اجتماعگزارشگر کسب و کار

معرفی لوازم دوچرخه سواری ضروری که باید آشنا شوید

چرا نیاز به لوازم جانبی دوچرخه داریم ؟

واضح است که تمام لوازم جانبی مورد نیاز و ضروری، هنگام خرید همراه دوچرخه موجود نیست. بلکه هر شخصی که می خواهد دوچرخه سواری کند، شخصاً وسایلی را که نیاز دارد، باید تهیه کند. لوازم جانبی دوچرخه بسیار متنوع هستند که متناسب با نیازتان، باید لوازم را خریداری کنید. مطمئناً شخصی که به صورت حرفه ای دوچرخه سواری می کند، با شخصی که این کار را برای سرگرمی انجام می دهد، نیازهایشان کاملا متفاوت است. پس به همین دلیل است که میگوییم، متناسب با نیاز و حرفه ای که دارید، وسایل جانبی که لازم دارید را تهیه کنید.

شاید شما هم مثل خیلی ها هر روز دوچرخه سواری کنید. یا ممکن است به جای وسایل نقلیه دیگر، از دوچرخه استفاده کنید، تا در کاهش آلودگی هوا نقش داشته باشد. در هر صورت، وجود بعضی لوازم جانبی ضروری است و شما باید آن ها را بخرید. اگر می خواهید بدانید هنگام خرید لوازم جانبی دوچرخه، باید به چه مواردی دقت کنید، به مطالب زیر توجه کنید.

در خرید لوازم جانبی دوچرخه چه مواردی را رعایت کنیم ؟

وسایل جانبی، شامل آینه، ترقه، چراغ، پمپ دستی، قمقمه، کیف، قفل، دستکش و کلاه ایمنی، روکش زین و راهنما ها است. خرید لوازم جانبی دوچرخه باعث می شود دوچرخه سواران با ایمنی و خیال راحت، این ورزش را انجام دهند. اما بیایید کمی بیشتر به این موضوع دقت کنیم و نکات مهم، در مورد خرید این لوازم جانبی را به شما یاد آور شویم.

کلاه ایمنی

برای پاسخ به سوال تجهیزات دوچرخه سواری چیست ، لازم است به کلاه ایمنی اشاره کنیم. سر مهم ترین عضو بدن ما است پس باید از آن به طور ویژه ای نیز مراقبت شود. کلاه ایمنی مخصوص دوچرخه سواری دارای دو قسمت اصلی است: قسمت داخلی نرم و قسمت بیرونی که از جنس سخت و محکم ساخته شده است. قسمت بیرونی طوری طراحی شده که آسیبی به جمجه نرسد. استفاده از کلاه ایمنی یکی از کارهایی است که باید برای ایمنی خود به آن توجه کنیم. مسئولیت بررسی کلاه کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال با والدین آن ها است و در صورت عدم استفاده، والدین آن ها جریمه خواهند شد.

چراغ سفید در جلوی دوچرخه و چراغ قرمز در پشت آن

 اگر نیاز است که در تاریکی مطلق دوچرخه سواری کنید پس برای حفظ سلامتی خود باید از چراغ های مختلف در جلو و عقب دوچرخه خود استفاده کنید. استفاده از چراغ ها عمدتا دو دلیل دارد:

تکمیل دید خودتان در تاریکی، تا به چیزی برخورد نکنید و یا به عابر پیاده ای آسیب نرسانید.

تکمیل دید وسایل نقلیه دیگر، این مورد کلیدی تر است زیرا یک دوچرخه بسیار کوچک است و اگر در هنگام شب در خیابان تاریک دیده نشود، ممکن است اتفاقات ناگواری برای دوچرخه سوار پیش بیاید.

زنگ

در پاسخ به سوال تجهیزات دوچرخه سواری چیست ، لازم است به زنگ دوچرخه اشاره شود زیرا هنگام سبقت گرفتن از یک دوچرخه دیگر و یا رد شدن از کنار عابرین پیاده بسیار کارآمد و مهم خواهد بود.

نوار راهنما

وجود یک نوار راهنما، در طول ۲۵۰ میلی متر و عرض ۲۵ میلی متر در پشت زین هر دوچرخه ای ضروری است زیرا ‌موجب شناسایی دوچرخه در تاریکی، توسط دوچرخه سواران دیگر، عابربن پیاده یا دیگر وسایل نقلیه می شود.

قفل دوچرخه

میدانید یکی دیگر از تجهیزات دوچرخه سواری چیست ، داشتن یک قفل کوچک و سبک است که اگر از دوچرخه خود برای رفت و آمد به محل کار، مدرسه یا دانشگاه استفاده می کنید، نیاز به یک قفل سبک ومحکم دارید تا در صورت پیدا نکردن جای امن برای نگه داری آن، دوچرخه را قفل کنید و با خیال راحت به کارتان برسید.

