عمومیگزارشگر کسب و کار

آموزش دوخت پیراهن دخترانه آستین دار با الگو

آموزش دوخت لباس بچه گانه برای چه کسانی مناسب است؟

دوره های مختلفی مانند دوره مانتو دوزی با مدرک فنی حرفه ای و دوره خیاطی با روش مولر که در زمینه آموزش خیاطی لباس های بچه گانه وجود دارد، می تواند برای افراد مبتدی، حرفه ای و متوسط مناسب باشد. علاوه بر این حتی والدین هم می توانند با گذراندن دوره های ابتدایی دوخت لباس بچه گانه، از مزیت های این دوره ها و آموزش ها برای دوختن لباس هایی زیبا برای فرزندان شان استفاده کنند. افرادی که به دنبال شروع یک کسب و کار حرفه ای هستند، می توانند با شروع دوره های آموزش دوخت لباس برای بچه ها و دوره الگوسازی، شانس موفق شدن شان در این بازار را چندین برابر کنند. این روز ها لباس های بچه گانه محبوبیت بسیار زیادی دارند و می توان گفت یکی از بهترین گزینه های آموزشی موجود است.

دلیل محبوبیت بالای آموزش دوخت لباس بچه گانه چیست؟

دوختن لباس های بچه گانه یکی از محبوب ترین گزینه ها بین هنرجویان مبتدی و خیاطان حرفه ای است. دلیل آن هم آزادی بالایی است که در دوخت این نوع وجود دارد. دست خیاط برای تخیل و ایده پردازی در دوختن لباس های بچه گانه بسیار باز است. لباس های بچه گانه آنقدر زیبا و دوست داشتنی هستند که می توانند هر کسی را به وجد بیاورند. حتی اگر کسی از خیاطی سر در نیاورد هم به همان اندازه می تواند با دیدن لباس های بچه گانه هیجان زده شود.

آموزش طرز دوخت پیراهن دخترانه تابستانی دوبندی

خیاطی بدون الگو روشی آسون برای تازه کارهائیه که به خیاطی علاقمندن و دوست دارن لباس هاشونو خودشون بدوزن. در این مطلب روش دوخت پیراهن دخترانه دوبندی تابستانی زیبایی را خواهید دید که حتی اگر به خیاطی آشنا نباشین هم می تونین اون رو بدوزین. این پیراهن برای خانوم هایی هم که خیلی بالاتنه پری ندارن خیلی خوشگل میشه.

لوازم مورد نیاز :

پارچه

کش ماسوره ای

تور یا نوار تزیینی

نحوه محاسبه متراژ پارچه مورد نیاز :

اول متراژ پارچه رو حساب می کنیم

دور سینه رو اندازه بگیرید در ۲.۵ ضرب کنید میشه عرض مورد نیاز

ارتفاع پارچه هم به اندازه قد از سر شانه تا جایی که میخوایم لباس باشه

برش پیراهن دو بندی :

اول برای خود لباس بک مستطیل برش میزنیم به قد لباس و عرض ۲.۵ برابر دور سینه

دو عدد نوار ۳ سانتی در طول دلخواه برای بند لباس

و اگر بخواهیم مثل لباس بالا پا چین بدیم

یک نوار در عرض ۱۰ سانت و طول دو برابر مستطیلی که برای پیراهن برش زدیم

خیاطی بدون الگو / دوخت پیراهن تابستانی دخترانه :

لبه بالای لباس رو یک سانت تو بزنید

و شروع کنید به ساده دوزی، به عبارتی لبه لباس را تو بگذارید.

بعد از کنار لبهای که تو گذاشتین شروع به دوخت کش کنید.

حالا کش قیطانی مخصوص کش دوزی لباس رو دور ماسوره پیچانده و پیچ ماکو رو کمی باز کنید تا کش در ماکو به راحتی حرکت کنه یا اینکه ماکو رو ببرید سرویسکار مجاز براتون سریع برای کش تنظیم کنه. خطوط دوخت با هم نیم سانت تا ۷ میلیمتر فاصله داشته باشند و کش در زیر لباس باشه. به تعداد ردیف دلخواه دوخت رو ادامه میدیم تا ظاهر اسموک دوزی در بالاتنه ایجاد بشه.

خوب الان در اصل لباس تموم شده. اگر دوست داشته باشید پا چین بدین نوار پاچین رو مثل تصویر دو راه با درجه بلند طول دوخت بدوزید. سپس یکی از ردیف های دوخت رو انتخاب کرده و نخ ماسوره رو بکشید. با کشیدن نخ ماسوره پارچه جمع شده و اصطلاحا چین کش میشه.

