عمومیگزارشگر کسب و کار

بهترین طراحی و مدل استخر خانگی مدرن

این مقاله راهنمایی برای زندگی در کنار استخرها خواهد بود، پس از دستش نده!

اگر ساخت ویلای شمال شما پایان یافته یا اگر قراره با بازسازی ویلای شمال، دستی به سر و روی آن بکشید، یکی از راه‌های پیش‌رو، ساخت استخر خانگی است آن هم با یک معماری مدرن و درجه یک. کافیه یکم خلاقیت چاشنی کار کنیم، اونوقته که صاحب یه استخر خانگی لوکس تو ویلای شمال می شیم، ویلایی که در حضور استخر نه تنها از حیث تفریحی قوی تره که حتی زیباتر از ویلاهای معمولی است.

بارها در اول خونه به این نکته پرداختیم که بعد از اتمام ساخت استخر ویلا، اگه به محوطه سازی و زیباسازی محیط بپردازیم، دیگه کاری کردیم کارستان و قیمت ویلای شمال، واقعا تقویت شده. اگر تا انتها با اول خونه همراه باشی، مسحور زیبایی‌های نمونه‌های مدرن و جدید استخر خانگی در ویلاهای بزرگ و فراخ خواهی شد.

استخر خانگی یعنی چی؟

همه چیز از تعریف استخر خانگی شروع میشه، میدونی استخر خانگی دقیقاً به چه معناست؟ یعنی ساخت یه استخر تو حیاط ویلا اما مجهزتر از استخرهای معمولی، تا مجبور نباشی برای پذیرایی از مهمون‌ها، اون‌ها رو به داخل ویلا دعوت کنی. در طراحی ساخت استخر خانگی، تمام وسایل مهم و ضروری رو در کنار استخر و درون حیاط جا میدیم مثل غذا، نوشیدنی، دوش حمام و سرویس بهداشتی کوچک. بنابراین بهترین مزیت ساخت استخر خانگی، خشک و دست نخورده باقی ماندن دکوراسیون داخلی ویلا است. تصویر زیر نمونه ای ساده از یک طراحی استخر خانگی رو نشون میده، با هم ببینیم.

مهم‌ترین نکات طراحی استخر خانگی!

دکوراسیون نمای خارجی، به نوعی در ساخت استخر خانگی رقم می خوره که شاهد یه فضای آروم و راحت در فضای باز باشیم، یه کاناپه خنک، چند صندلی و یک میز قهوه خوری برای معاشرت و گفتگو صمیمانه باشیم، عموما یه فضای ناهارخوری هم برای استخر خانگی لحاظ میشه که ممکنه در فضای باز یا حتی در فضایی داخلی باشه و همه این‌ها باعث خواهد شد با یک خانه کوچک ثانویه در اطراف ویلا باشیم. ساخت استخر خانگی اگر با طراحی هوشمند همراه باشه، به نوعی تکمیل کننده فضای ویلاست و تضمین می کند که استخر خانگی با طراحی ویلای شمال شما، ادغام و یکی می شود، خیلی زیباتر از قبل.

ساخت استخر خانگی در فضای کوچک یا بزرگ؟

عموماً زمانی که نامی از استخر خانگی به میان میاد، تصور عموم ساخت استخر در ویلاهای بسیار بزرگ، لوکس و تمام عیاره، جایی که در زیبایی بی رقیبه اما همیشه چنین نیست. استخر خانگی حتی در فضاهای کوچک هم قابلیت پیاده سازی داره، اجرای این استخرها در طرح‌ها و متراژهای متفاوت باعث شده حضورش در خانه های کوچک نیز به چشم بخوره و صاحب ویلا برای شنا و لذت بردن از محیط آبی، ناگزیر به ترک منزل نباشه.

تأثیر در دکوراسیون داخلی ویلا و نمای خارجی اون، مسبب استقبال بی نظیر صاحبان ویلا از ساخت استخر خانگی در شمال شده، عاملی که ما رو برآن داشت دست به نوشتن برده و مقاله ای را به ساخت استخر خانگی اختصاص دهیم. جدیدترین مدل استخر خانگی ویلا رو در ادامه با هم خواهیم دید.

