عمومیگزارشگر کسب و کار

چرا دوربین مداربسته ضبط نمی کند ؟ 

از جمله مشکلات رایجی که کاربران دکل مخابراتی دوربین مداربسته با آن‌ها رو به رو می‌شوند: ، سیاه شدن تصویر دوربین مداربسته و عدم ضبط دوربین است. دوربین های گران قیمت با توجه به تنظیمات شما و یا پیش فرض خود تصاویر را 24 ساعته ذخیره می‌کنند. برخی اوقات هم بسته به درخواست کاربران، تصاویر در زمان‌های دلخواه آن‌ها در هارد دستگاه ضبط و ذخیره می‌شوند. با وجود آن که تمامی فعالیت‌های دوربین مداربسته برنامه ریزی شده است در مواقعی با ضبط نکردن دوربین مداربسته رو به رو می‌شویم.

همانطور که میدانید نصب دکل مهاری بیشتر برای خدمات اینترنت و وایرلس و شبکه تلفن همراه و…. انجام میشود و برای خدمات دوربین مداربسته مناسب نیست. قیمت دکل مخابراتی اینترنت با قیمت دکل مدار بسته تفاوت دارد و این تفاوت به دلیل قطعات بکاررفته و نحوه نصب این دکل هاست. در مواقعی دیگر هم با پاک شدن فیلم دوربین مداربسته رو به رو می‌شود. به گونه‌ای که مصرف کننده و حتی افراد کارشناس در زمینه نصب و راه اندازی دوربین مداربسته را دچار چالش می‌کند. در ابتدا برای پی بردن به علت عدم ضبط دوربین مداربسته، اقدام کنید.  از این طریق شما می‌توانید به سادگی تنظیمات و تصاویر خروجی را مشاهده کنید. در نهایت هم با بررسی موارد پیش رو، اقدام به ریشه‌یابی و رفع ضبط نکردن دوربین مداربسته کنید.

چرا دوربین مدار بسته ضبط نمی‌کند؟

1.اختلال در منبع تغذیه دلیل سیاه شدن تصویر دوربین مدار بسته

اختلال در منبع تغذیه دوربین مداربسته از رایج‌ترین و مهم‌ترین دلایل قطعی تصویر و سیاه شدن تصویر دوربین مداربسته می‌‎باشد. گاهی اوقات این اختلال باعث خاموش شدن دوربین مداربسته می‌شود. جالب است بدانید ضعف در عملکرد و پایداری داده به علت افت برق است. این نواسان برق ناشی از شلی اتصال برق و یا تقسیم کننده چند قدرتی‌ مورد استفاده، ظاهر می‌شود. همچنین در اثر افزایش عمر دوربین مدار بسته، کابل‌های اتصالی دچار پوسیدگی می‌شوند که در ادامه باعث اختلال در ضبط تصویر می‌شوند.

لازم بذکر است با استفاده از فیش آداپتور به ندرت با چنین مشکلاتی رو به رو خواهید شد. چرا که این فیش و همچنین آداپتور از رسیدن نوسانات برق له دوربین مداربسته و در نتیجه خراب شدن آن جلوگیری می‌کند. خوشبختانه آریا هوشمند تمامی تجهیزات لازم برای یک سیستم امنیتی کامل را در قالب قرار داده که با خرید آن صاحب آداپتور و فیش آداپتور هم نیز می‌شوید.

راه حل:

با توجه به آن چه گفته شد می‌توان به سادگی دریافت که عدم کارکرد منسجم و صحیح منبع تغذیه، جریان برق ورودی آن است. بهترین راه رفع این مشکل و مانع از خاموش شدن دوربین مدار بسته، اقدام برای تهیه‌ی آداپتور متناسب با ولتاژ مصرفی دوربین مداربسته است. البته که بهتر است قبل از هر اقدامی سعی در اطمینان پیدا کردن از دلیل قطعی تصویر دوربین مداربسته خود بفرمایید.

2.مصدود شدگی ارتباط رادیویی و یا اینترنتی

قطع اتصال به اینترنت یا سیگنال رادیویی می‌تواند از دیگر دلایل عدم تغذیه دوربین مداربسته باشد. همانطور هم که گفته شد عدم نمایش تصاویر را بدنبال خواهد داشت که همان ضبط نکردن دوربین مداربسته و یا پاک شدن فیلم دوربین مداربسته است. قطعی و یا شلی در سوئیچ یا انژکتور PoE  ممکن است یکی دیگر از دلایل باشد. چراکه این امر باعث اختلال در انتقال داده و در نتیجه از بین رفتن فیلم شده باشد. این اختلال در رخ می‌دهد. در بسیاری موارد افت سیگنال Wifi  باعث اختلال در اتصال BNC  و در نتیجه از دست رفتن سیگنال می‌شود. در ادامه‌ی این قطعی سیگنال عدم دریافت فیلم توسط مانیتور و ضبط نکردن دوربین مدار بسته اتفاق می‌افتد. این اختلال در رخ می‌دهد.

راه حل :

راهکار پیشنهادی آن در ابتدا بررسی راه ارتباطی Wifi  خود و سپس اتصال دوباره BNC و قطع کردن اتصال Poe می‌باشد. تنها با این دو راه حل می‌توانید مشکل مشکل ناشی از اتصال رادیویی و اینترنتی را بر طرف می‌کند.

3. سیاه شدن تصویر دوربین مدار بسته به دلیل مشکلات میان افزار

گاهی اوقات دلیل سیاه شدن تصویر مشکلات میان افزار مثل سیستم عامل شماست که ممکن است باعث نمایش پیام عدم فید در مانیتور شود.