تلمبه تیوپ یدک دوچرخه

یکی از ابزارهای کاربردی در باد کردن لاستیک و تیوپ، تلمبه است. اگر شما هم در کودکی دوچرخه داشته‌اید حتما تلمبه‌های دستی را به خاطر می‌آورید. کار با تلمبه دستی احتیاج به یک کمکی دارد که در نگه داشتن سوزن تلمبه شما را همراهی کند. تلمبه دوچرخه دارای انواع مختلفی بوده که در تعداد سیلندر و حجم هوای جا به جایی با هم متفاوت هستند و هر کدام به شکلی کار را راحت می‌کنند و جزء تجهیزات ضروری دوچرخه سواری محسوب می شود. تلمبه مدل پایی گزینه‌‌ی مناسبی برای دوچرخه است و با چند حرکت پا حجم زیادی هوا را وارد تیوپ می‌کنید. حتما هنگام خرید دوچرخه برای خود یا فرزندتان تلمبه تیوپ آن را نیز تهیه نمایید.

لوازم تعمیرات دوچرخه

اگر برایتان سوال است که لوازم مهم تعمیرات دوچرخه در تجهیزات دوچرخه سواری چیست ، باید بگوییم که اگر نمی خواهید هزینه زیادی را برای تعمیر دوچرخه خود بکنید و یا برای کوچک ترین چیزی آن را به تعمیرگاه ببرید، لازم است که لوازم تعمیراتی ساده مانند آچار، پیچ گوشتی و انبر دست را به همراه خود داشته باشید.

لباس مناسب

انتخاب لباس مناسب برای دوچرخه سواری، مخصوصا حرفه ای نکته بسیار مهمی است به همین علت باید ژاکت، شلوار، کلاه و دستکش مخصوص دوچرخه سواری به همراه داشته باشید تا بتوانید در هنگام دوچرخه سواری احساس راحتی و آرامش بیشتری داشته باشید و در هنگام بروز هر گونه حوادثی به شما آسیبی وارد نشود.

کیف دوچرخه

در ادامه پاسخ به سوال تجهیزات دوچرخه سواری چیست ، نیاز است که به یک کیف کوچک در پشت یا جلوی دوچرخه اشاره کنیم زیرا تمامی لوازم بالا باید در جایی برای حمل قرار گیرند. یک کیف کوچک اما کاربردی در پشت دوچرخه می تواند کمک بسیار بزرگی به ما کند.

کیلومتر شمار

امروزه بیشتر دوچرخه سواران به این فکر می کنند که چگونه می توانند از نظر فنی در این ورزش پیشرفت کنند تا بتوانند از بهترین رکابزنان باشند و رکورد رکاب زدن خود را بشکنند.

تاکنون تمرینات بسیار و متنوعی برای دوچرخه سواران انجام شده است تا ورزش خود را توسعه دهند که به آمادگی جسمانی و افزایش قدرت عضلانی و حجم هوازی کمک می کند.

با این حال دوچرخه سواری به تجهیزاتی نیاز دارند تا بتوانند خود را در این زمینه تقویت کنند. به همین دلیل یکی از بهترین لوازم جانبی دوچرخه ارائه شده به آنها خرید کیلومتر شمار حرفه ای است که با هر برنامه و رکابی به آنها کمک می کند

تا از گذشته خود پیشرفت کرده و رشد کنند. بنابراین انواع کیلومترشمار دوچرخه از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه بوده و تمامی نیازهای شما را برای سواری خوب برآورده می کند

قمقمه آب

مقمه دوچرخه اساساً به گونه ای طراحی شده است که دوچرخه سوار می تواند در حین دوچرخه سواری نوشیدنی مصرف کند و گیره قمقمه نیز روی دوچرخه نصب می شود تا فرد برای گذاشتن بطری آب خود مشکلی نداشته باشد.

قمقمه دوچرخه یکی از پرکاربردترین لوازم جانبی دوچرخه است. نوشیدن آب در هر ورزشی برای جلوگیری از کم آبی ضروری است. به همین دلیل توصیه می شود هنگام ورزش، مخصوصاً هنگام دوچرخه سواری، یک بطری آب همراه داشته باشید.

قمقمه های دوچرخه روی دوچرخه های کودکان و بزرگسالان موجود است و به صورت کارکردی همراه با دوچرخه موجود است. قمقمه های دوچرخه دارای مدل های متفاوتی هستند که توسط شرکت های بسیاری ساخته و تولید می شوند و باعث شده تا رقابت در این زمینه افزایش یابد و مردم به نفع محصول و کیفیت، قمقمه های آب دوچرخه را خریداری کنند

شانژمان دنده

دوچرخه ای با اجزا و قطعات مختلف و تولید هر جزء با تنوع زیاد، انتخاب را با مشکل مواجه می کند، بنابراین باید اطلاعات لازم و کافی برای انواع قطعات دوچرخه را داشته باشید تا بتوانید خریدی مطمئن و با کیفیت را تجربه کنید. یکی از این قطعات مهم تجهیزات دوچرخه است.

داشتن دنده های بیشتر دوچرخه سواری را برای ما در محیط های راحت تر می کند.به این معنی که داشتن دنده های متعدد باعث می شود دوچرخه حالت های سرعت چندگانه داشته باشد و این همان تغییر سرعت است.

به عنوان مثال وقتی می گوییم دوچرخه دو دنده دارد منظورمان این است که دوچرخه با دو سرعت متفاوت تغییر می کند به طوری که دوچرخه های 3 دنده دارای 3 دنده مجزا هستند که هر کدام به عنوان یک قسمت جداگانه کار می کنند.

دکمه بازگشت به بالا