روز انجام دهید.

نسخه 9 درمان گل مژه با زمینی

روش استفاده از برای درمان گل مژه

قرار دادن چیزی که خنک و تازه است قطعا باعث می شود کم تر اذیت شوید. خواص ضد التهاب سیب زمینی خام به منقبض شدن بافت ها کمک می کند و در نتیجه را کاهش می دهد.مقدار سیب زمینی به کاهش درد، تورم و التهاب در ناحیه چشم آسیب دیده کمک خواهد کرد.سیب زمینی رنده شده را در کیسه بپوشانید و پارچه را روی موضع قرار دهید.حدود 5 تا 10 دقیقه بعد موضع را با آب بشویید. 2 تا 3 بار این کار را انجام دهید تا کاملا بهبود پیدا کنید .

توجه:یا به سادگی تکه های سیب زمینی سرد یا را روی چشم ها قرار دهید تا سوزش و التهاب کاهش دهید .

نسخه 10 درمان گل مژه با سیر

درمان گل مژه چشم با سیر

سیر به عنوان مسکن عمل می کند و در نتیجه خارش پوست را کاهش می دهد و آن را به عنوان درمان موثر تبدیل می کند. این کار روند ریکاوری را با لا می برد و همچنین خطر ابتلا به را به خاطر ویژگی ضدباکتریایی کاهش می دهد.سیر را در حدود 10 دقیقه در آب بریزید و خیس کنید.پس از آن، آب را هم بزنید و پارچه تمیزرا در چند دقیقه در آب خیس کنیدپارچه را چند دقیقه روی پلک چشم قرار دهید،انجام این کار روزی 2تا3بار گل مژه را درمان می کند.

 

 

دکمه بازگشت به بالا