عمومیگزارشگر کسب و کار

تعیین بودجه خرید دکل دوربین مداربسته چگونه است؟

زیرساخت‌ و اجرای دکل دوربین مداربسته

بعد از این که تمام موارد را در نظر گرفته شد باید به این مسئله پرداخت که مکان اصلی دکل دوربین کجاست؟ زمین، دیوار، پشت‌بام و … چون باید زیر ساخت‌ های اجرای دکل دوربین مداربسته براساس مدت زمان پروژه در نظر گرفته شود و کارها سریع پیش برود. به عنوان مثال، اگر دکل روی زمین قرار می‌گیرد باید فوندانسیونی متناسب با شرایط دکل و خاک آن مکان طراحی و ساخته شود که به زمان زیادی نیاز دارد. بنابراین، اگر قصد راه‌اندازی یک پروژه‌ی دوربین مداربسته بر روی دکل منوپل را دارید و احساس می‌کنید که قبل از هر تصمیمی باید با متخصصان این حوزه وارد مذاکره شوید و مشاوره بگیرید، تا از هزینه‌های بعدی احتمالی در امان بمانید، بهتر است با کارشناسان شرکت پارس دکل مشورت کنید.

هدف از پروژه و نصب دوربین مدار بسته

قبل از هر کاری باید هدف خود را از نصب یک دوربین مداربسته و پایه دوربین ترافیکی تعیین کنید. این‌که هدف شما از نصب دوربین، کنترل و نظارت بر چه مکان و موقعیتی است. ابتدا باید با کارفرما صحبت کنید و دید فنی خوبی نسبت به موقعیت کسب کنید. سپس با توجه به موقعیت قرارگیری و فاصله‌ی دوربین از هدف؛ نوع دوربین، لنز، محرک بودن یا نبودن و سایر مسائل مرتبط در نظر گرفته می‌شوند که این مسائل نقش بسیار مهمی در انتخاب دکل مناسب برای دوربین مداربسته دارند.

سیستم های نظارت تصویری از سالها قبل به عنوان ابزاری مهم در بحث نظارت و ایجاد امنیت مورد استفاده قرار بوده اند. با توجه به سابقه طولانی این سیستم ها، تحولات و پیشرفت های بسیار زیادی در این حوزه صورت گرفته است است که اطلاع از روند این پیشرفت ها، آخرین دستاوردها و تکنولوژی ها، و توجه به نکات مهم در یک سیستم نظارت تصویری و موارد بسیار دیگر می تواند کمک شایانی به ارتقای کیفیت واستفادهء بهینه از این تجهیزات کند.

یکی از بخش هایی که در کنار صنایع حفاظت الکترونیک و به عنوان بخش مکمل در این بخش مطرح می شود استفاده از تجهیزات الکترومکانیکی و عمرانی است. در این زمینه می توان از دکل هاو پایه های نگهدارنده دستگاه های نظارت تصویری، زیر ساخت های آن و سیستم ارتینگ (اتصال زمین) نام برد.

در ابتدای طرح، باید مطالعات کاملی بر روی مبحث سیستم های نظارت تصویری، اجزا، استانداردها و تکنولوژی های روز دنیا صورت پذیرد تا دامنه موضوع و ابعاد به خوبی روشن شود. در این مرحله مطالعه بر روی بستر سازی سیستم شامل کنده کاری، مسیر کشی و لوله گذاری برای عبور کابل ها، نیز انجام شود. همچنین طراحی دکل ها نیز باید با استفاده از نرم افزارهای تخصصی و توسط متخصصین فن انجام شود. طراحی سایر تجهیزات مانند بسترهای ارتباطی، برق گیر و … نیز به موازات این مرحله باید انجام پذیرد. دکل ها و پایه ها یکی مهم ترین عضو ها از مجموعه تجهیزات نظارت تصویری به شمار می آیند.

برای طراحی و ساخت دکل و پایه های دوربین رعایت نکاتی حائز اهمیت است:

۱- تعیین ارتفاع و زاویه مورد نیاز برای نصب دوربین متناسب با مکانی که نظارت آن برای کارفرما مورد اهمیت است.

۲-  تعین نوع دوربین با توجه موقعیت واهداف نظارت تصویری.

۳-  تعیین الگوی ظاهری ونوع نمای دکل با توجه به موقعیت بومی محل اجرای سیستم، منابع اقتصادی و نظر کارفرما.

۴- تعیین نوع پوشش ورنگ، متانسب باموقعیت جغرافیایی با جلب نظر کار فرما.

۵- تعیین مکان نصب و نحوه اجرای دکل.

۶- تعیین وبررسی بودجه و زمان.

جنس روکش دکل های دوربین مداربسته

یکی از مهم ترین مواردی که در تهیه پایه دوربین مداربسته باید مورد توجه قرار بگیرد، روکش آن است. یکی از مهمترین عاملی که تاثیر مستقیم در انتخاب نوع روکش دکل دارد، شرایط آب و هوایی می باشد. جنس روکش هایی که در ساخت این دکل ها به کار برده می شود به طور معمول از گالوانیزه، آلومینیوم و یا آلیاژهای آنها می باشد.

