سلامت و دانش

بکارگیری بیش از ۷۰۰۰ مراقب سلامت در پایگاه‌های سلامت / ارایه درخواست بکارگیری پزشک

رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بکارگیری بیش از ٧هزار مراقب سلامت در پایگاه‌های سلامت خبر داد و گفت: درخواست بکارگیری پزشکان نیز به سازمان برنامه و بودجه ارسال شده که امیدواریم به زودی در سازمان‌های مربوطه اجرا شود.

به گزارش گزارشگر یک، دکتر محسن بارونی در حاشیه برگزاری اجلاس معاونان بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی اظهار داشت: برای اجرای برنامه‌ها و سیاست‌های وزارت بهداشت به دنبال به روزرسانی زیرساخت‌های مورد نیاز جهت ارائه خدمات با کیفیت به مردم هستیم.

وی افزود: در راستای برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع که نیازمند زیرساخت‌های بسیاری برای اجرای نهایی است و به دنبال سیاست‌های وزارت بهداشت جهت تقویت نظام شبکه، پیگیر نیروی انسانی مورد نیاز و زیرساخت‌های الکترونیک هستیم تا این موارد به روز رسانی شوند و بتوانیم خدمات با کیفیت به عموم مردم ارائه دهیم.

بارونی بیان داشت: با تفاهم نامه‌ای که بین معاونت‌های توسعه مدیریت و منابع و بهداشت وزارت بهداشت منعقد شده است، ٥٦ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی و ١٩٥ شهر تحت پوشش برنامه سلامت خانواده قرار گرفته که جمعیت این شهرها بالغ بر ٢٣ میلیون نفر است که بر این اساس هزار و ٦٧٠ باب پایگاه سلامت شهری در شهرهای بالای ٢٠ هزار نفر تاسیس خواهد شد و با اجرای این تفاهم‌نامه امیدواریم بتوانیم شاخص دسترسی به خدمات بهداشتی را در شهرها تغییر دهیم.

رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت: بعد از تاسیس پایگاه‌های سلامت، تعداد ٧ هزار و ٥٧٣ نفر مراقب سلامت بکارگیری خواهند شد.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، بارونی با بیان این که قرارداد پزشک نیز در این طرح بسیار مهم است، گفت: درخواست بکارگیری پزشکان نیز به سازمان برنامه و بودجه ارسال شده است که امیدواریم به زودی در سازمان های مربوطه اجرا شود ولی تا زمان تعیین تکلیف بکارگیری پزشک، این طرح را با پزشکان خود در قالب ١٢ هزار نفر یک پزشک یا ١٧ هزار نفر یک پزشک اجرا می‌کنیم چرا که برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع مورد تاکید ویژه وزیر بهداشت است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا