سلامت و دانشگزارشگر کسب و کار

مراحل درمان مشکلات جنسی با استفاده از داروهای موجود

تقویت قوای جنسی

از آن‌جایی که میل و قدرت جنسی بخش مهمی از زندگی و مردانگی آقایان به‌ شمار می‌آید، بیشتر آن‌ها زمانی که با کمبود میل جنسی روبرو می‌شوند این مشکل را به زبان نخواهند آورد. مردها بر این باور هستند که به هیچ عنوان بی‌میل نمی‌شوند، اما واقعیت جور دیگری است. بسیاری از آقایان به دلایل مختلف میل جنسی کمی دارند. هر چه سریع‌تر و زودتر علل این مشکلات جنسی مشخص شود، زودتر نیز درمان خواهند شد با محصولات تیمارطب نیز میتوانید بر کیفیت رابطه جنسی خود بیافزایید. روش‌های زیادی برای درمان این بی‌میلی جنسی وجود دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با علت‌های از بین رفتن حس مردانگی، راه‌های درمان آن و نحوه تقویت میل جنسی کم در آقایان آشنا کنیم.

علائم کاهش میل جنسی در آقایان

همان‌طور که گفته شد اگر زودتر علائم کم شدن میل جنسی تشخیص داده شود و برای درمان آن اقدام کنید، می‌توانید کیفیت روابط خود را مانند قبل افزایش دهید و لذت ببرید.

از این علائم به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

 • با انجام نزدیکی، حس یکی بودن به شما دست نمی‌دهد.
 • فقط در اتاق خواب نوازش دارید.
 • میل زیادی به برقراری رابطه جنسی ندارید.
 • همیشه یک نفر شروع‌کننده رابطه است و دیگری تمایلی به انجام این کار ندارد.
 • حداکثر فقط یک یا دو بار در ماه نزدیکی دارید.
 • رابطه جنسی را بدون احساس و از سر وظیفه انجام می‌دهید.
 • به‌طور معمول هیچ تصور شهوانی از همسر خود ندارید.

اگر علائمی را که در بالا اشاره کردیم تجربه می‌کنید، یعنی میل جنسی شما رو به کاهش رفته است که بهترین کار مراجعه به پزشک و درمان بیماری  برای تقویت میل جنسی خواهد بود.

اما اگر به هر دلیلی تمایل به مراجعه حضوری نزد پزشک ندارید، می‌توانید با تماس بگیرید و از مشاوران این مرکز راهنمایی بگیرید و سوالات خود را بدون هیچ خجالت از آن‌ها بپرسید.

علت از بین رفتن حس مردانگی

مانند کم شدن میل جنسی می‌تواند منشاء روحی و جسمی داشته باشند. عواملی مانند ، مصرف بعضی از داروها، مصرف ، خستگی، مشکلات زناشویی، ، مشکلات هورمونی، کم شدن تستسترون، سابقه سوء استفاده جنسی داشتن، اختلالات جنسی مانند حس تحقیر شدن، نداشتن زمان و مشکلات مشابه علت کم شدن رابطه زناشویی هستند.

در ادامه مطلب به بیان چند مورد دیگر از علل کاهش میل جنسی در آقایان خواهیم پرداخت.

ترس و اضطراب از عملکرد

مردها در این مورد با دو مشکل رسیدن به اوج لذت جنسی در زمان بسیار کم و اضطراب داشتن از رضایت‌بخش بودن عملکرد خود در حین رابطه روبرو می‌شوند. همچنین انزال زودرس و به ارگاسم نرساندن شریک جنسی، آقایان را تحت فشار قرار می‌دهد که می‌تواند باعث کاهش میل جنسی آن‌ها شود.

بعضی از بیماری‌ها

بیماری‌های زیادی می‌تواند باعث کاهش میل جنسی شوند. از این بیماری‌ها به می‌توان اشاره کرد که سبب کم شدن حس شهوانی می‌شود. بالا، و بیماری‌های عروقی جریان خون را در اندام تناسلی کاهش می‌دهند که در میل جنسی نیز اثرگذار است. غده هیپوفیز در بدن تولید اکثر هورمون‌ها مانند هورمون‌های جنسی را بر عهده دارد. اگر در این غده تومور به وجود آید، می‌تواند باعث کم شدن میل جنسی فرد شود.

اختلال نعوظ در آقایان

اگر شخصی دچار اختلال نعوظ یا شود و آن را درمان نکند، به کاهش میل جنسی نیز مبتلا خواهد شد.

با توجه به نوع اختلال و با استفاده از داروهایی مانند سیالیس، ویاگرا و انواع مشابه که جریان خون در آلت تناسلی را افزایش می‌دهند، می‌توان به درمان این مشکل و تقویت میل جنسی کم در آقایان پرداخت.

نبود صمیمیت بین زوجین

کم شدن صمیمیت و ارتباط عاطفی بین دو نفر از عوامل کاهش میل جنسی است که تاپیک علت کاهش میل زنان نی‌ نی سایت نیز به آن پرداخته است. در این حالت با بغل کردن، ابراز علاقه، نوازش، بوسیدن، صحبت کردن و راهکارهای دیگر می‌توان این صمیمیت را دوباره افزایش داد.

کاهش لذت انزال

از دیگر مشکلات جنسی می‌توان به کم شدن لذت انزال اشاره کرد. برخی افراد پس از مدتی از رابطه زناشویی خود راضی نیستند و از آن لذت نمی‌برند. در این موارد بعد از گذشت زمان میل جنسی آقایان کاهش می‌یابد و به بی‌میلی جنسی دچار می‌شوند. کم شدن لذت انزال دلایل زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به کاهش هیجانات، یکنواخت شدن رابطه، تمرکز نداشتن در حین رابطه و مسائل مشابه اشاره کرد.

کاهش قدرت نعوظ

زمانی که آلت تناسلی مرد توانایی حفظ نعوظ را به مدت لازم برای عمل نزدیکی نداشته باشد، به آن اختلال نعوظ یا گفته می‌شود که با نارضایتی مداوم همراه است. این نارضایتی می‌تواند روی میل جنسی مرد تاثیر بگذارد و باعث کاهش آن در این افراد شود. کم شدن قدرت نعوظ که یکی از محسوب می‌شود، دارای علل زیادی است. از بین آن‌ها می‌توان استرس، اضطراب، افسردگی، نداشتن جسم و روان سالم، خشم، مصرف الکل و مصرف دارو اشاره کرد.

داروی کاهش دهنده میل جنسی مردان

مصرف بعضی از داروها باعث کاهش میل مردان نسبت به مسائل جنسی می‌شود. در ادامه تعدادی از این داروها را نام خواهیم برد.

 • داروهای گرفتگی سینه و بعضی از آنتی هیستامین‌ها
 • داروهایی که برای فشار خون بالا استفاده می‌شوند.
 • داروهای ضد افسردگی مانند ، و
 • داروهای ضد
 • داروهای کم‌کننده چربی خون و
 • داروهای
 • مواد اعتیادآور مانند سیگار، کوکایین، الکل، هرویین، مورفین و ماری جوانا

انواع روش‌های تقویت قوای جنسی

همان‌طور که می‌دانید بی‌میلی جنسی یکی از مشکلاتی است که به طور جدی روی زندگی زناشویی افراد تاثیر می‌گذارد و درمان نکردن آن می‌تواند اثرات مخربی روی زندگی زوج‌ها بگذارد.

بی‌میلی مانند تمام مشکلات جنسی دیگر درمان دارد و می‌توان با مراجعه به پزشک این مشکل را حل کرد. در ادامه شما را با تعدادی از روش‌های درمان بی‌میلی در مردان آشنا می‌کنیم.

تقویت میل جنسی با تستسترون

راه‌های زیادی برای درمان بی‌میلی در مردان وجود دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به درمان با تستسترون اشاره کرد. این نوع درمان روش‌های مختلی دارد که هر کدام به نوعی باعث افزایش و تقویت میل جنسی در آقایان می‌شوند.

از جمله این روش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • استفاده از ژل موضعی که روی پوست مالیده می‌شود.
 • تزریق تستسترون به‌صورت هفته‌ای
 • تجویز پوستی تستسترون
 • استفاده از چسب‌هایی که شبیه به قرص هستند و در زیر لثه‌های فک بالایی قرار می‌گیرند.
 • استفاده از قرص‌هایی که در زیر پوست ایمپلنت می‌شوند.

درمان با استفاده از افزایش سطح تستسترون می‌تواند به مدت یک یا دو هفته سطح این هورمون را در خون افزایش دهد و در نتیجه میل جنسی فرد افزایش یابد.

تقویت قوای جنسی با نور درمانی

نور درمانی یکی از روش‌های نوین درمان بی‌میلی است. در این روش افراد به ‏صورت روزانه در معرض نوری قرار می‌گیرند که قدرت آن حدود ۱۰ هزار لوکس است.

با قرار گرفتن در مقابل این نور، بدن هورمون LH ترشح می‌کند و این هورمون نیز باعث افزایش سطح تستسترون خون می‌شود. در نتیجه میل جنسی آقایان افزایش می‌یابد.

شاید تصور کنید که با قرار گرفتن در معرض نور خورشید می‌توانید این نور را دریافت کنید، ولی این تصور اشتباه است. نور خورشید قدرتی چند برابر دارد و بدن فقط در ۱۰ هزار لوکس می‌تواند هورمون LH را ترشح کند.

در افرادی که با استفاده از این روش مورد آزمایش قرار گرفته شدند، مشخص شد که میل جنسی آن‌ها بعد از دو هفته نور درمانی بسیار افزایش پیدا کرده است.

تقویت میل جنسی با تحرک

ورزش‌ها به ویژه ورزش‌های هوازی که به صورت مستمر و ادامه‌دار باشند می‌توانند از بروز مشکلات جنسی از جمله بی‌میلی جلوگیری کنند و در صورت بروز چنین مشکلاتی در درمان آن‌ها موثر باشند.

وقتی افراد تحرک داشته باشند و ضربان قلب آن‌ها افزایش پیدا کند، خون بیشتری در اندام‌ها جریان می‌یابد، استرس و اضطراب آن‌ها کاهش پیدا می‌کند و هورمون‌های بدن به تعادل می‌رسند.

ورزش‌های قدرتی نیز باعث می‌شوند سطح تستسترون خون افزایش پیدا کند. تستسترون نیز در درمان بی‌میلی جنسی تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد.

تقویت میل جنسی  آقایان با استفاده از روش‌های روانشناسی

همان‌طور که توضیح دادیم بیشتر مشکلات جنسی و بی‌میلی‌ها در رابطه با داشتن مشکلات روانی از جمله استرس و اضطراب است. این مشکلات ذهنی می‌توانند به‌صورت خیلی جدی در زندگی زناشویی تاثیر بگذارند و عواقب بدی داشته باشند.

برای درمان خود باید از روانشناسانی کمک بگیرید که بتوانند مشکلات شما را ریشه‌یابی کنند و برای درمان آن راه حل‌هایی ارائه دهند. وقتی استرس و اضطراب شما رفع شود، بی‌میلی جنسی نیز درمان خواهد شد.

۱: مشکلات روحی روانی از جمله دلیلی هستند که روی میل‌جنسی مردان تاثیر می‌گذارند. این مشکلات ریشه در ذهن و تفکر افراد دارند، ولی قابل حل هستند. برای این که بتوانید بی‌میلی جنسی خود را درمان کنید لازم است تا با این مشکلات روبرو شوید و آن‌ها را بپذیرید.
به عنوان مثال در طول رابطه‌های جنسی باید پذیرفت که هیچ رابطه‌ای بدون نقص نیست. با پذیرفتن این نقص‌ها و منطقی رفتار کردن با آن‌ها مشکلات موجود در حین رابطه با گذشت زمان کم خواهد شد و بی میلی‌جنسی نیز برطرف می‌شود.