1) استخر خانگی مدرن

تصویر بالا متعلق به ویلایی است بزرگ که به اندازه کافی فضای مناسب برای اجرا و پیاده سازی ایده های خلاقانه و رویایی را دارد. طراحی استخر روباز ویلای بالا، از نظر هندسی، بصورت نامنظم انجام شده به این معنا که شکل هندسی استخر، مربع یا مستطیل یا یک تصویر واضح هندسی نیست اما در عین حال بسیار زیباست. استفاده از نشیمن در اطراف ویلا این نوع طراحی را متمایز و متعادل ساخته. از شیشه‌های تمام قد برای جداسازی دکوراسیون داخلی و خارجی ویلا استفاده شده، دوست داری ببینی درون اون واحد ساختمانی که دور تا دورش شیشه است چه شکلیه؟ با ما تصویر زیر رو ببین.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنیم، حضور شیشه‌های سقف تا کف در سه طرف فضای داخلی، منجر به تابش مستقیم و دائمی خورشید شده، از طرفی باعث شده دید به منظره بیرون ایده آل باشه و یه هنرمند بتونه با ویویی بسیار شکیل، در نهایت آرامش به خلق نقاشی بپردازه. چیزی که در روشن و پویا به نظر رسیدن محیط، تاثیر بسزایی داره. استفاده از کفپوش‌هایی از جنس چوب افرا، به حضور مؤثرتر آفتاب، کمک شایانی می کنه.

2) همراهی آشپزخانه و استخر در ساخت ویلای شمال

شاید فکر می کنی برای ساخت یه ویلای تفریحی، داشتن استخر کفایت می کنه، اما کافیه کنارش یه آشپزخونه کوچیک تو فضای باز بذاری، اونوقته که طراحی ویلای شمال ات، بدون نقص میشه و میتونی با خیال راحت از دوستان و مهمان‌هات پذیرایی کنی. اگر اهل دید و بازدید هستی و دائما تو ویلای شمال جمع های صمیمی و دورهمی‌های خودمونی دارید، بهترین کار ساخت ویلای استخردار به این شیوه است، یعنی ساخت استخر لوکس به همراه آشپزخانه ای مدرن در فضای باز، این طوری بدون این که اجازه تجاوز به حریم خصوصی به مهمانات بدی، بدون این که وارد حریم شخصی و دکوراسیون داخلی ویلا بشن، سرگرم شده و با هم ساعت ها معاشرت و تفریح می کنید.

3) ساخت استخر فیروزه ای، باشکوه و خیره کننده

وقتی از طراحی استخر خانگی صحبت می کنیم دقیقا منظورمون چیه؟ چقدر طراحی ویلا استخردار میتونه مهم و تعیین کننده باشه؟ فرض کن در کنار استخر، یه نوشیدنی میوه ای، یه حوله کرکی و یه عینک آفتاب مشکی تنها چند قدم با صندلی شما فاصله داشته باشه، این یعنی یه استخر خانگی، به استخری که در فاصله کوتاهی از خانه کوچک و مدرن قرار گرفته و تو به سرعت میتونی به تمام وسایل مورد نیازت دسترسی داشته باشی، این یعنی یه طراحی خوب، لذت بودن در استخر رو تصاعدی بالا می بره، درست همون هدفی که ما از دنبال می کنیم.

اگر قیمت استخر خانگی به نظرت گرانه و هزینه ساخت، به بودجه زیادی نیاز داره میتونی از استخر از پیش ساخته استفاده کنی، قیمت استخر از پیش ساخته شده در مقایسه با دیگر نمونه ها کمتره از این رو انتخاب ایده آلی به نظر میرسه. تصویر زیر رو به عنوان یک نمونه از استخر خانگی فیروزه ای، با هم ببینیم.

4) آرامش مهد ساخت استخر خانگی

طراحی استخر خانگی ویلا را به نوعی رقم بزن که تو و مهمانانت بتونی فقط روی یک چیز متمرکز شی: آرامش.

