فرهنگیگزارشگر کسب و کار

معروف ترین رمان عاشقانه بدون سانسور

رمان های عاشقانه همواره مورد توجه خوانندگان و به ویژه مخاطبین جوان بوده و همواره از پرفروشترین کتاب ها در ایران و جهان هستند به همین دلیل در این نوشتار تلاش کرده ایم که بهترین رمان های عاشقانه ایرانی را بر اساس نظر مخاطبان و منتقدان و تعداد فروش آنها تقدیم کنیم.بدون عشق زندگی انسان بسیار سرد و بی روح است و مرور زندگی و رابطه عاشقانه افراد موقع خواندن رمان های عاشقانه روح را صیقل می دهد و مهمتر آنکه خواندن این دسته از کتاب ها حتی میتواند بر تصمیمات ریز و درشت زندگی ما، تاثیرگذار باشد.

The most famous romantic novel without censorship

با هر جمله‌ای که از رمان عاشقانه ایرانی می‌خوانید یا می‌شنوید، نظاره‌گر دنیای شخصیت‌های عاشق و تنهایی هستید که برای رسیدن به عشق‌شان، از هیچ کاری چشم پوشی نمی‌کنند

رمان عاشقانه چیست؟

قبل از معرفی بهترین رمان های عاشقانه ایرانی بهتر است با ژانر رمان و رمان عاشقانه آشنا شویم.رمان نیز یکی از انواع آثار منثور است که بر اساس تخیل نویسنده و با تاثیر از واقعیات زندگی ، تجربه های مختلف انسان ها را به صورت داستانی روایت می‌کند. آکادمی سلطنتی زبان، رمان عاشقانه را نوعی روایت داستانی از شخصیت‌هایی می‌داند که فراز و نشیب‌های زندگی عاشقانه‌شان همراه با مشکلاتی که در مسیر زندگی و رسیدن به هم دارند، بیان می‌کند. به این ترتیب رمان عاشقانه باید ویژگی‌های زیر را دارا باشد:

  • پایانی خوش
  • شرح احساسات
  • جرقه یا فاجعه
  • قهرمان رمان‌های عاشقانه

ویژگی بارز این رمان های عاشقانه بیان پر از احساس آن است.

قهرمان در رمان های عاشقانه

قهرمان داستان‌های عاشقانه، زن یا مرد یا هر دوی آن‌ها هستند که شخصیت یا شخصیت‌های اصلی داستان‌ محسوب می‌شوند.این قهرمان یا قهرمانان به عشقی دچار می‌شوند که معمولاً باید برای رسیدن به آن موانعی را پشت سر بگذارد؛ در این مسیر شاهد روند رشد این شخصیت‌ها و احساسات‌شان هستیم؛ احساس و عشقی که ممکن است محکم‌تر از پیش بشود یا این که سست‌تر شده و از بین برود.محوریت داستان عاشقانه بر پایه‌ی یک رابطه‌ی عاشقانه است. این رابطه می‌تواند بین دو نفر یا سه نفر باشد.کلیت ماجرا را نحوه‌ی شکل‌گیری این عشق، به هم رسیدن یا نرسیدن دو عاشق و گذرشان از سختی‌ها و موانعی که در راهشان قرار می‌گیرد، تشکیل می‌دهد.

ادبیات عاشقانه در ایران و جهان

ادبیات عاشقانه در ادبیات جهان سابقه ای کهن دارد و ریشه‌ی آن‌ها به یونان باستان بازمی‌گردد.عشق در شعر و ادبیات کهن و باستانی ایران هم دارای جایگاه والایی است.

در ادبیات فارسی، ادبیات عاشقانه زیرمجموعه‌ی ادبیات غنایی است. غِنا در لغت به معنای آوازِ خوش، سرود و نغمه است باشد.بسیاری از نویسندگان، شاعران و ادیبان ایرانی در تمام زندگی خود برای یک بار هم که شده از عشق نوشته و درمورد آن توصیف های فراوانی داشته اند و این موضوع را مورد ستایش قرار داده اند.با نگاهی به اشعار فردوسی سعدی، حافظ، عطار، خیام و حتی معاصران زمان می توان عشق را به طور فراوان یافت و آن ها آثاری عاشقانه سروده اند که از شهرت جهانی برخوردار هستند.

عشق پاک ، و عشق ناپاک از جمله عشق های پاک و ناپاک زنانه هستند و در مقابل آن ها عشق های پاک و ناپاک مردانه ای وجود دارند .از آن جمله می توان به عشق پاک مردانه و عشق ناپاک مردانه اشاره کرد که تمامی این ها در ادبیات کلاسیک ایرانی هستند.در واقع می‌توان گفت رمان عاشقانه ایرانی، میانبری برای انسان‌های عصر جدید است تا با دنیای عاشقانه و فراز و فرود مسیر عاشقی آشنا شوند.

