چگونه کتونی اصل را از کتونی های کپی تشخیص دهیم؟

تفاوت کتونی اورجینال با کتونی های کپی یا فیک

قانع کننده ترین روش برای تشخیص تقلبی بودن یا نبودن کفش های کتونی این است که برچسب داخل کفش کتانی و برچسب روی جعبه را بررسی کنید.  اگر به دنبال کتونی اورجینال و اصل هستید باید نحوه تشخیص کتونی های کپی و فیک را بدانید. تشخیص تقلبی بودن کفش های کتانی می تواند ارزشمند باشد و در درازمدت باعث صرفه جویی در هزینه و زمان شما شود.

دلیل تولید کتونی فیک

دلیل اصلی تولید کتونی فیک و کفش تک سایز، کسب درآمد است. تولیدکنندگان فیک تنها کاری که باید انجام دهند این است که از طرح اصلی نسخه برداری کنند. از مواد ارزان قیمت استفاده کنند و تا جایی که می توانند کفش را شبیه به کتونی اصل کنند. آنها تعداد بیشماری گزینه در مورد نحوه فروش این کفش های کتانی تقلبی دارند. به طور مثال می توانند آنها را از طریق شرکت های شخص ثالث یا فروشگاه های آنلاین غیر معتبر به بازار عرضه کنند. یا یک فروشگاه فیزیکی باز کنند و کفش های کتانی تقلبی خود را در آنجا بفروشند. اگر تیم تولید آنها به خوبی مجهز و آموزش دیده باشند، می توانند کفش های تقلبی را شبیه کفش های کتونی اورجینال کنند به طوری که تشخیص فیک بودن آنها بسیار سخت می شود. و این نه تنها برای برندهای معروف کفش، بلکه برای مصرف کنندگان، نیز بد تمام می شود.

نحوه تشخیص تفاوت کتونی اورجینال با کتونی های کپی

با بررسی کفش کتانی و کفش سایز بزرگ که می خواهید بخرید می توانید نشانه هایی از تقلبی بودن آن را پیدا کنید. در ادامه در این رابطه بیشتر صحبت خواهیم کرد.

بررسی و جستجو در اینترنت

یکی از مهمترین اقداماتی که میتواند قبل از خرید توسط شما انجام شود، جستجو در فضای وب است. با توجه به دنیای امروز و گستردگی اطلاعات در اینترنت به راحتی با چند سرچ اطلاعات کاملی از هر مدل کفش یا کتونی پیدا کرد. پیشنهاد ما وبسایت های اصلی برندها هستند. آن مدلی که انتخاب کرده اید را سرچ کنید تا ببینید جزئیات دقیق آن چگونه است و اگر فروشگاهی ادعای اورجینال بودن کتونی مدنظر شما را کرد، بتوانید آن را تشخیص دهید.

بررسی زیره کتونی

قسمت وسط کف کفش های کتونی اورجینال معمولا دوخت نمی شوند و چسب دار هستند. آنها از مواد سبک ساخته شده اند و هنگام پوشیدن احساس سنگینی نمی کنید. برای زیره از لاستیک مرغوب برای پشتیبانی مناسب کاربر استفاده می شود. کتونی های کپی از لاستیک بی کیفیت ساخته می شوند و اغلب دارای وزن بیشتری هستند.

وجود لکه های چسب

لکه های چسب زیاد در قسمت بیرونی کتونی شما، به ویژه قسمت های میانی زیره، تنها می تواند به این معنا باشد که در حین تولید بازررسی دقیقی صورت نگرفته است. این اغلب به این معنا است که آنها کفش های کتانی اورجینال نیستند.

مقایسه لنگه های کتونی با هم

یکی از بهترین توصیه های ما برای تشخیص تقلبی بودن یا نبودن کفش های کتانی خارجی و ایرانی این است که قد لنگه های راست و چپ را بررسی کنید. کفش های کتانی اورجینال باید از نظر قد و اندازه یکسان باشند. نباید یکی مواد ضخیم تری داشته باشید و دیگری پهن تر باشد. اگر این تفاوت ها را به خوبی احساس می کنید مطمئن باشید که یک جفت کفش کتانی های کپی را در اختیار دارید.

