سلامت و دانشگزارشگر کسب و کار

تاثیرگرما بر روی نوار چسب ها چگونه است؟

تاثیر گرما بر روی نوارهای چسب

امروزه نوار چسب در هر کسب و کار و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و کاربردهای فراوان و متنوعی دارد. اما باید بدانید که هر نوار چسب برای چه کاری استفاده می شود. با نزدیک شدن به فصل تابستان، هوا بسیار گرم می شود. در این فصل گرما ممکن است تاثیر زیادی داشته باشد. روی نوارهای چسب این مقاله در مورد تاثیر گرما بر روی نوار چسب می باشد.

نوار چسب چیست؟

به عبارت دیگر به تمام نوارهای چسب در اشکال و اندازه های مختلف نوار چسب می گویند. نوارهای چسب شامل نوارهای چسب شیشه ای، نوارهای چسب الکترونیکی، نوارهای چسب کاغذی برای بسته بندی یا نوارهای چسب دو طرفه هستند. این می تواند شامل مواد پلاستیکی، پارچه، کاغذ، فوم و حتی فلز باشد. چسب ها دارای سطح چسبنده و حساس به فشار هستند. استفاده از چسب بسیار آسان است. یکی از محصولات جدید و پرطرفدار نوار چسب دو طرفه است.

گرما چگونه روی نوار چسب تأثیر می گذارد؟

نوارهای چسب کاربردهای مختلفی دارند. از نظر شیمی، نوار چسب باید در هر شرایطی پایدار باشد، اما در واقع، این نوارهای چسب در معرض دمای خاصی از هوا ضعیف می شوند، مثلاً اگر چسب نزدیک اجاق آشپزخانه باشد، ممکن است به دلیل گرما نیز باشد. چسب زیادی تحت تاثیر قرار می گیرد و استحکام چسب ضعیف می شود.

آیا در تابستان نباید از چسب استفاده کنیم؟!

با توجه به آنچه گفته شد قرار گرفتن نوار چسب در مقابل نور شدید باعث نرم شدن چسب آریانا پکینگ می شود و چسب استحکام خود را از دست می دهد و از محل نصب نوار چسب می لغزد. هنگامی که نوار چسب در معرض نور شدید تابستانی یا در محیط گرم قرار می گیرد، باعث ذوب شدن چسب پلاستیک و پلی اتیلن می شود. به همین دلیل مراقب باشید از چسب برای چسباندن چیزی که در محیط گرم قرار می گیرد استفاده نکنید. در بهترین حالت نوار چسب باید در جای خشک با حرارت کم قرار گیرد. به طور کلی دمای 60 تا 70 درجه فارنهایت خوب است.

نتیجه

متأسفانه چسب در تابستان و مکان های گرم نمی تواند راه حل باشد. البته نوارهای چسب صنعتی نیز وجود دارند که می توانند استحکام چسبندگی خود را در دمای نزدیک به 140 درجه فارنهایت حفظ کنند. بنابراین در تابستان از نوارهای چسب عاقلانه استفاده کنید.

دکمه بازگشت به بالا