سلامت و دانشگزارشگر کسب و کار

چگونه یک کلینیک کاشت مو معتبر پیدا کنیم؟

کلینیک کاشت مو، راه نجات از طاسی سر

ریزش مو و طاسی سر یکی از رخدادهای ناگواری است که برای افراد در سنین بالا رخ می‌دهد، اما گاهاً برخی افراد جوان نیز بسته به ژنتیک و تغذیه‌ای که دارند دچار این عارضه‌ی پوست و مویی خواهند شد. بدیهی است که مشاهده این وضعیت برای هیچ یک از افراد خوشایند نبوده و همواره راهکارهای گوناگونی را برای خلاصی از این وضعیت امتحان می‌کنند. زمانی که درمان با دارو و روش‌های اولیه پاسخ مثبت ندهد، متخصصین پوست و مو روش کاشت مو در پیشرفته ترین کلینیک کاشت مو ایران در تهران را پیشنهاد می‌کنند. به بیان ساده‌تر انجام کاشت روی کف سر آخرین راهکار و مطمئن‌ترین آن برای خداحافظی با طاسی سر می‌باشد. بنابراین با قاطعیت می‌توان گفت کلینیک کاشت مو نقش سنگینی را در سلامت و زیبایی افراد ایفا می‌کند.

از آنجا که ریزش مو و طاسی سر موجب به هم خوردن آرامش روحی روانی افراد می‌شود، تمامی کلینیک‌های کاشت مو این کار را با هدف آرامش دادن به افراد و برگرداندن زیبایی ایشان انجام می‌دهند. کاشت موی سر زیبایی چهره را دوچندان کرده و اعتماد به نفس افراد را در مجامع مختلف بالا می‌برد.

فاکتورهای مهم برای انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو

قطعاً شما هم با نگاهی گذرا به جای جای استان محل سکونت خود متوجه شده‌اید که تعداد کلینیک‌های زیبایی در زمینه پوست و مو بسیار زیاد شده است، اما مسلماً نمی‌توان به تمامی این مراکز اطمینان کرد. برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب و دلخواه حتماً می‌بایست فرآیند کاشت را در مرکز زیبایی انجام دهید که از اصلی‌ترین ویژگی‌های یک کلینیک مورد اطمینان برخوردار باشد. برخی از مهم‌ترین معیارها برای انتخاب کلینیک عبارتند از:

 • اولین و مهم‌ترین معیار مهم برای انتخاب کلینیک کاشت مو بررسی توانایی پزشکان و متخصصان فعال در آن مرکز می‌باشد؛ چرا که این پزشکان یک کلینیک هستند که موجب نام آوری شده و می‌توانند رضایت مراجعه کنندگان را جلب نمایند. اگر پزشکان و پرسنل یک مرکز زیبایی پوست و مو از تبحر و توانایی کافی برای درمان افراد برخوردار باشند، تعداد افراد زیادی از مراجعه به آن کلینیک نتیجه خواهند گرفت. بنابراین یکی از شیوه‌های انتخاب کلینیک کاشت مو آن است که درصد رضایتمندی مراجعه کنندگان آن را بررسی کنید.
 • در اختیار داشتن ابزار و تجهیزات لازم به روز و مدرن از دیگر ویژگی‌هایی است که یک کلینیک خوب باید داشته باشد، طبیعتاً اگر پزشک تجهیزات لازم برای اجرایی کردن درمان مدنظر را نداشته باشد، عملاً دانش او به کار افراد مختلف نخواهد آمد.
 • داشتن مدارک قانونی برای کار و عملکرد قانونی کلینیک را نیز حتماً باید مورد بررسی قرار دهید، تا مورد ضرر و زیان واقع نشوید.
 • بررسی ««هزینه کاشت مو »» هم این امکان را به شما می‌دهد که کلینیک خوب را از بد تشخیص دهید. کاشت مو یک فرآیند سخت و هزینه بردار در جهان است، بنابراین اگر مرکز با قیمت‌های بسیار پایین در حال ارائه این خدمات باشد، می‌بایست به قانونی بودن کلینیک و تبحر پزشکان آن شک کنید.

موارد فوق چهار معیار کلی برای پیداکردن برترین کلینیک کاشت مو در تهران یا سایر استان‌های کشور است که می‌تواند به شما در انتخاب کمک شایان توجهی بکند. البته ممکن است در مواردی خاص در استان یا شهر محل سکونت شما کلینیک خوبی پیدا نشود و برای انجام این درمان ناچار به مسافرت به شهرهای دیگر شوید، که البته در قبال دریافت نتیجه‌ی مثبت بسیار ارزشمند خواهد بود.