این احتمالاً مهم ترین نکته ای است که تصویر زیر به ما یادآور میشه. همانطور که اشاره کردیم، طراحی استخر خانگی در استفاده از انواع حوله ها و قرار دادن وسایل ضروری، درست در کنار استخر خلاصه نمیشه، بلکه جایی است برای ساعت ها استراحت، تجدید قوا و دور هم جمع شدن حتی زیر درخشش نور و گرمای آفتاب. مبلمان مدرن، کلیدی ترین عنصر برای طراحی استخر خانگی است، میشه یه استخر خانگی مدرن رو با استفاده از صندلی های حصیری برجسته و زیباتر نمود. رنگ سفید و براق یا آبی کمرنگ و آهسته، ایده‌های نابی برای طراحی دکوراسیون ویلا به کمک استخر خانگی است.

نمونه ای از آنچه تشریح کردیم به زیبایی در تصویر زیر قابل مشاهده است، یک استخر خانگی مینیمال، ساده، کوچک و در عین حال زیبا و منحصر به فرد.

5) وقتی قوانین ساخت استخر خانگی، جدی گرفته میشه

زمان طراحی استخر خانگی، نیازه که قوانین ساختمانی در مرکز توجه قرار بگیره و طراح به اون پایبند باشه، یکی از اصولی که لازمه در ساخت استخر خانگی حتما لحاظ شه، فاصله استخر از خانه و ویلاست، میزان فاصله لازمه طبق قوانین و کاملاً استاندارد باشه، این عدد بر اساس عمق آب تعیین میشه بنابراین برای ما مهمه که خانه و دسترسی به وسایل، پس از چه مسافتی از استخر، امکان پذیره.

آنچه در ادامه می بینیم نمونه ای از طراحی استخر خانگی کاملا منطبق با استانداردها و قوانین روزه، با هم به تصویر خیره میشیم، جایی که یک استخر لوکس با فضایی مدرن برای نشمین لحاظ شده و همه وسایل و امکانات مورد نیاز به سهولت قابلیت دسترسی داره.وجود یک درب شیشه ای ریلی، ارتباط فضای بیرون و داخل رو ساده تر و شکیل تر ساخته.

6) به معماری ویلای شمالت دقت کن!

استخر خانگی شما نیازی نیست دقیقا با معماری و طراحی ویلای شمال، یکی و یکسان باشه اما هماهنگ بودن این دو بسیار مهمه، نباید به گونه ای باشه که بعد از دیدن استخر خانگی احساس کنیم در یک حیاط اشتباهی فرود اومده. بنابراین در خطوط، سبک و استایل استخر خانگی دقیق شو و اطمینان حاصل کن که همسو با معماری ساختمان ویلاست تا از نظر بصری به چشم بیننده و مخاطب خوش بنشینه، درست همانند چیزی که در تصویر زیر شاهدش هستیم، نه تنها استخر و نمای خانه ثانویه تعبیه شده در کنار استخر فوق العاده اس که آنچه در تصویر می بینیم با طراحی خارجی ویلا که کمی از سمت راست تصویر آشکاره و به رنگ سفید هست، هماهنگه، این همان نکته مهمی است که در ساخت استخر خانگی نیازه مورد توجه واقع شه.

7) برای هر دو فضای باز و سرپناه داخلی برنامه ریزی کنید

درسته قراره ساخت استخر خانگی رقم بخوره، اما نیازه به دکوراسیون داخلی و خارجی ویلا به یک اندازه دقت و توجه شه، این رسالت اصلی در ساخت استخر خانگی است. ما در طراحی استخر ویلا، در کنار استخر، فضایی برای نشستن اختصاص میدیم، فضایی که به شما و مهمانانتان اجازه میده هوای تازه بخورید و از درخشش آفتاب لذت ببرید و در صورت بارندگی و نامساعد بودن هوا به فضای داخلی ساختمان پناه ببرید، به همین دلیل که استخر خانگی هنرنمایی همزمان استخر و ساختمان ویلاست تا جایی که هر دو پابه پای هم برای رفع نیازهای ما تلاش می کنند، همان پیامی که تصویر زیر برای ما دارد.