ردیف دوم دوخت برای اینه که اگه احیانا موقع کشیدن نخ پاره بشه همه زحمتامون هدر نره وبقیه کار رو با ردیف دوم دوخت ادامه بدیم. پاچین را به لباس سنجاف بزنید. حالا پاچین رو پایین لباس بدوزید. لبه پایین پاچین رو تو بگذارید تا ریشه های پارچه پیدا نباشه.

درز پهلوی لباس را بدوزید.

نوار تزیینی یا توری دلخواهتون را به پایین پاچین بدوزین.

می تونین از روبان هم استفاده کنین و روی محل اتصال پاچین به بالاتنه دوخت بزنین.

نوارهای ۳ سانتی و یا حتی اگر میخواید بند باریکتر باشه ۱.۵ تا ۲ سانتی رو تا زده و با اتو ثابت کنید و بدوزید.

و در طول دلخواه بالای لباس متصل کنید این نوارها سر شانه گره میخورن و لباس رو نگه میدارند.

تمام شد.

آموزش تصویری و آسان دوخت پیراهن زنانه بدون الگو +فیلم

در این مطلب روش دوخت یک نمونه پیراهن رنانه بدون استفاده از الگو را برای شما آموزش می دهیم. این نمونه کار پس از تکمیل مانند شکل بالا خواهد شد. خیاطی بدون الگو یک روش آسان برای تازه کارهای هنر خیاطی هست. در این مطلب روش دوخت پیراهن زنانه را خواهید دید که حتی اگر خیلی هم به خیاطی آشنا نباشید می تونید اون رو بدوزید.

وسایل مورد نیازبرای دوخت پیراهن:

  • دومتر و نیم یا دو متر و هفتاد سانتی متر پارچه
  • سوزن ته گرد
  • قیچی
  • تیشرت
  • متر

برای شروع کار ابتدا از کنار گردن تا هر میزان بلندی دلخواه خود را با متر اندازه بگیرید، و بلندی پیراهن را به دست آورید.پارچه را یک بار از وسط تا  کنید تا دولای بسته داشته باشیم و یک بار دیگر از وسط تا میزنیم تا به چهارلای بسته تبدیل شود. تیشرتی که میخواهید برای این کار استفاده کنید را از وسط تا بزنید و روی پارچه قرار دهید. بطوری که قسمت جلوی تیشرت روی چهارلای بسته ی پارچه قرار بگیرد. حالا میتوانید با کمک تیشرتی که روی پارچه گذاشته اید آن را برش بزنید. با تا زدن آستین تیشرت، حلقه آستین روی پارچه را مشخص میکنید و آن قسمت را هم برش میزنید.

آموزش دوخت پیراهن زنانه

مقدار اضافی پارچه برای آستین و سجاف یقه مورد نیاز است. پارچه باقی مانده را به صورت دولای بسته تا کنید و آستین را مطابق شکل روی پارچه قرار دهید. به وسیله ی سوزن ته گرد می توانید حلقه آستین را روی پارچه تعیین کنید. سپس با صابون خیاطی حلقه آستین را علامت بزنید. حالا میتوانید آستین پیراهن را ببرید.

برای سجاف یقه، پیراهن را که برش زده اید از وسط تا کنید و قسمت یقه ی آن را روی پارچه ی باقی مانده که به صورت دولای بسته تا کرده اید بگذارید. سپس سجاف را به اندازه ی دور یقه و مقداری از سرشانه ببرید.

حالا سجاف ها را به یقه با سوزن ته گرد وصل کنید و با چرخ خیاطی قسمت دور یقه به جز سرشانه را به سجاف بدوزید. پس از این کار سرشانه ها را بهم وصل کنید.

در این مرحله ی نوبت وصل کردن آستین به پیراهن است. ابتدا حلقه آستین و سپس کناره های آستین و دوطرف پیراهن که در امتداد آستین است را با سوزن ته گرد بهم وصل کنید. با چرخ خیاطی ابتدا حلقه آستین را به پیراهن بدوزید و سپس دو طرف آستین و در ادامه دو طرف پیراهن را بهم وصل کنید.

سپس سر آستین را به اندازه ی دلخواه به داخل تا کنید و بدوزید.

پیراهن شما پس از دوخت به شکل زیر درمی آید. البته همانطور که در ابتدای متن گفتم دوخت این پیراهن ساده است اما شما می توانید آنرا با روبان دوزی یا مروارید و منجوق دوزی به سلیقه خود تزئین کنید.

دکمه بازگشت به بالا