بهترین زمان برای کاشت مو

شاید خیلی ها با این سوال روبرو هستند که بهترین زمان کاشت مو چه موقع می باشد؟ یا این سوال پیش می آید که هر چه زودتر باید برای کاشت مو اقدام کرد بهتر است یا نه. در حقیقت بهترین زمان برای کاشت مو برای هر فردی متفاوت است. مشخص کردن بهترین زمان برای آن نیاز به بررسی عوامل مختلفی دارد.

در اینجا بهترین دکتر کاشت مو در تهران باید قبل از هر کاری داشتن شرایط مناسب برای پیوند مو بیمار را بررسی کند.  عواملی که زمان کاشت مو تاثیر می‌گذارد شامل سن بیمار ، میزان ریزش مو و طاسی سر ، سطح انتظارات بیمار و تعداد تارهای ناحیه اهدا دهنده می باشد.

بهترین سن برای کاشت مو زمانی است که دوره ریزش مو به اتمام رسیده باشد که معمولا تا سن ۲۵ سالگی مشخص می شود. البته سن مناسب برای کاشت مو بالای ۳۰ سالگی است. البته همانطور که گفتیم ، شرایط ریزش مو برای هر فردی متفاوت می باشد.

بهترین روش برای کاشت مو

برای پیوند موها ، ابتدا از ناحیه اهدا دهنده گرافت ها برداشته می شود و به ناحیه طاسی سر منتقل می شود. به طور کلی کاشت مو به دو روش FIT و FUT انجام می شود که امروزه با پیشرفت تکنولوژی مراحل این دو روش با متدهای جدیدتر قابل انجام است. تنها فرق بین روش FIT و FUT طریقه برداشت گرافت ها و پیوند آن است.

بهترین روش برای کاشت مو روشی است که با سرعت بیشتر و آسیب پذیری کمتری به گرافت ها انجام شود. مواردی مانند نداشتن خونریزی ، باقیمانده جای زخم و آسیب نرسیدن به گرافت های کناری از ویژگی های یک روش مناسب و پیشرفته می باشد‌. بنابراین بهترین دکتر کاشت مو در تهران کسی است که با توجه به شرایط فرد بهترین روش را برای پیوند موها انتخاب کند تا کمترین عوارض را به همراه داشته باشد و مراحل بهبودی سریع تر به اتمام برسد.

چه کارهایی باید بعد از کاشت مو انجام داد؟

اگر هم عمل پیوند مو توسط بهترین دکتر کاشت مو در تهران انجام شود ، باز هم نتیجه نهایی به انجام مراقبت های لازم بعد از آن بستگی دارد. بخاطر همین ، توصیه های فراوانی برای انجام آن شده است. فردی که قصد دارد این عمل را انجام دهد ، باید بداند بعد از آن ، چه کارهایی انجام دهد.

مراقبت های لازم بعد از کاشت مو شامل موارد زیر است:

 • با توجه به شرایط بیمار بعد از کاشت مو ، باید حدود ۶ الی ۱۵ روز استراحت کند و تا زمان بهبودی مرخصی کاری بگیرد. البته نظر دکتر در این مورد بسیار مهم است.
 • توصیه می شود ، چند روز بعد از عمل جراحی کاشت مو از خوردن نوشیدنی های الکی پرهیز شود.
 • حدود دو هفته شنا کردن ممنوع می باشد ، بخصوص در استخرهای عمومی که حاوی کلر می باشد‌.
 • معمولا بعد از جراحی ، در نواحی پیوند مو سر متورم می شود. برای کاهش تورم در چند روز بعد از عمل باید با کمک چند بالش سر در وضعیت بالاتری از بدن قرار بگیرد.
 • شستشوی موها بعد از جراحی پیوند مو بسیار مهم است. در روزهای اول بعد از عمل موها باید به آرامی شسته شود و از برخورد مستقیم آب به گرافت های کاشته شده جلوگیری شود. اما بعد از یک هفته می توان هنگام دوش گرفتن محل پیوند گرافت ها را با نوک انگشتان بشورید.
 • هرگز بعد از حمام رفتن موهای خود را با سشوار خشک نکنید. بهتر است موها به صورت طبیعی خشک شوند. استفاده از سشوار باعث آسیب رسیدن به فولیکول های مو خواهد شد.
 • برای کاهش تورم در دو روز اول بعد از کاشت مو میتوان نواحی پیشانی اطراف چشم را کمپرس یخ قرار داد و از روز سوم به بعد از کمپرس گرم استفاده شود. این کار به بهبودی روند درمان کمک می کند و باعث می شود پیوند مو با حداقل تورم همراه باشد.
 • احساس خارش در هفته اول طبیعی بوده و نشان دهنده خوب شدن زخم های حاصل از جراحی است.
 • انجام هرگونه فعالیت ها یا ورزش های بدنی سنگین یک ماه بعد از کاشت مو ممنوع است. پیاده روی معمولی مانعی ندارد.
دکمه بازگشت به بالا