حوادث و رویداد

ماجرای درگیری خیابانی در میبد و اعتراض در نماز جمعه/ قاتل دستگیر شد

گفته شده که قاتل از اتباع افغانی و در آزاد شهر یزد بازداشت شد

آفتاب‌‌نیوز :

سردار عباسعلی بهدانی فرد در جمع رسانه‌ها اظهار کرد: در پی نزاع و درگیری شب گذشته در شهرستان میبد بلافاصله ماموران پلیس به محل اعزام شدند و با بررسی‌های انجام شده توسط ماموران پلیس مشخص شد در نزاع و درگیری دسته جمعی رخ داده، یک نفر با ضرب چاقو به قتل رسیده و فرد دیگری نیز مجروح شده که در بیمارستان بستری است.

وی عنوان کرد: ماموران پلیس در ابتدا دو متهم را در این زمینه شناسایی و دستگیر کردند.

بهدانی فرد بیان کرد: با توجه به اینکه متهم اصلی از محل متواری شده بود، بررسی این موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان یزد قرار گرفت.

به نوشته خبرگزاری آنلاین، فرمانده انتظامی استان یزد ادامه داد: با تلاش بی وقفه کارآگاهان پلیس آگاهی متهم اصلی که در یکی از محلات شهر یزد مخفی شده بود، کمتر از ۱۵ ساعت شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه آن را دستگیر کردند.

بهدانی فرد عنوان کرد: تمامی متهمان این پرونده دستگیر و پس از تکمیل پرونده به دادسرا معرفی خواهند شد.

گفتنی است؛ در پی نزاع چند نفر که در بلوار خرمشهر میبد اتفاق افتاد، متاسفانه یک جوان به قتل رسید و جوان دیگری نیز مجروح و به بیمارستان منتقل شد.

برخی کانال های خبری در شبکه های اجتماعی نیز مدعی شده اند که که این قتل توسط برخی اتباع خارجی اتفاق افتاده که موجب درگیری در برخی خیابان های میبد و همچنین حمله به خانه های اتباع خارجی شده است.

همچنین در حاشیه نماز جمعه امروز این شهر تنش و درگیری هایی رخ داده بود. نمازگزاران با سردادان شعارهایی خواستار مجازات عوامل قتل این جوان شده بودند. 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد نیز از دستگیری قاتل جوان میبدی در مخفیگاهش خبر داد.

عزیزی با اشاره به اینکه در درگیری پنجشنبه شب در خیابان خرمشهر میبد، یک جوان به قتل رسید و جوان دیگر مصدوم شد، گفت: قاتل این جوان که از اتباع خارجی است، در مخفیگاهش دستگیر و آلت قتاله نیز از وی کشف شد.

فرماندار میبد هم در حاشیه جلسه شورای تامین که جمعی از اهالی بیده حضور داشت، گفت: فرد ضارب نزاع دیشب، در آزادشهر یزد دستگیر شده است

سجادی پور گفت: دولت، دولت صادق الوعده است و طرح ساماندهی اتباع و مهاجرین را در دستور کار قرار داده است.

در این جلسه گفته شد جابه جایی مهمانشهر در دستور کار است و از اول مرداد ماه تاکنون بیش از ۲۴ هزار اتباع غیر مجاز دستگیر و از کشور طرد شده اند.

دکمه بازگشت به بالا