سلامت و دانشگزارشگر کسب و کار

شامپو رنگ مو چیست و طرز استفاده صحیح از آن کدام است؟

انواع شامپو رنگ مو و طرز استفاده صحیح از آن

شامپو رنگ مو احترام موهای سفیدتان را نگه می‌دارد. بیایید خودتان را در شرایط زیر فرض کنید؛ آقا یا خانمی هستید که بسیار زودتر از آنجه که انتظار داشتید موهایتان یکی در میان سفید شده است. البته که موهای سفید محترم و دوست داشتنی هستند اما این شما هستید که تصمیم می‌گیرید، جوگندمی دیده شوید یا رنگی دیگر. بعضی وقتها موهای سفید ظاهری نامرتب به صورتتتان می‌دهد و شاید هم کمی مودتان را پایین بیاورد، حق شماست که به هر رنگی دوست دارید آنها را در بیاورید.

اما شاید سرتان هم خیلی شلوغ باشد و امکان این را نداشته باشید که مدام به آرایشگاه بروید، دلتان راه حلی سریع و آسان می‌خواهد. شاید هم برایتان مقرون به صرفه نباشد که هزینه زیادی را صرف رنگ کردن موها بپردازید. ممکن است هیچ کدام اینها به شما ربطی نداشته باشد و شما فقط تنوع طلب باشید و دلتان بخواهد هر دو هفته یک بار، رنگ جدیدی روی موهایتان امتخان کنید.

آن هم نه رنگ‌های معمولی و همه پسند، رنگ‌های فانتزی و خاص!! خوب با این حساب اگر از رنگ‌های دائم استفاده کنید و خیلی سریع رنگ عوض کنید، طولی نمی‌کشد که مویی روی سرتان باقی نخواهد ماند که بخواهید رنگش کنید. آها، یک موقعیت دیگر باقی مانده است، احتمالا شما عاشق میهمانی و دور همی هستید، وقتی به طور ناگهانی به میهمانی دعوت می‌شوید و دعوت را قبول می‌کنید و سریع آماده رفتن می‌شوید.

 با یک نگاه در آینه آه از نهادتان بر می‌آید که‌ای دل غافل، ریشه موهایتان تا کجا در آمده است و موهای سفید با لبخند کجی به شما چشمک می‌زنند. می‌خواهید چه کار کنید؟ اصلا در این روزها که پاندمی کرونا همه جا را فرا گرفته و ممنوعیت مشاغل اجازه فعالیت همه روزه به آرایشگاه‌ها نمی‌دهد و دل خودتان هم قبول نمی‌کند به خاطر رنگ کردن مو جان خودتان و دیگران را به خطر بیندازید؛ با ریشه‌های موی لجباز و موهای سفید محترم چه می‌کنید؟

شامپو رنگ مو راه گشای شماست؛ اما چرا؟

چشمهایتان را بستید و خودتان را در تمام موقعیت‌هایی که گفتیم فرض کردید؟ چه راه حلی به ذهنتان رسید؟ شامپو رنگ مو راه گشای شماست. راه حلی سریع و آسان که خودتان می‌توانید خیلی راحت به کارش بگیرید و مشکلتان را حل کنید. خرید شامپو رنگ مو و استفاده از آن مخصوص آنهایی ست که حوصله آرایشگاه ندارند، سرشان شلوغ است و وقت ندارند، تبحر خاصی در رنگ کردن موهای خودشان ندارند. از پرداحت هزینه‌های گزاف آرایشگاه‌ها خسته شده‌اند و موهایی حساس و شکننده دارند که تحمل رنگ موی دائم را ندارد.

شامپو رنگ مو

از اسمش پیداست که هم شامپوست و هم رنگ مو، یعنی دقیقا مثل شامپو روی موهایتان قرار میگیرد و سریع شسته می‌شود و رنگی به موهایتان می‌دهد.

شامپو رنگ مو با رنگ دائمی چه تفاوتی دارد؟

رنگ موهای دائمی که به طور مفصل از آن در مقاله ” بهترین و بدترین رنگ مو کدام است؟ ” آن را توضیح دادیم به صورت شیمیایی رنگ دانه‌های مو را از آن جدا می‌کنند و رنگ دانه رنگ شیمیایی را به جای آن می‌نشانند، ماندگاری طولانی مدت دارند و برای افرادی که موهای بلندی دارند به صرفه‌تر هستند.

شامپو رنگ مو اما فقط لایه‌ای از رنگ روی موها قرار می‌دهد، هر چه غلظت این مواد بیشتر باشد، ماندگاری بالاتر و رنگ تیره تری خواهد داشت. شامپو رنگ مو در مقایسه با رنگ مو دائم، ماندگاری کمتری دارد، بیشتر مناسب افرادی است که موهای کوتاهی دارند و یا موهایشان خاکستری شده و دلشان نمی‌خواهد با رنگ کردن به یکباره تغییر زیادی در چهره‌شان ایجاد کنند.

این افراد با استفاده از شامپو رنگ مو به مرور میتوانند تغییر نامحسوسی در رنگ موها ایجاد کنند. تنوع رنگی شامپو رنگ مو در بعضی برندها کم و در برخی دیگر زیاد است و رنگ‌ها یفامتری را هم در بر می‌گیرد، اما نباید توقعی که از آرایشگاه‌ها دارید از آنها داشته باشید و منتظر باشید دقیقا همان رنگی که روی جعبه رنگ می‌بینید روی موهایتان نمایان شود. شامپو رنگ مو با توجه به نحوه عملکردش بعد ا زچند بار شست و شو از روی موهایتان پاک می‌شود.