8) تو ساخت استخر خونگی، حریم خصوصی رو در نظر گرفتی؟

بدیهی است که مهمانان در حال شنا، مایل به دیده شدن حین شنا نیستند و دوست ندارن احساس کنن در معرض نمایش هستند، بنابراین طراحی استخر خانگی را به نوعی انجام بدید که با وجود شیشه مات، پرده های مناسب، دیوارهای محافظ یا صفحه نمایش‌های درست، مانع از مخدوش شدن حریم خصوصی فرد شود.

علاوه بر این، با افزودن متریال و وسایل مناسب به استخر خانگی مانع از خلوت به نظر رسیدن اون بشید. اگر برای آوردن نوشیدنی سرد یا یه حوله ابریشمی گرم، مجبورید از یک نقطه ویلا بارها به این ور و آن ور بروید این یعنی در طراحی استخر خانگی، آن طور که باید موفق نبوده اید، چنین پراکندگی دکوراسیون استخر خانگی رو تهدید می کنه و یک نقطه ضعف اساسی برای اونه.

استخرهای خانگی را با یه یخچال کوچک، مقداری تنقلات، حوله‌های اضافی، ظرف و ظروف و موارد مشابه همراه سازید تا در برآورده سازی نیازهای شما، بی همتا باشند. بهتره در کنار استخر، یه حمام کوچک دارای توالت، سینک و دوش در نظر بگیری تا مهمانان بتونن به محض اتمام شنا و خارج شدن از استخر، دوش مختصر بگیرن یا به شستشو بپردازن.

9) ساخت استخر خانگی در یک فضای مفصل

وسایل استخر ممکنه دست و پاگیر باشن بنابراین تمایل به تجمیع و خلاصه کردن اون‌ها بیشتره. زمانی که به طراحی استخر خانگی فکر می کنی بهتره با لایه بندی کردن قفسه‌ها، کابینت‌ها و فضاهای اختصاصی مورد نیاز، مانع از شلوغی گیج کننده در ساخت استخر خانگی شاید درواقع آنچه دوست داریم به هنگام دیدن یک ویلا استخری شاهدش باشیم، فضایی مرتب، تمیز و فراخه، بهتره وسایل جانبی مورد نیاز رو در کابینت ها و شلف‌های لایه ای، تاشو، جمع و جور و کوچک قرار بدیم تا آنچه در نگاه نخست می بینیم به نظر بزرگ و جادار بیاد.

10) اختصاص فضای زیاد به تفریح و سرگرمی

مهمانی و معاشرت نیمی از داشتن استخر خانگی است. بهتره اون ها رو با صندلی های راحتی، میزهای کوکتلی و قهوه خوری همراه کنید تا در کوتاه ترین زمان برای برگزاری مهمانی ها و جشن ها آماده بشید. بهتره از پارچه های شیک و متریال های ضدآب برای فضای باز استفاده کنید تا دوستانتان فکر نکنن که نمیتونن با مایو خیس روی صندلی ها بشینن.

11) وسایل الکترونیکی و مدرن رو که فراموش نکردی!

سیستم های صوتی، نورهای کنترل شده کمرنگ، وای فای و تکنولوژی‌های مدرن اثر شایانی در لذت بخش بودن و کافی بودن محیط دارند. این طوری استخر خانگی کاملا کاربردی میشه اگه دوست داری همزمان با شنا بتونی فوتبال های مهم رو ببینی یا سریال هایی که از دست دادنشون عذابه، حتما یه تلویزیون با صفحه نمایش بزرگ در نزدیکی استخر نصب کنید تا همزمان با آب تنی شاهد پخش تصاویر جذاب هم باشید، این طوری شاهد طراحی استخر خانگی ویلا به سبکی فوق العاده خواهید بود.

 

منبع : https://villasaze.ir/

دکمه بازگشت به بالا