برای مثال اگر بخواهیم در جاهایی که باران زیادی می بارد و از آب و هوای مرطوبی برخوردار است از دکل دوربین های مداربسته استفاده کنیم، بهترین انتخاب می تواند دکل با روکش گالوانیزه باشد اما در جاهای خشک و کم باران می توان از دکل های معمولی نیز بهره برد.

نحوه محاسبه قیمت دکل دوربین مداربسته

پیش از آغاز بحث لازم است به این نکته اشاره کنیم که قیمت گذاری سازه هایی مثل دکل دوربین، برج نوری و … مانند اجناسی نیستند که در مغازه ها می بینید نیستند. بنابراین نباید انتظار داشته باشید که همواره با قیمتی ثابت و قطعی مواجه شوید. پروژه هایی مانند ساخت پایه دوربین مداربسته تحت تأثیر عوامل بسیاری قرار می گیرند که هریک از این عوامل می تواند قیمت را به شدت دستخوش تغییر کند. مهندسان و طراحان دکل های دوربین مداربسته با توجه به این عوامل قیمت دکل دوربین مداربسته را محاسبه و به شما اعلام می کنند. بااین مقدمه به سراغ اصل موضوع و عوامل تأثیرگذار بر قیمت دکل دوربین مداربسته می رویم.

تفاوت قیمت انواع دکل دوربین مدار بسته به چه دلیل است؟

ارتفاع دکل

ارتفاع دکل یکی از اولین پارامترهای تعیین کننده قیمت آن است. ما در احداث گستر دکل هایی در بازه ارتفاعی 3 الی 30 متر را تولید می کنیم. با این توضیح می توان فهمید که همین یک پارامتر تا چه اندازه در تعیین قیمت مؤثر است. دوربین هایی با ارتفاع کمتر به دلیل به کار رفتن مواد و مصالح کمتر در آن ها، قیمت کمتری خواهند داشت.

سیم دار یا بی سیم بودن دکل

دوربین های مداربسته به دو صورت سیم دار و بی سیم کار می کنند. بدیهی است که امنیت دوربین های بی سیم به مراتب بیشتر است. هنگامی که خرابکاران سیم های دوربین شما را ببینند، می توانند به راحتی آن ها را قطع کنند. در ساخت دکل های دوربین مداربسته این نکته درنظر گرفته می شود و ساختار آن را متفاوت می کند. با این حساب قیمت تمام شده دکل های دوربین مداربسته بی سیم کمی از دوربین های سیم دار گران تر است.

نوع دکل دوربین مداربسته

دکل دوربین نظارتی مداربسته به دو صورت بالت و دام تولید می شود. دکل های بالت دکل هایی با ظاهر عادی و به شکل میله ای عمودی هستند. اما دکل بالت با تفاوتی که در ظاهر دارد، امکان دید 360 درجه را برای شما فراهم می کند. سر گنبدی شکل دکل دام باعث می شود تا دوربین بتواند دامنه وسیع تری را رصد کند. دکل های دام باتوجه به امکانات بهتر و طراحی پیچیده تر نسبت به نوع ساده آن گران تر هستند.

نوع پوشش سطحی دکل

دکل های دوربین مدار بسته از جنس فلز هستند. بنابراین باید با پوششی ضدزنگ مقاوم سازی شوندتا در برابر شرایط محیطی دوام بهتری پیدا کنند. بسته به این که دکل دوربین را برای کدام اقلیم جغرافیایی سفارش می دهید (مثلا بسته به این که در شهری مرطوب و پرباران زندگی می کنید یا شهری کویری و همواره در معرض آفتاب) رنگ و پوششی که روی دکل دوربین شما قرار می گیرد متفاوت خواهد بود و این امر در تعیین قیمت نقش دارد.

مواردی که در این قسمت به آن ها اشاره کردیم، بخشی از مهم ترین عوامل تعیین کننده قیمت دکل دوربین هستند. این وجود ممکن است در طول پروژه هزینه های بیشتری به این موارد اضافه شود یا حتی قیمت نهایی از قیمت تخمین زده شده کمتر باشد.

آیا هنگام خرید دکل دوربین مدار بسته قیمت دکل دوربین اسپیدام حائز اهمیت است؟

دوربین مدار بسته یکی از مهم ترین ابزارهای نظارتی است که نقش بسیار مهمی در تأمین امنیت دارد. بنابراین پیش از این که بخواهید بر اساس قیمت آن دست به انتخاب بزنید، بهتر است تمامی جوانب امنیتی را بسنجید و کیفیت را در اولویت قرار دهید. دکل هایی با قیمت بسیار ارزان نمی توانند آن طور که باید و شاید از دوربین شما نگهداری کنند. بدیهی است که برای سوار کردن تجهیزات گران قیمتی مثل دوربین مدارسته باید از تأسیسات ایمن و باکیفتی استفاده کنید که جلوِ ضررهای احتمالی را بگیرید. توصیه اکید ما این است که قیمت را در اولویت انتخاب خود قرار ندهید.

دکمه بازگشت به بالا