شامپو رنگ مو را چه طور استفاده کنید؟

رنگ کردن مو با شامپو خیلی ساده و راحت است. در اولین قدم مطمئن شوید موهایتان تمیز و به دور از آلودگی و چربی ست. موهایتان را خوب بشویید، شامپو رنگ و را مانند شامپو معمولی روی موها قرار دهید، میتوانید با کمی آب تغییری در غلظت آن ایجاد کنید.

دستور استفاده روی جعبه را بخوانید، بعد از سپری شدن مدتی که روی جعبه قید شده است، موها را بدون استفاده از شامپو و نرم کننده بشویید. یادتان باشد مثل هر ماده شیمیایی و آرایشی دیگر که در ارتباط مستقیم با پوست و چشمتان قرار می‌گیرد، ابتدا کمی از شامپو رنگ مو را روی پوست دستتان قرار دهید و در صورت ایجاد هر گونه حساسیت از استفاده شامپو رنگ مو بپرهیزید.

شامپو رنگ مو موهایتان را می‌سوزاند؟

خوب دقت کنید اگر هنگام استفاده از شامپو رنگ مو احساس کردید موهایتان قطعه قطعه می‌شوند، خیلی سریع بقایای شامپو را از موهایتان بشویید تا بیش از این آسیب نبینند.

چند بار می‌توانید از شامپو رنگ مو استفاده کنید؟

افراط در هر چیزی باعث ضرر و زیان خواهد بود، بهتر است ماهی یک بار بیشتر از شامپو رنگ استفاده نکنید و اگر مطمئن هستید که حساسیت ندارید هر دو هفته یکبار هم می‌توانید استفاده کنید، اما استفاده بیش از احد احتمال ابتلا به حساسیت‌های پوستی و ریزش مو و دیگر عوارض شامپو رنگ را بیشتر می‌کند.

تفاوت شامپو رنگ با رنگ مو

میان این محصول پرطرفدار و رنگ مو تفاوت های مختلفی وجود دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

– در مقایسه با رنگ موهای معمولی که باید با اکسیدان ترکیب شوند، این شامپوها در آب حل می شوند و به همین دلیل نیز استفاده از آنها بسیار آسان است.

– شامپوهای رنگ ماندگاری بالایی ندارد و رنگ آنها با چندین مرتبه شستشوی موها کمرنگ می شود، اما رنگ موهای معمولی معمولا دائمی و یا نیمه دائمی هستند.

– در فرآیند رنگ کردن موها به وسیله رنگ موهای دائم، رنگدانه های اصلی مو از آن خارج می شوند و رنگدانه های رنگ مو وارد ساقه مو می شوند. این در حالی است که شامپو رنگ، لایه ای بر روی موها ایجاد می کند که با شستشوی مداوم از بین می رود.

– رنگ موهای دائم بر روی تمامی موها با تمامی رنگ ها قابل استفاده هستند، اما امکان استفاده از شامپوهای رنگ تنها بر روی موهای سفید و یا موهایی وجود دارد که به پایه بالا رسیده باشد.

تنوع رنگ

شامپو رنگ ها در رنگ های بسیار متنوع و جذابی در بازار موجود هستند که از جمله آنها می توان به انواع رنگ های فانتزی نیز اشاره نمود. بنابراین همانند رنگ مو، به آسانی می توانید رنگ مورد علاقه خود را تهیه کنید. سهولت استفاده از این محصولات نیز موجب شده تا افراد بتوانند برای رنگ کردن موهای خود به صورت همزمان از چندین رنگ به شکل ترکیبی استفاده نمایند.

میزان ماندگاری شامپو رنگ

شامپوهای رنگ ماندگاری چندان زیادی ندارند و رنگ آنها با هر بار شستشو کمرنگ تر می شود. با این حال دوام این محصولات به عوامل مختلفی نظیر نوع مو، کیفیت شامپو و تعداد دفعات شستشو بستگی دارد. به عنوان مثال دوام و ماندگاری شامپو رنگ بر روی موی خشک، در مقایسه با موی چرب بیشتر است.

مزایای شامپو رنگ

اصلی ترین مزایای این شامپوها نسبت به رنگ موهای معمولی موجود در بازار به شرح زیر است:

– استفاده از این شامپوها بسیار آسان است و به کمک آنها می توان موها را در خانه و بدون مراجعه به سالن های زیبایی رنگ کرد.

– از آنجایی که برای رنگ کردن مو با این شامپوها از اکسیدان استفاده نمی شود، به موها آسیب کمتری وارد می شود.

– سرعت رنگ کردن موها با شامپو رنگ در مقایسه با رنگ موهای معمولی بالاتر است.

– این شامپوها موهای سفید را به خوبی پوشش می دهند.

معایب شامپو رنگ

این شامپوها در کنار مزایای متعدد، معایبی نیز دارند که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

– این شامپوها بر روی تمامی موها قابل استفاده نیستند و حتما باید بر روی موهای سفید و یا به پایه ۱۰ رسیده استفاده شوند.

– اگرچه آسیب های ناشی از شامپو رنگ از رنگ موهای شیمیایی کمتر است، اما نمی توان بیشتر از یک بار در ماه از آن استفاده نمود.

– ماندگاری این شامپوها زیاد نیست و معمولا رنگ آنها پس از چندین مرتبه شستشو از بین می رود.

منبع:

تانیرو

دیجی کالا

دکمه بازگشت به بالا