راه حل:

تنها با بروز کردن سیستم عامل خود می‌توانید به سادگی باعث از بین رفتن این مشکل شوید. البته شایان ذکر است که قبل از بروز رسانی، تمامی موارد مربوط به آن را مطالعه کرده و از آن‌ها با خبر شوید. خوشبختانه بسیاری از تولید کنندگان دوربین‌های مدار بسته برای سهولت در بروزرسانی، آن را به صورت آنلاین در اختیار کاربران قرار داده‌اند.

4.بررسی تنظیمات دستگاه دی وی آر

بسیار رایج است که نصابان دوربین‌های مدار بسته ضبط تصاویر را در حالت زمانبندی و یا حالت تشخیص حرکت تنظیم می‌کنند. برخی اوقات هم با تععین بازه باعث پاک شدن فیلم دوربین مدار بسته می‌شوند. این تنظیمات با هدف بهینه سازی در مصرف حجم هارد  صورت می‌گیرد که برای دوربین‌های فاقد حافظه پشتیبان بسیار توصیه می‌شود. دستگاه ذخیره ساز در این تنظیمات تنها در زمان‌های تعیین شده و یا وجود جسم متحرک در مقابل دوربین مدار بسته، فیلم ضبط می‌کند. در چنین شرایطی دوربین‌های مداربسته در زمان‌های طولانی که جسم متحرکی در مقابل آن‌ها نیست در حالت استند بای قرار می‌گیرند و تصویری را ضبط نمی‌کنند.

بسیاری افراد ضبط نکردن دوربین مداربسته و سیاه شدن تصویر دوربین خود را خرابی آن می‌دانند حال آنکه تنها دلیل تنظیمات آن بوده. در صورتی که مشکلی نبوده و تنها با بررسی تنظیمات و قسمت آرشیو می‌توانند به آن پی ببرند. در صورتی که ضبط تصاویر به صورت مقطعی باشد می‌توان دریافت که دلیل عدم ضبط تصویر چیزی جز تنظیمات آن نمی‌باشد.

راه حل:

تنها با رفتن به قسمت تنظیمات و تغییر دادن ضبط به حالت اتوماتیک می‌توان تصاویر را به صورت شبانه روزی ذخیره کرد. حالت پیش‌فرض تمامی دستگاه‌های گیرنده به صورت 24 ساعته بوده و اگر کسی از ابتدا آن را تغییر نداده نیازی به ویرایش آن نمی‌باشد.

5.موس، فلش، و یا کانکتور متصل به دستگاه را بررسی کنید

از آنجا که این قطعات الکترونیکی هستند بدیهی است که با خرابیشان در سیستم دی وی آر یا  و ضبط تصاویر اختلال ایجاد کنند. گاهی اوقات هم می‌توانند باعث پاک شدن فیلم دوربین مدار بسته شوند. این مشکل به سبب فشاری است که اقلام معیوب بر روی دستگاه دی وی آر وارد می‌کنند. گاهی این مشکل منجرب به خاموش شدن دوربین مدار بسته می‌شود. با وجود آن که احتمال آن کم است اما بررسی و امتحان کردن موس و یا فلش دیگر، کاری کم هزینه است و ارزش امتحان را دارد.

راه حل:

این مورد از موارد شایع اختلال در ضبط تصاویر نیستند اما تنها با چک کردن و یا تعویض آن‌ها می‌توان سعی در حل چنین مسائلی کرد.

6.خرابی هارد دلیل عدم ضبط تصویر دوربین مداربسته

پس از آداپتور خرابی هارد دستگاه، دلیل دیگریست که ضبط نکردن دوربین مداربسته را بدنبال دارد و در مانیتور پیام نقص در هارد را نمایش می‌دهد. چنین مشکلی تنها در صورتی رخ می‌دهد که کاربر اقدام به استفاده از هارد تعمیر شده و یا دست دوم ‌کند.

راه حل:

با توجه به پر هزینه بودن تعویض هارد، در ابتدا مطمئن شوید که ایراد از هارد دستگاه است. پس از اطمینان از خرابی هارد می‌توانید آن را برای تعمیر به متخصصین داده و یا یک هارد جدید تهیه کنید که البته هزینه‌ی آن بیشتر خواهد شد.

7.خرابی دستگاه دی وی آر و پاک شدن فیلم دوربین مداربسته

در پایان اگر هیچ یک از موارد بالا دلیل عدم ضبط دوربین مداربسته نبودند می‌توان احتمال داد که مشکل از دستگاه گیرنده‌ی شماست. البته که خرابی در دستگاه دی وی آر معمولا به شکل روشن نشدن دستگاه و یا خاموش شدن دوربین مداربسته ظاهر می‌شود.

راه حل:

در این شرایط شما راه دیگری جز جدا کردن کانکتورها و اقدام برای تعمیر دستگاه دی وی آر ندارید. معمولا شما قادر به تعمیر آن نیستید و بهتر است از تکنسین‌ها و افراد با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.در پایان اگر دوربین مدار بسته و یا یا آنالوگ خود را از مجموعه‌ای قابل اعتماد تهیه کنید احتمال مواجهه با چنین مسائلی بسیار کم است. خوشبختانه مجموعه آریا هوشمند با تکیه بر تجربه چشم گیر خود توانسته مجموعه‌ای از بهترین دوربین‌های مدار بسته را گرد هم آورد. همچنین برای کمک به متقاضیان در انتخاب دوربین مدار بسته اقدام به تهیه‌ی کرده است. در ادامه شما می‌توانید از طریق شماره‌های ذکر شده جهت استعلام قیمت و یا خرید با مشاورین آریا هوشمند در تماس باشید.

دکمه بازگشت به بالا