رمان شوهر آهو خانم

کتاب صوتی شوهر آهو خانم اثری زیبا و تاثیرگذار از علی محمد افغانی است.این کتاب بین سال‌های 1333 تا 1337، درست زمانی که نویسنده به علت عضویت در سازمان افسران حزب توده دستگیر شده و به زندان افتاده بود، نوشته شد.علی محمد افغانی پس از آن که از زندان آزاد شد، در سال 1340 با هزینه‌ی شخصی خود اقدام به چاپ این اثر کرد.پس از گذشت تنها سه ماه از انتشار این کتاب و استقبال بی‌نظیر مردم، انجمن کتاب از میان داستان‌های ایرانی که در طول سال 1340 منتشر شده بود، شما میتوانید با دانلود رمان عاشقانه بدون سانسور رایگان پی دی اف شوهر آهوخانم، این رمان را که به عنوان بهترین کتاب برگزیده سال انتخاب شده است بخوانید.

روزنامه کیهان درباره‌ی آن چنین نوشت:

«تنها یکى دو ماه پس از انتشار کتاب بود که منتقدان و کتاب‌شناسان متوجه شدند شاهکارى در ادبیات فارسى به وجود آمده است.«شوهر آهوخانم» نخستین رمان ایرانى است که در نزدیک به ۹۰۰ صفحه منتشر شده است و خواننده با خواندن چند صفحه از کتاب احساس مى‌کند که دریچه دنیاى تازه‌اى به رویش گشوده مى‌شود.قهرمانان این کتاب همه سیماهاى آشنا و مردم کوچه و بازارند، که خواننده به ناچار خود را با غم‌ها و شادى‌هایشان شریک مى‌بیند.»اگر علاقمند به سفر به دهه 20 ایران و داستان های عاشقانه مردان و زنان آن دوران هستید این کتاب انتخاب بسیار خوبی است

رمان چشمهایش

کتاب صوتی چشمهایش خوانشی با احساس و زیبا از رمان چشم هایش اثر سترگ بزرگ علوی است.در آغاز رمان، تهران و خفقان حاکم بر آن توصیف میشود. نقاش بزرگ، استاد ماکان، در هفنم دی ماه ۱۳۱۷ در حالی که بیش از سه سال در کلات و در تبعید بوده به صورت مشکوکی می میرد.رژیم برای سرپوش گذاشتن بر جنایت، نمایشگاهی از آثار او ترتیب میدهد ولی به دلیل هجوم مردم به نمایشگاه، آنرا تعطیل می کنند. از استاد ماکان تابلویی به نام چشمهاش به جا مانده است.راز این تابلو تبدیل به یک معما شده است. راوی داستان ناظم است که مسئولیت مدرسه ماکان پس از او بر عهده گرفته است. او بدنبال کشف راز تابلوی چشمهایش است.اگر علاقمند به رمان های عاشقانه ایرانی رازآلود هستید این رمان انتخاب خوبی است

رمان آتش بدون دود

آتش بدون دود رمانی بلند و موفق‌ترین اثر داستانی نادر ابراهيمی است که آن را در هفت جلد نوشته است.نادر ابراهیمی به خاطر نوشتن این اثر ارزشمند، برنده‌ی جایزه‌ی برترین نویسنده‌ی بیست سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد.نویسنده این رمان را با بکارگیری زبان شاعرانه، داستان را به شیوه‌ی جریان سیال ذهن  نوشته است.

در این اثر نیز مانند دیگر آثار نادر ابراهیمی، به روایت راوبط و فاز و فرود و مشکلات مردم و اقوام مختلف ایرانی پرداخته شده است.زبان ابراهیمی در این کتاب، ساده و روان، جدی و شاعرانه است و شیوه‌ی طرح داستان و درونمایه قابل توجه است.اگر علاقمند به رمان های تاریخی و رشد جوانه عشق در بین مردان و زنان در اقوام ایران با روایتی شاعرانه هستید این رمان انتخاب خوبی است

رمان خیال تو

کتاب صوتی خیال تو  یک رمان عاشقانه و جذاب اثری زنده یاد فهیمه رحیمی نویسنده معاصر که به دانیل استیل ایران معروف است.رمان عاشقانه ی خیال تو عنوان رمانی پرکشش و جذاب است که در 295 صفحه و توسط انتشارات چکاوک در سال 1384 به چاپ رسیده است.

رمان عسل تلخ

یک اثر بی نظیر از ف.دقیقی (فاطمه دقیقی) است. این رمان زیبا در دو جلد منتشر شده و اولین جلد آن در سال ۱۳۸۵ وارد بازار گردیده است.خانم دقیقی در عسل تلخ داستان مادری تنها را روایت می‌کند که از فرزند خود دور مانده و به زندان افتاده است.این مادر تنها به دلیل ازدواج ناموفقی که داشته، زندگی سختی را پشت سر می‌گذارد و در ادامه ماجرا از زندان آزاد شده و به دنبال فرزند خود می‌گردد.او در کمال ناباوری با حقیقت تلخی مواجه می‌شود و می‌فهمد فرزندش فروخته شده است.

