فرهنگیگزارشگر کسب و کار

فرش سجاده ای محرابی برای مساجد از شرکت سجاده کارپت تهیه کنید

فرش سجاده ای محرابی را از کجا تهیه کنیم؟

فرش سجاده ای محرابی برای مساجد از شرکت سجاده کارپت تهیه کنید: تولید و بافت سجاده فرش بیشتر در شهرهایی انجام می شود که کارخانه های تولید فرش زیادی دارند و از دیرباز به تولید و بافت فرش معروف بوده اند. در ایران دو شهر مشهد و کاشان بیشترین شرکت های تولید فرش را دارند و نه تنها در ایران که در جهان به نام هستند.

اگر قصد تهیه سجاده فرش برای مسجد را دارید، پیشنهاد ما انتخاب فرش مسجد از شهر کاشان است. این شهر همواره در تولید فرش ماشینی و فرش نمازخانه پیشتاز بوده است. تعداد محدودی از کارخانه های تولید فرش ماشینی، سجاده فرش نیز تولید می کنند. شرکت سجاده کارپت نیز یکی از این برندهای خوشنام است که با خیالی آسوده می توانید از این مجموعه دیدن کرده و خرید سجاده فرش را به متخصصین آن بسپارید.

انواع طرح فرش سجاده ای را بهتر بشناسیم

با پیشرفت صنعت فرش ماشینی و تنوع طرح ها و رنگ های مختلف، تنوع نقشه ها و طرح های سجاده فرش نیز بیشتر شد. انواه طرح فرش مسجد به چند دسته اصلی تقسیم می شود:

– فرش سجاده ای گنبدی یا محرابی

– سجاده فرش تشریفاتی

– فرش نماز غیرمحرابی

– فرش یکپارچه مسجدی

فرش محرابی طرح یک محراب یا گنبد دارد. محراب در فرهنگ اسلامی نمادی معنوی و مذهبی است که حسی عرفانی را به نمازگزار می دهد. طرح محراب با ترکیب گل و بوته های رنگارنگ، نقش بسیار خاص و زیبایی به فرش می دهد.

طرح های فرش سجاده ای محرابی یا ساده هستند و یا شلوغ. در طرح های ساده نقش و نگارها فقط در حاشیه فرش هستند اما در نقشه های شلوغ گل و بوته ها در مرکز نقشه نیز کار شده اند و در اصطلاح فرشی افشان را می بینیم.

نقشه های سجاده فرش غیرمحرابی نیز به دو دسته فرش تشریفات یا فرش قرمز و فرش یکپارچه نمازخانه تقسیم می شوند. فرش تشریفات و یکپارچه بیشتر برای اماکن مذهبی، حسینیه ها، سالن ها و هتل ها مناسب است.

رنگ بندی فرش سجاده ای نماز

به طور کلی شرکت های تولید سجاده فرش از رنگ هایی استفاده می کنند که متناسب با فضای اماکن مذهبی باشد. برای مفروش کردن اماکن مذهبی سه رنگ بسیار پرطرفدار است: قرمز یا لاکی، سبز و آبی. علاوه بر این سه رنگ که هم زیبا بوده و هم چرکتاب هستند، رنگ های دیگر مثل سرمه ای، کرم، گردویی، گلبهی نیز در بافت سجاده فرش به کار می روند که طرفداران خاص خودشان را دارند.

رنگ های تیره کثیفی ها و آلودگی های سطح فرش را کمتر نمایان می کنند و لکه ها نمود کمتری روی فرش دارند. از آنجا که مسجد و اماکن مذهبی فضاهای شلوغ و پر رفت و آمدی هستند، بنابراین استفاده از رنگ های بسیار روشن اصلا توصیه نمی شود.

سجاده فرش مسجد با چند شانه بهتر است؟

در جدول زیر فرش سجاده ای را با شانه و تراکم های مختلف و درجه کیفی آنها می توانید ببینید:

جنس نخ فرش سجاده ای تعداد شانه و تراکم میزان کیفیت
بی سی اف شانه و تراکم پایین بسیار ضعیف
پلی استر 440 شانه ضعیف
پلی استر 500 شانه کمی ضعیف
صد در صد اکریلیک 500 شانه با تراکم پایین متوسط روبه پایین
صد در صد اکریلیک 500 شانه با تراکم بالا متوسط رو به بالا
صد در صد اکریلیک 700 شانه با تراکم پایین خوب
صد در صد اکریلیک 700 شانه با تراکم بالا عالی

هرچه شانه و تراکم فرش پایین تر باشد فرش ارتفاع نخ خاب بیشتری دارد، انتخای سجاده فرش 700 شانه با تراکم پایین و یا بالا برای فضای مسجد مناسب است. اگر بودجه محدودی دارید می توانید فرش سجاده ای محرابی 500 شانه نیز انتخاب کنید که کیفیتی متوسط رو به بالا دارد.

فرش مسجد را مستقیم از شرکت سجاده کارپت کاشان فرش تهیه کنید!

اگر به دنبال فرشی نفیس و ماندگار برای مسجدتان هستید، به شما پیشنهاد می کنیم از واسطه ها، دلال ها و بعضا افراد سودجو خرید سجاده فرش مسجد را انجام ندهید و مستقیم از درب کارخانه خرید کنید. خرید فرش سجاده ای ارزان از درب کارخانه، بسیار قیمت کمتری داشته و به صرفه تر است. با حذف این هزینه های اضافه برای فرش مسجد، هیئت امنا می توانند مبلغ و بودجه مدنظرشان را برای امور واجب تر کنار بگذارند.

برای تهیه بهترین فرش مسجد برای نمازخانه با شرکت محراب نقش کاشان (سجاده کارپت) در ارتباط باشید : 09133617256 آقای مهندس سلمانی تماس حاصل فرمایید.

منبع: فرش سجاده ای https://narsiscarpet.com

دکمه بازگشت به بالا