۲: در طول رابطه جنسی سعی کنید از تخیل خود استفاده کنید. می‌توانند تاثیر بسیار زیادی در تقویت میل جنسی بگذارند. صحبت کردن درباره این فانتزی‌ها با شریک جنسی نیز می‌تواند در درمان این مشکل موثر باشد.

۳: برای برقراری رابطه جنسی باید با شریک‌تان صحبت کنید. صحبت درباره آن چه می‌خواهید انجام دهید، می‌تواند تاثیر زیادی بر بی‌میلی جنسی بگذارد.

۴: در طول رابطه فقط روی آلت‌های تناسلی تمرکز نکنید. تمرکز شما باید روی تمام نقاط بدن باشد، نه فقط روی نقطه‌ای خاص. تحریک شدن با دیگر نقاط بدن نیز روی افزایش و تقویت میل جنسی تاثیر می‌گذارد.

داروی گیاهی افزایش میل جنسی مردان

راه‌های درمان زیادی برای بالا بردن میل جنسی آقایان وجود دارد. یکی از این راه‌ها استفاده از داروهای گیاهی است. ترکیبات مفید در بعضی از این گیاهان و مواد غذایی برای تحریک هورمون‌ها و رفع مشکلات جنسی موثر هستند و باعث افزایش و تقویت میل جنسی مردان می‌شوند. در ادامه شما را با بعضی از این گیاهان آشنا خواهیم کرد.

افزایش میل جنسی با استفاده از چوب میخک

از بین افزایش دهنده‌های میل جنسی و راهکارهای طبیعی برای تقویت میل جنسی کم در آقایان می‌توان به چوب میخک اشاره کرد که بسیار موثر است. این ادویه باعث افزایش جریان خون در ناحیه تناسلی و گشادی رگ‌ها می‌شود. اگر از نظر روحی و جسمی در فشار هستید و دغدغه‌های ذهنی زیادی دارید که باعث کم شدن میل جنسی شما شده است، می‌توانید از این گیاه استفاده کنید که سبب افزایش تمرکز می‌شود.

تقویت قوای جنسی با اسفاده از جینسنگ

گیاه محبوب و معروف دیگری که به عنوان داروی گیاهی افزایش میل مردان شناخته می‌شود، جینسنگ است. این گیاه برای تقویت میل جنسی خواص بسیار مفیدی دارد. جینسنگ به دلیل داشتن آنتی اکسیدان روی غدد درون‌ریز و سیستم عصبی اثر می‌گذارد و باعث بالا رفتن قدرت مردان می‌شود.

افزایش میل مردانه باخردل

از دیگر گیاهان دارویی که برای رفع مشکلات جنسی کاربرد دارد خردل را باید نام برد. این چاشنی پرخاصیت و مفید باعث تحریک غدد جنسی می‌شود که افزایش میل جنسی را نیز در پی خواهد داشت. خردل جریان خون در رگ‌ها را افزایش می‌دهد و سبب تحریک ارگان‌های جنسی و عصب‌های آن می‌شود.

بسیاری از افراد برای مراجعه حضوری به پزشک خجالت می‌کشند و برای درمان این مشکل اقدام نمی‌کنند. شما در این صورت می‌توانید با مرکز پذیرش ۲۴ تماس حاصل کنید و از این مجموعه که اطلاعات بالایی در زمینه تقویت میل جنسی کم در آقایان دارند، کمک بگیرید. اپلیکیشن و وب‌سایت پذیرش ۲۴ به‌صورت آنلاین و ۲۴ ساعته، آماده ارائه خدمات به صورت آنلاین، تلفنی، صوتی و متنی به شما عزیزان است.

محصولات مربوطه در ترب

 

دکمه بازگشت به بالا