رمان حریم عشق

یکی دیگر از بهترین رمان های عاشقانه ایرانی است که توسط رویا خسرونجدی نوشته شده استافسردگی یکی از موضوعاتی است که در خلال این داستان روایت می‌شود و نیکا دختری است که در جریان درمان یکی از بیماران پدرش قرار میگیرد.در مدت زمانی که کیانوش تحت درمان است و بعد از خوب شدن، اتفاقاتی رخ می‌دهد که در این رمان برای مخاطب روایت می‌گردد.

رمان بوسه تقدیر

داستان عاشقانه ایرانی است که با شور و هیجان دو عاشق دلباخته با نام‌های نگین و شهاب آغاز می شود.این دو باهم پیمان می‌بندند و قدم در سرنوشت یکدیگر می‌گذارند. اما قبل از وصال و جاری شدن عقدشان، مشکلات زیادی بر سر راه نگین قرار می‌گیرد.فریده شجاعی که نویسنده این کتاب است و در سال ۱۳۹۰ آن را منتشر کرده است، روایتگر داستان نگین و مشکلات خانوادگی‌اش می‌باشد.

رمان او یک زن

اثری بسیار زیبا و فاخر در بین بهترین رمان های عاشقانه ایرانی است .او یک زن از بهترین رمان های عاشقانه ایرانیاین رمان توسط خانم چیستا یثربی نوشته شده و داستانی اجتماعی می‌باشد.خانم یثربی قلمی روان دارد و عموما به مشکلات جامعه زنان و دختران می‌پردازد.در این رمان زندگی دختری نوجوان روایت می‌شود که به اجبار تن به ازدواج می‌دهد و مشکلات زیادی را پیش روی خود دارد.

رمان عشق مرز ندارد

شهره وکیلی از دیگر نویسندگان رمان‌های عاشقانه ایرانی است. او در ، داستان یک عشق مخفیانه را روایت می‌کند که برای شهیر، مشکلات زیادی را به همراه داشته است.اگر علاقه‌مند به رمان‌های گریه‌دار هستید و دوست دارید درد عشق را با تمام وجود حس کنید، خواندن این کتاب پیشنهاد می‌شود.

رمان تنها یک بار پرواز کن

دریا شخصیت اصلی در  اثر نسرین قدیری است. دریا زنی چهل ساله، زیبا و تنهاست که یک دختر مجرد با نام ماهان دارد.کامیار مردی تمام و کمال، خوش تیپ و خوش قلب است که خیلی اتفاقی قلب مادر و دختر را تسخیر می‌کند.از آنجایی که ماهان و کامیار قصد ازدواج با هم را دارند، دریا دلباخته خواستگار دخترش شده و شرمگین از این احساس دچار سختی‌های زیادی می‌گردد.

رمان اشک دریا

فیروزه علی محمدی را توسط نسل نواندیش در سال ۱۳۸۸ انتشار داده است.داستان عاشقانه این رمان حکایت عشقی عمیق و گره خورده با دوران کودکی یلدا را روایت می‌کند که برای رسیدن به پسر عمه‌اش مسعود هرکاری می‌کند.یلدا در این فکر است که تنها راه خوشبختی‌اش با مسعود هموار می باشد، اما حقیقت چیز دیگری است.

رمان سجاده و صلیب

خانم هما پوراصفهانی از دیگر نویسندگانی است که می‌توان رمان‌های زیبایشان را از سایت رمان بوک دانلود کرد.یا جدال پرتمنا روایتگر عشق میان دو دین متفاوت است. دختری مسیحی و پسری مسلمان که مشکلات زیادی را پیش روی خود دارند و عشق‌شان از یک نفرت عمیق شکل می‌گیرد.

رمان گل های شب بو

اگر از مرور خاطرات حس خوبی می‌گیرد و دوست دارید یادآوری عاشقانه دو نفر را بشنوید، بو نوشته مریم جعفری یه عنوان یکی از به شما پیشنهاد می‌گردد.رمان گل های شب بو از بهترین رمان های عاشقانه ایرانیاین کتاب در سال ۱۳۸۵ توسط انتشارات شادان منتشر شده است.

رمان توسکا

رمان توسکا خوانشی زیبا از رمانی عاشقانه به همین نام اثر خانم هما پور اصفهانی کتاب توسکا روایت زندگی دختری جوان است که بعداز  در جستجوی کار است که ناخواسته وارد راهی میشود که زندگی اش را دگرگون میکند.توسکا دختری مهربان و پاک است که رابطه عاطفی خاصی با پدرش داشته و در تصمیم گیری برای انتخاب آینده اش علیرغم همراهی همیشگی پدر ، نهایتا خودش مسیر زندگیش را انتخاب میکند.رمان توسکا مجموعه حوادث و اتفاقات زندگی توسکا را در دنیای بازیگری روایت میکند.توسکا با وجود هوشیاری فراوانش وارد رابطه عاطفی عجیبی میشود که لحظات تلخ و شیرینی را برایش به ارمغان می آورد.

منبع مقاله:

https://en.wikipedia.org/wiki/Romance

www.amazon.com

دکمه بازگشت به بالا