لایه پاشنه کفش

این مورد درباره همه کفش های کتانی صدق نمی کند. اما اگر یک جفت کفش کتونی پاشنه دار می خواهید بخرید نباید لایه های پاشنه نامرتب به نظر برسد و همیشه باید روکش عالی داشته باشند.

کیفیت دوخت

تولیدکنندگان کفش های کتونی های کپی در مراحلی که به بیشترین دقت نیاز هست، بزرگترین اشتباهات خود را مرتکب می شوند. هنگام بررسی دوخت ها و درزها با نمونه اصلی، می توانید به سادگی نمونه فیک را پیدا کنید.

چگونه بفهمیم کفش های کتونی آنلاین تقلبی هستند؟

امروزه فروشگاه های آنلاین زیادی را می توان دید که کفش های کتانی به فروش می رسانند، از کجا بدانیم که آنها کفش های کتونی اورجینال را در اختیار ما قرار می دهند؟ در ادامه چند نکته وجود دارد که برای پاسخ به این سوال کمک کننده خواهد بود:

قیمت های غیر واقعی

بارزترین تفاوت کتونی اورجینال با کتونی های کپی یا فیک این است که قیمت ها غیرواقعی هستند. قیمتی که باورش سخت است اغلب به این معناست که کتونی فیک یا دست دوم در اختیار شما قرار گرفته است.

به تعداد سایزهای موجود نگاه کنید

علاوه بر این؛ با بررسی سایر محصولاتی که فروشگاه عرضه می کند می تواند به شما ایده ای بدهد که به فروشگاه اعتماد کنید یا خیر. مدل کفش های کتونی که کمیاب هستند قاعدتا در یک فروشگاه خرده فروش در دسترس نخواهد بود. شانس یک فروشگاه اینترنتی کوچک برای داشتن این کفش های کتانی کمیاب بسیار کم است. اگر به دلایلی از قبل کفش های کتانی خود را تهیه کرده اید ما مطمئن نیستید که اورجینال است به مواردی که در ادامه اشاره خواهیم کرد دقت کنید:

برای پیدا کردن کتونی تقلبی جعبه کفش را چک کنید

جعبه کفش های کتانی شما می تواند در تشخیص فیک بودن کتانی ها به شما کمک کند. جعبه باید به درستی برچسب گذاری شده باشد. نباید یک جعبه ساده یا بدون برچسب را دریافت کنید. به طور معمول رنگ آن باید شبیه جعبه سایر کفش هایی باشد که توسط برند تولید می شود. به عنوان مثال کفش های نایک معمولا دارای جعبه نایک نارنجی، قهوه ای یا قرمز هستند. حتی به فونت نوشته ها، جایگاه آنها، بزرگ و کوچک بودن نوشته ها دقت کنید.

ترکیب رنگ های اشتباه در کتونی های کپی

اکثر فروشندگان کفش های کتانی فیک محصولات خود را به عنوان منحصر به فرد تبلیغ می کنند. اما با مقایسه کفش ها با وب سایت سازنده اصلی به شما نشان می دهد که این ادعا حقیقت دارد یا نه. باید رنگ ها و تن و سایه های رنگ کتانی شما با نمونه موجود در وب سایت سازنده مطابقت داشته باشد.

پوشیدن کفش کتونی

تشخیص تقلبی بدون کفش های کتونی وقتی ساده تر می شود که آنها را بپوشید. اگر داخل کفش های کتونی خیلی باریک یا کوچک به نظر می رسد، به احتمال زیاد کفش های کتانی اصل نیستند. یکی دیگر از مواردی که باید به ان توجه کنید وزن آنها است. کفش های کتانی های کپی معمولا سنگین تر از کفش های کتانی اورجینال هستند.

برچسب داخل کفش کتانی را بررسی کنید

قانع کننده ترین روش برای تشخیص تقلبی بودن یا نبودن کفش های کتونی این است که برچسب داخل کفش کتانی و برچسب روی جعبه را بررسی کنید. این برچسب اغلب روی زبانه، پاشنه یا قوس کفش شما قرار می گیرد و سایز و کشور تولید کننده را نشان می دهد. همچنین ممکن است زمان تولید و کد محصول را نشان دهد. برچسب روی جعبه معمولا در کناره ها قرار می گیرد و تقریبا همان اطلاعاتی که برچسب داخل کفش به همراه دارد را نشان می دهد. اگر هر یک از اطلاعات برچسب داخل کفش و جعبه با هم مطابقت ندارد به این معناست که کفش های کتانی اصل نیستند.

بوی کفش را استشمام کنید

ممکنه این حرف شوخی به نظر برسد؛ اما کفش های کتانی تقلبی بوی تندی دارند. این دسته از محصولات از موارد ارزان تری نسبت به کفش های کتونی اورجینال و اصل ساخته می شوند و به همین دلیل رایحه به شدت متفاوتی دارند.

چگونه بفهمیم کتونی تقلبی است؟

موارد و نکات مختلفی برای تشخیص کتونی فیک از اصلی وجود دارد مثل سایزبندی کفش، نوع کارتن کفش و… که در مطلب کاملتر به آن ها اشاره کردیم.

قیمت کتونی اورجینال چقدر است؟

بارزترین تفاوت کتونی اورجینال با کتونی های کپی قیمت غیرواقعی است. اگر قیمتی که از فروشنده شنیدید، تعجب برانگیز بود، اغلب به این معناست که کتونی فیک یا دست دوم است.

چطور از روی سایز بندی کتونی اصل بودنش را تشخیص دهیم؟

برندهای اورجینال برای کفش های خود سایزبندی استاندارد در نظر میگیرند و این سایزها با ترتیب خاصی تولید میشود. پس اگر سایزبندی کفشی خیلی نامتعارف بود باید به آن شک کنید. یکی از توصیه‌های پزشکان که بسیار هم بر روی آن تاکید دارند، پیاده‌روی و ورزش برای بهبود بیماری‌ها و حفظ سلامتی است به علاوه برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام نیز می‌توان به چند ساعت ورزش و پیاده‌روی در روز پرداخت. اما نکته‌ای که در این رابطه وجود دارد، این است که باید با کفشی مناسب و استاندارد شروع به ورزش و پیاده راه رفتن کنید؛ چرا که پا قلب دوم انسان است و به شدت حائز اهمیت می‌باشد و اگر کفش مناسب به پا نداشته باشیم، به جای رسیدن به شادابی و سلامتی بعد از ورزش دچار خستگی و درد در نواحی از بدن می‌شویم که همین موضوع می‌تواند عاملی برای دلزدگی از ورزش شود.

اگر پزشک به شما توصیه می‌کند که برای بهبود وضعیت قلبتان در روز چند ساعتی را به پیاده‌روی اختصاص دهید و قرار باشد شما با کفشی نامناسب به این موضوع بپردازید، قطعا بعد از مدتی در کنار مشکل قلبتان، به درد پا و کمر نیز دچار خواهید شد. به همین جهت استفاده از کفش مناسب و استاندارد یک اصل مهم و قابل توجه است. اما خب این روزها تهیه کفش مارک اصل و اورجینال کمی مشکل به نظر می‌رسد، زیرا نمونه‌های کپی و تقلبی زیاد شده و همین موضوع باعث گمراه شدن خریداران ‌ی شود.

از این رو شما باید در ابتدا بدانید که قصد تهیه چه نوع کفش با چه بودجه‌ای را دارید. پس از آن نیز باید به دنبال اطلاعات کافی در رابطه با تشخیص نمونه‌های کفش مارک اصل و های کپی و فرق این دو باشید. بنابراین اگر خرید کفش ایده‌آل و مناسب برای شما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، در ادامه همراه ما باشید زیرا تصمیم گرفته‌ایم در این مقاله علاوه بر وعرفی بهترین برندهای کفش، راه‌‌های تشخیص نمونه‌های کفش مارک اصل از های کپی و تقلبی را برایتان توضیح دهیم.

کفش مارک نایک (NIKE)

بدون شک برند نایک از جمله سرشناس‌ترین برندهای موجود در دنیا است زیرا این برند مورد توجه ورزشکاران مطرحی قرار گرفته و همین امر می‌تواند تبلیغ پرقدرتی برای این برند باشد و از اهمیت بالای آن خبر دهد. حتما تا به حال متوجه شده‌اید که ورزشکاران مشهوری چون لیونل مسی، سرنا ویلیامز و… کفش‌های این برند را برای مسابقات ورزشی خود انتخاب کرده‌اند.

درست است که برند نایک در ابتدا به تولید کفش‌های ورزشی و کتانی اکتفا می‌کرد اما یک اتفاق ساده باعث شد که این برند به فروش بالایی برسد و در نهایت حوزه فعالیتش گسترش یابد به نحوی که امروزه شاهد وجود انواع وسایل ورزشی از این برند محبوب هستیم. و اما آن اتفاق ساده که به مطرح شدن این برند بسیار کمک کرد زمانی به وقوع پیوست که طراحان این برند تصمیم گرفتند، برای مایکل جردن کفش منحصر به فردی تولید کنند که این ورزشکار د رآن روزها توانست به واسطه محبوب و مطرح شدنش کمک شایانی به افزایش کسب درآمد نایک کند. اگر به دنبال یک کفش مارک و ایده‌آل و بی نقص هستید، به شما توصیه می‌کنیم که از کفش‌های این برند استفاده کنید زیرا علاوه بر زیبایی و تنوع بسیار، مورد توجه ورزشکاران نیز می‌باشند.

کفش برند آدیداس (Adidas)

اگر قصد تهیه و خرید از برند آدیداس را دارید، باید بدانید که کفش‌های این برند از جمله مرغوب‌ترین و با کیفیت‌ترین‌ها در سراسر جهان شناخته شده‌اند. کفش‌هایی با کیفیت مطلوب که در واقع می‌توان گفت که به نوعی بهترین انتخاب برای پیاده‌روی می‌باشند. همچنین برند آدیداس بهترین انتخاب برای افراد تنوع طلب و با سلیقه است زیرا بیش از 600 مدل، طرح و رنگ داشته که هر یک از آنها ویژگی‌های استاندارد و قابل قبولی برای ورزش و پیاده‌روی دارند. به این ترتیب کفش مارک آدیداس می‌تواند انتخاب ایده‌آلی برای هر فرد و در هر سنی باشد.

کفش مارک اسکیچرز (Skechers)

اگر به دنبال یک جفت کفش مناسب و اسپرت برای استفاده روزانه خود هستید، بدون شک کفش‌های اسکیچرز بهترین انتخاب خواهند بود زیرا موادی که در ساخت کفش‌های این برند به کار برده می‌شود، آنها را برای استفاده روزانه مناسب‌تر می‌سازد. به عنوان مثال، یکی از ویژگی‌های پر رنگ کفش‌های اسکیچرز، سطح زیرین آن است که باعث می‌شود شما با آسودگی خاطر بر روی هر سطحی که می‌خواهید قدم گذاشته و به هیچ عنوان نگران لیز خوردنتان نباشید. نمونه دیگری که وجود دارد و انتخاب کفش مارک اسکیچرز را برای استفاده طولانی مدت در طول روز مناسب می‌سازد، وجود کفی‌های طبی درون کفش است که راحتی پای شما را تضمین کرده و جدا از آن از آسیب رساندن به شکل ظاهری کفش جلوگیری به عمل می‌آورد.

حال که سه نمونه از بهترین برندها را به شما معرفی کرده‌ایم، بهتر است که در ادامه نحوه شناسایی نمونه‌های کفش مارک اصل و های کپی آن را نیز برایتان شرح دهیم.

فرق کفش مارک اصل با های کپی چیست؟

شاید با خود فکر کنید که تشخیص اصل و های کپی بودن کفش مورد نظرتان کار بسیار ساده‌ای خواهد بود. این موضوع بیشتر به میزان مهارت شما در تشخیص نمونه اصل کالا بستگی دارد. یعنی اگر اطلاعات چندانی در این زمینه نداشته باشید، نمی‌توانید نمونه اصل را به راحتی تشخیص دهید، به همین جهت باید به مواردی چون میزان قیمت، شناسنامه کفش و…. دقت و توجه داشته باشید.

مثلا به یاد داشته باشید که زبانه داخلی کفشتان را مورد بررسی قرار دهید چرا که اگر کفش شما اصل باشد باید مشخصات آن در زبانه داخل حک شده باشد. سپس آن مشخصات را باید با مشخصات درج شده بر روی جعبه کفش تطبیق دهید؛ چنانچه مشخصات یکسان بودند، کفش شما اصل می باشد. اما باید توجه داشته باشید که در برخی نمونه‌های‌های کپی، این اصل رعایت شده است.

دکمه بازگشت به بالا